Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Boršč. Co znamená pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Co je Boršč? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Boršč

Boršč je polévka oblíbená v Rusku a na Ukrajině. Načervenalou barvu má díky červené řepě, základem je vývar z hovězího nebo vepřového masa (případně kostí). Do boršče se přidává směs zeleniny a vařené maso. Dříve narození si boršč budou pamatovat jako naprosto nechutný "blaf" podávaný ve školních jídelnách ve dnech různých výročí spojeným s komunismem a SSSR. Kvalitně připravený boršč je chuově úplně jiným zážitkem.


Co je to Boršč? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Boršč. Co znamená pojem Boršč z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Boršč s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Boršč se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: co je to Boršč?, wiki, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, Boršč, heslo, jídlo, vysvětlení, slovo, význam slova, lexikon, informace, slovník, pojem, přesný výraz


Pojem Boršč je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Boršč? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Boršč je druh polévky z červené řepy, oblíbený zejména v ukrajinské a ruské národní kuchyni, polévky podobné boršči se vaří i v Polsku a Bulharsku. Základem boršče je vývar z kostí (nejlépe morkových) a masa (obvykle předního hovězího pro ruskou nebo vepřového pro ukrajinskou variantu boršče) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Zelenina se krájí na nudličky, osmaží se na tuku a lehce se zahustí zásmažkou, následně se rozředí vývarem, doplní se vařené maso a polévka se dochutí octem a cukrem do příjemně navinulé chuti. Bohatší boršč se doplňuje nakrájenou uzeninou a podává se se zakysanou smetanou.

Zeleninový boršč

Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Ruská zeleninová polévka boršč. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Boršč

Zkusit najít výraz Boršč ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Boršč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Boršč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Boršč na Youtube

Vyhledat heslo Boršč ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Boršč ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Boršč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Boršč? resp. jaký je význam slova Boršč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Boršč, odpověď na dotaz co je to Boršč?. Víte např. kdo to je Miloslav Švandrlík? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Boršč i jinde než v sekci než v jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.