Co je to?
Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Co to je Whiskey? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Whiskey

Whiskey je pojmenování celosvětově oblíbeného alkoholického nápoje připravovaného z obilnin. Whiskey zraje v sudech (ideálně dubových) po více let. Způsoby přípravy se liší, takže žádné druhy whiskey nemají stejnou chuť. Americká whiskey se vyrábí destilací z kukuřice. Jednotlivé druhy whiskey se také často míchají.
Proslulé jsou například skotská, kanadská, irská nebo americká whiskey. Kvalitní whiskey prochází opakovanou destilací a zraje nejméně tři roky.


Co je to Whiskey? Význam slova, termín, Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Whiskey doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Whiskey se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: názvosloví, slovo, vysvětlení, slovník, lexikon, Nápoje, terminologie, význam, popis, heslo, co znamená, přesný výraz, co je to Whiskey?, terminus technicus, definice, pojem, wiki, co to je


Pojem Whiskey je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Whiskey? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Whisky je alkoholický nápoj destilovaný z obilnin, zrající v dřevěných sudech (většinou dubových). Podle znalců nechutnají žádné dvě značky whisky stejně. Převážně v Americe se ale whisky připravuje destilací z kukuřice. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.

Whiskey Jack Daniels

Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay
Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Whiskey

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Whiskey ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Whiskey ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Whiskey ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Whiskey na Youtube

Vyhledat heslo Whiskey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Whiskey ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Whiskey například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Whiskey? resp. jaký je přesný význam slova Whiskey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Whiskey, odpověď na dotaz co je to Whiskey?. Víte např. kdo to je Skopčák? Znáte a víte kdo je Petr Lexa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Whiskey v jiné sekci než Nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?