Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Korán

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Korán patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: slovo, Korán, význam, co to je, definice pojmu, vysvětlení, informace, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, význam slova, Náboženství, synonymum, odborné názvosloví, definice, slovník, termín, lexikon


Pojem Korán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Korán? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat slovo Korán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Korán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Korán ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Korán ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Korán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Korán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Jana Kirschner? Znáte a víte kdo je Tambor? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.