Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co je to Pálení žáhy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pálení žáhy?

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pálení žáhy sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Pálení žáhy patří do sekce lékařství

Klíčová slova: co znamená, synonymum, přesný význam, formulace, význam pojmu, význam, přesný výraz, pojem, Pálení žáhy, informace, lékařství, slovo, lékařství, terminologie, odborný výraz, význam slova, co to je, vysvětlení


Pojem Pálení žáhy je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pálení žáhy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pálení žáhy ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pálení žáhy na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pálení žáhy ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Pálení žáhy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pálení žáhy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Pálení žáhy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Pálení žáhy? resp. co to je Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Klinický psycholog? Znáte a víte kdo je Lída Rakušanová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Pálení žáhy i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.