Co je to?
Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co to je Pálení žáhy? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pálení žáhy

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pálení žáhy? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pálení žáhy je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: co je to Pálení žáhy?, význam pojmu, termín, slovo, terminus technicus, význam, pojem, přesný výraz, formulace, definice pojmu, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, informace, popis, Pálení žáhy, slovník, definice


Pojem Pálení žáhy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pálení žáhy? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Více informací o slovu Pálení žáhy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pálení žáhy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pálení žáhy ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pálení žáhy ve Wikislovníku

Hledat heslo Pálení žáhy ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Pálení žáhy ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Pálení žáhy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pálení žáhy? resp. co to je Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pálení žáhy v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.