Co je to?
Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Co to je Whiskey? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Whiskey

Whiskey je pojmenování celosvětově oblíbeného alkoholického nápoje připravovaného z obilnin. Whiskey zraje v sudech (ideálně dubových) po více let. Způsoby přípravy se liší, takže žádné druhy whiskey nemají stejnou chuť. Americká whiskey se vyrábí destilací z kukuřice. Jednotlivé druhy whiskey se také často míchají.
Proslulé jsou například skotská, kanadská, irská nebo americká whiskey. Kvalitní whiskey prochází opakovanou destilací a zraje nejméně tři roky.


Co je to Whiskey? Význam slova, termín, Definice výrazu Whiskey. Co znamená odborný pojem Whiskey z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Whiskey patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam, vysvětlení, co je to Whiskey?, přesný výraz, názvosloví, slovník, co znamená, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, pojem, Whiskey, termín, terminologie, synonymum, přesný význam, formulace, popis


Pojem Whiskey je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Whiskey? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Whisky je alkoholický nápoj destilovaný z obilnin, zrající v dřevěných sudech (většinou dubových). Podle znalců nechutnají žádné dvě značky whisky stejně. Převážně v Americe se ale whisky připravuje destilací z kukuřice. Není pravda, že míchané whisky jsou podřadnější. Některé z nejdůležitějších whisky na světě jsou směsi.

Whiskey Jack Daniels

Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay
Jack Daniels je nejprodávanější americkou whiskey. Autor: Oli P, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Whiskey ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Whiskey ve Wikizdrojích

Najít termín Whiskey ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Whiskey ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Whiskey ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Whiskey ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Whiskey například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Whiskey? resp. co znamená Whiskey? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Whiskey, odpověď na dotaz co je to Whiskey?. Víte např. kdo to je Petr Janda? Znáte a víte kdo je Petr Lexa? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Whiskey i v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?