Co je to?
Výraz, termín, definice slova Touchpad. Co znamená odborný pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je to Touchpad? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Touchpad?

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Touchpad. Co znamená odborný pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Touchpad můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Touchpad je v kategorii hardware

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, pojem, význam, slovo, lexikon, Touchpad, význam slova, terminologie, názvosloví, definice, odborný výraz, přesný výraz, informace, hardware, hardware, přesný význam, wiki


Pojem Touchpad je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Touchpad píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Touchpad ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchpad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Touchpad ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Touchpad ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Touchpad ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Touchpad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Touchpad? resp. jaká je definice slova Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je Valentino Rossi? Znáte a víte kdo je Vladislav Jagellonský? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.