Co je to?
Definice výrazu, termínu Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je Korán?

Co znamená pojem, definice termínu Korán?

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Korán se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Korán je v kategorii náboženství

Klíčová slova: informace, heslo, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, slovník, význam, termín, terminologie, pojem, formulace, přesný výraz, co je to Korán?, popis, co to je, význam pojmu, definice, názvosloví


Pojem Korán je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korán? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Korán

Hledat videa s názvem Korán na Youtube

Zkusit najít frázi Korán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Korán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Korán ve Wikislovníku

Hledat pojem Korán na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korán ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka již bezesporu víte jaká je definice termínu Korán? resp. jaký je význam pojmu Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Nicolás Maduro? Znáte a víte kdo je Rychtář? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Korán i v jiné sekci než je kategorie náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kostel oltář kříž, korán, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.