Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co je to Pálení žáhy? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pálení žáhy

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pálení žáhy můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Pálení žáhy je v sekci lékařství

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, co to je, význam, přesný výraz, popis, pojem, lékařství, formulace, termín, wiki, co znamená, význam pojmu, lékařství, definice pojmu, přesný význam, informace, terminologie


Pojem Pálení žáhy je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pálení žáhy? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Pálení žáhy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Pálení žáhy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pálení žáhy ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pálení žáhy ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pálení žáhy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pálení žáhy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pálení žáhy? resp. jaká je definice termínu Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Wayne Gretzky? Znáte a víte kdo je Channing Tatum? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.