Co je to?
Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Co je Whiskey? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Whiskey

Whiskey je pojmenování celosvětově oblíbeného alkoholického nápoje připravovaného z obilnin. Whiskey zraje v sudech (ideálně dubových) po více let. Způsoby přípravy se liší, takže žádné druhy whiskey nemají stejnou chuť. Americká whiskey se vyrábí destilací z kukuřice. Jednotlivé druhy whiskey se také často míchají.
Proslulé jsou například skotská, kanadská, irská nebo americká whiskey. Kvalitní whiskey prochází opakovanou destilací a zraje nejméně tři roky.


Co je to Whiskey? Význam slova, termín, Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Whiskey je v sekci nápoje

Klíčová slova: nápoje, lexikon, heslo, terminus technicus, slovo, přesný význam, význam, co to je, význam slova, informace, názvosloví, formulace, nápoje, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, Whiskey, odborné názvosloví


Pojem Whiskey je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Whiskey? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Whisky je alkoholický nápoj destilovaný z obilnin, zrající v dřevěných sudech (většinou dubových). Podle znalců nechutnají žádné dvě značky whisky stejně. Převážně v Americe se ale whisky připravuje destilací z kukuřice. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.

Whiskey Jack Daniels

Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay
Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Whiskey ve Wikislovníku

Najít heslo Whiskey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Whiskey ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Whiskey na Google.cz

Zkusit najít výraz Whiskey ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Whiskey ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Whiskey například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Whiskey? resp. co vlastně znamená slovo Whiskey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Whiskey, odpověď na dotaz co je to Whiskey?. Víte např. kdo to je Valérie Čižmárová? Znáte a víte kdo je Zloděj? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Whiskey i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?