Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Korán?

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Korán. Co znamená pojem Korán z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Korán s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Korán se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, pojem, přesný výraz, synonymum, co je to Korán?, terminologie, názvosloví, co znamená, wiki, termín, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, popis, formulace


Pojem Korán je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korán? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Korán ve Wikislovníku

Najít slovo Korán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Korán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Korán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Korán ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Korán? resp. co přesně označuje termín Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Bernard Arnault? Znáte a víte kdo je Páže? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.