Co je to?
Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Co to je Pálení žáhy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pálení žáhy

Pálení žáhy čili pyróza je pojmenování pro pocity pálení v nadbřišní části těla, odkud postupuje nahoru až pod hrudní kost. Pyróza se vyskytuje po požití některých potravin, například cibule, česneku, čokolády nebo obecně hodně kořeněných, mastných, sladkých jídel a také kynutého těsta.
Toto onemocnění je způsobeno poruchou svěrače jícnu a zpětným tokem žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. K léčení se používají přípravky, které neutralizují kyselost a blokují tvorbu žaludeční kyseliny, úprava stravy nebo chirurgický zásah.


Co je to Pálení žáhy? Význam slova, termín, Definice výrazu Pálení žáhy. Co znamená odborný pojem Pálení žáhy z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pálení žáhy s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pálení žáhy se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, lexikon, informace, přesný význam, Lékařství, co znamená, Pálení žáhy, Lékařství, heslo, význam slova, terminologie, názvosloví, co to je, přesný výraz, vysvětlení, pojem, slovo


Pojem Pálení žáhy je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pálení žáhy?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Pálení žáhy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Pálení žáhy na Google.cz

Hledat videa s názvem Pálení žáhy na Youtube

Zkusit najít výraz Pálení žáhy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pálení žáhy ve Wikislovníku

Najít slovo Pálení žáhy ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení žáhy například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pálení žáhy? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pálení žáhy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení žáhy, odpověď na dotaz co je to Pálení žáhy?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.