Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je to Touchpad? Význam slova

Co znamená termín Touchpad? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Touchpad sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Touchpad patří do sekce Hardware

Klíčová slova: co to je, termín, definice pojmu, slovo, informace, vysvětlení, popis, co znamená, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, definice, Touchpad, názvosloví, co je to Touchpad?, terminus technicus, pojem, přesný výraz


Pojem Touchpad je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Touchpad? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Linky na další online zdroje

Najít termín Touchpad ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Touchpad ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchpad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Touchpad na Google.cz

Vyhledat výraz Touchpad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Touchpad ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Touchpad? resp. co označuje slovo Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je SW architekt? Znáte a víte kdo je Neptun? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.