Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Co je to Touchpad? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Touchpad

Touchpad je typ vstupního zařízení, které se většinou využívá u notebooků. Funguje prostřednictvím snímání elektrické kapacity prstu. Slouží k ovládání kurzoru a pohybu s ním po obrazovce. Kurzor se pohybuje podle pohybu prstu uživatele.
Součástí touchpadu bývají tlačítka podobná těm na počítačové myši. Velikosti tohoto zařízení jsou různé, tvar je nejčastěji obdélníkový.


Co je to Touchpad? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touchpad. Co znamená pojem Touchpad z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Touchpad můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Touchpad je v kategorii Hardware

Klíčová slova: význam slova, termín, přesný význam, Hardware, lexikon, terminus technicus, Hardware, odborné názvosloví, slovník, terminologie, definice, odborný výraz, význam pojmu, slovo, význam, synonymum, formulace, co je to Touchpad?


Pojem Touchpad je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Touchpad? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Touchpad [čti tačped] (též trackpad) je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. Touchpady se vyrábějí v různých velikostech, ale jen zřídka větší než 50 cm2.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Touchpad ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Touchpad ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Touchpad ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Touchpad ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Touchpad ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Touchpad ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Touchpad například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Touchpad? resp. jaký je význam pojmu Touchpad? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touchpad, odpověď na dotaz co je to Touchpad?. Víte např. kdo to je Pitaval? Znáte a víte kdo je Čobolák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.