Co je to?
Výraz, termín, definice slova Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Korán

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Korán sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Korán patří do sekce náboženství

Klíčová slova: Korán, vysvětlení, informace, odborný výraz, slovník, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, náboženství, terminus technicus, co je to Korán?, význam slova, náboženství, definice, termín, terminologie, heslo


Pojem Korán je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Korán? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Korán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Korán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Korán na Youtube

Hledat frázi Korán na Google.cz

Zkusit najít termín Korán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Korán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Christina Aguilera? Znáte a víte kdo je Seladon? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Korán hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.