Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je to Touchpad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Touchpad

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Touchpad patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, definice, definice pojmu, lexikon, wiki, pojem, slovník, odborný výraz, Hardware, Hardware, slovo, synonymum, přesný výraz, význam, heslo, význam slova, informace


Pojem Touchpad je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Touchpad?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Jiné informační zdroje o pojmu Touchpad

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Touchpad ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Touchpad ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Touchpad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Touchpad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Touchpad ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Touchpad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Touchpad? resp. co se skrývá pod slovem Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je Cyril Svoboda? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.