Co je to?
Výraz, termín, definice slova Boršč. Co znamená odborný pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Co je to Boršč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Boršč?

Boršč je polévka oblíbená v Rusku a na Ukrajině. Načervenalou barvu má díky červené řepě, základem je vývar z hovězího nebo vepřového masa (případně kostí). Do boršče se přidává směs zeleniny a vařené maso. Dříve narození si boršč budou pamatovat jako naprosto nechutný "blaf" podávaný ve školních jídelnách ve dnech různých výročí spojeným s komunismem a SSSR. Kvalitně připravený boršč je chuově úplně jiným zážitkem.


Co je to Boršč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Boršč. Co znamená odborný pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Boršč s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Boršč se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, slovo, definice, co znamená, pojem, jídlo, jídlo, přesný výraz, Boršč, slovník, popis, terminologie, přesný význam, význam, co to je


Pojem Boršč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Boršč? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boršč je druh polévky z červené řepy, oblíbený zejména v ukrajinské a ruské národní kuchyni, polévky podobné boršči se vaří i v Polsku a Bulharsku. Základem boršče je vývar z kostí (nejlépe morkových) a masa (obvykle předního hovězího pro ruskou nebo vepřového pro ukrajinskou variantu boršče) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Zelenina se krájí na nudličky, osmaží se na tuku a lehce se zahustí zásmažkou, následně se rozředí vývarem, doplní se vařené maso a polévka se dochutí octem a cukrem do příjemně navinulé chuti. Bohatší boršč se doplňuje nakrájenou uzeninou a podává se se zakysanou smetanou.

Zeleninový boršč

Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Boršč ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Boršč ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Boršč ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Boršč ve Wikizdrojích

Hledat výraz Boršč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Boršč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Boršč například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Boršč? resp. jaký je význam slova Boršč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boršč, odpověď na dotaz co je to Boršč?. Víte např. kdo to je Emma Thompson? Znáte a víte kdo je Gazda? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.