Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pálení žáhy. Co znamená pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co je Pálení žáhy? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pálení žáhy

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pálení žáhy. Co znamená pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pálení žáhy s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Pálení žáhy se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Pálení žáhy?, co to je, terminus technicus, synonymum, terminologie, přesný význam, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, formulace, definice pojmu, definice, názvosloví, slovo, význam slova, vysvětlení


Pojem Pálení žáhy je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pálení žáhy? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pálení žáhy ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Pálení žáhy ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pálení žáhy ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Pálení žáhy na Youtube

Zkusit najít pojem Pálení žáhy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pálení žáhy ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pálení žáhy? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Tomáš Unger? Znáte a víte kdo je Blaise Pascal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.