Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je to Touchpad? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Touchpad

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Touchpad? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Touchpad je v kategorii Hardware

Klíčová slova: heslo, význam slova, co je to Touchpad?, definice pojmu, Hardware, význam pojmu, slovník, Touchpad, slovo, odborný výraz, co znamená, definice, synonymum, Hardware, lexikon, pojem, formulace, co to je


Pojem Touchpad je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Touchpad? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Pro více informací o heslu Touchpad zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Touchpad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Touchpad ve Wikizdrojích

Najít termín Touchpad na Google.cz

Najít slovo Touchpad ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchpad ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Touchpad ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Touchpad? resp. co označuje slovo Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Uvaděč? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Touchpad v jiné sekci než Hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.