Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Korán?

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Korán? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Korán patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, Náboženství, význam, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, formulace, slovník, co znamená, synonymum, lexikon, pojem, význam pojmu, přesný význam, heslo, termín, Korán


Pojem Korán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korán? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Korán ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Korán na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korán ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Korán na Youtube

Najít heslo Korán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Korán? resp. co je to Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Světlonoš? Znáte a víte kdo je Jan Nepomucký? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.