Co je to?
Definice výrazu Boršč. Co znamená odborný pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Co to je Boršč? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Boršč?

Boršč je polévka oblíbená v Rusku a na Ukrajině. Načervenalou barvu má díky červené řepě, základem je vývar z hovězího nebo vepřového masa (případně kostí). Do boršče se přidává směs zeleniny a vařené maso. Dříve narození si boršč budou pamatovat jako naprosto nechutný "blaf" podávaný ve školních jídelnách ve dnech různých výročí spojeným s komunismem a SSSR. Kvalitně připravený boršč je chuově úplně jiným zážitkem.


Co je to Boršč? Význam slova, termín, Definice výrazu Boršč. Co znamená odborný pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Boršč? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Boršč je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: popis, význam pojmu, synonymum, formulace, pojem, přesný význam, co to je, Jídlo, wiki, definice pojmu, informace, názvosloví, přesný výraz, definice, odborný výraz, význam, lexikon, heslo


Pojem Boršč je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Boršč dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Boršč je druh polévky z červené řepy, oblíbený zejména v ukrajinské a ruské národní kuchyni, polévky podobné boršči se vaří i v Polsku a Bulharsku. Základem boršče je vývar z kostí (nejlépe morkových) a masa (obvykle předního hovězího pro ruskou nebo vepřového pro ukrajinskou variantu boršče) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Zelenina se krájí na nudličky, osmaží se na tuku a lehce se zahustí zásmažkou, následně se rozředí vývarem, doplní se vařené maso a polévka se dochutí octem a cukrem do příjemně navinulé chuti. Bohatší boršč se doplňuje nakrájenou uzeninou a podává se se zakysanou smetanou.

Zeleninový boršč

Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Boršč lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Boršč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Boršč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Boršč ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boršč ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Boršč ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Boršč na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Boršč například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Boršč? resp. jaký je význam slova Boršč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boršč, odpověď na dotaz co je to Boršč?. Víte např. kdo to je Škarohlíd? Znáte a víte kdo je Jitka Asterová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Boršč v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.