Co je to?
Definice výrazu, termínu Touchpad. Co znamená odborný pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je Touchpad? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Touchpad?

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Touchpad. Co znamená odborný pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Touchpad s kolegy na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Touchpad je v kategorii hardware

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, pojem, popis, význam pojmu, slovník, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, hardware, názvosloví, wiki, terminologie, termín, Touchpad, informace, slovo


Pojem Touchpad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Touchpad?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Hledejte pojem Touchpad v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Touchpad ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Touchpad ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Touchpad ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Touchpad ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Touchpad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Touchpad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Touchpad? resp. jaký je význam pojmu Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Karl Hermann Frank? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Touchpad i v jiných kategoriích (než hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.