Co je to?
Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co to je Pálení žáhy? Význam slova

Co znamená termín Pálení žáhy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pálení žáhy? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pálení žáhy je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, popis, wiki, slovo, definice pojmu, co je to Pálení žáhy?, slovník, pojem, synonymum, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, definice, co znamená, Pálení žáhy, význam, přesný význam


Pojem Pálení žáhy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pálení žáhy můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Pálení žáhy ve Wikizdrojích

Najít termín Pálení žáhy ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pálení žáhy na Google.cz

Hledat videa s názvem Pálení žáhy na Youtube

Vyhledat heslo Pálení žáhy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Pálení žáhy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pálení žáhy? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Endomorf? Znáte a víte kdo je Squater? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.