Co je to?
Definice odborného termínu, slova Boršč. Co znamená pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Co je to Boršč? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Boršč?

Boršč je polévka oblíbená v Rusku a na Ukrajině. Načervenalou barvu má díky červené řepě, základem je vývar z hovězího nebo vepřového masa (případně kostí). Do boršče se přidává směs zeleniny a vařené maso. Dříve narození si boršč budou pamatovat jako naprosto nechutný "blaf" podávaný ve školních jídelnách ve dnech různých výročí spojeným s komunismem a SSSR. Kvalitně připravený boršč je chuově úplně jiným zážitkem.


Co je to Boršč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Boršč. Co znamená pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Boršč je v sekci jídlo

Klíčová slova: co je to Boršč?, termín, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, synonymum, co to je, význam, význam slova, lexikon, slovník, význam pojmu, definice pojmu, informace, vysvětlení, terminus technicus, formulace, Boršč


Pojem Boršč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Boršč?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boršč je druh polévky z červené řepy, oblíbený zejména v ukrajinské a ruské národní kuchyni, polévky podobné boršči se vaří i v Polsku a Bulharsku. Základem boršče je vývar z kostí (nejlépe morkových) a masa (obvykle předního hovězího pro ruskou nebo vepřového pro ukrajinskou variantu boršče) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Zelenina se krájí na nudličky, osmaží se na tuku a lehce se zahustí zásmažkou, následně se rozředí vývarem, doplní se vařené maso a polévka se dochutí octem a cukrem do příjemně navinulé chuti. Bohatší boršč se doplňuje nakrájenou uzeninou a podává se se zakysanou smetanou.

Zeleninový boršč

Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Boršč ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Boršč na Youtube

Vyhledat slovo Boršč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Boršč ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Boršč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Boršč ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Boršč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Boršč? resp. co přesně znamená slovo Boršč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boršč, odpověď na dotaz co je to Boršč?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Steve Buscemi? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.