Co je to?
Výraz, termín, definice slova Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Co je to Korán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Korán

Korán je souborem textů, které jsou posvátné pro muslimy. Muslimové věří, že texty, které zaznamenal prorok Mohaned, mu byly zjeveny archandělem Gabrielem. Korán na rozdíl od Bible neobsahuje žádné báje. Je rozčleněn do kapitol (súr), které jsou psané ve verších. Súry obsahují různá doporučení, příkazy nebo zákazy. Výklad koránu je úkolem muslimských duchovních.


Co je to Korán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Korán. Co znamená odborný pojem Korán z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Korán můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Korán je v sekci náboženství

Klíčová slova: význam, terminologie, význam pojmu, pojem, popis, význam slova, synonymum, termín, heslo, lexikon, přesný význam, co znamená, odborný výraz, co to je, terminus technicus, slovník, přesný výraz, wiki


Pojem Korán je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Korán píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení proroku Muhammadovi. Muslimové věří, že súry (kapitoly) koránu mu diktoval sám anděl Gabriel a že Korán je jediným nepozměněným Slovem Božím. Původní znění je uchováváno ve dvou údajně originálních přepisech, které se nyní nacházejí v Taškentu a v muzeu Topkapi v Istanbulu. Minimálně pět exemplářů bylo zasláno do Mediny, Mekky, Kúfy, Basry a do Damašku.

Kniha korán

Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay
Korán je svatou knihou islámu. Autor: Fauzan My, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Korán ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Korán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Korán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korán ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Korán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Korán například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Korán? resp. co označuje slovo Korán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korán, odpověď na dotaz co je to Korán?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Šochet? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.