Co je to?
Odborný výraz, definice slova Slovo příbuzné. Co znamená pojem Slovo příbuzné z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovo příbuzné? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Slovo příbuzné

Slovo příbuzné je takové slovo, které má s jinými slovy stejný kořen, ale liší se od nich jinými předponami nebo příponami. Při odvozování příbuzných slov se může měnit i kořen slova.
Slovo příbuzné souvisí s jinými slovy i po významové stránce. Slova příbuzná pak tvoří slovní čeleď neboli slovní rodinu.


Odborný výraz, definice slova Slovo příbuzné. Co znamená pojem Slovo příbuzné z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Slovo příbuzné patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, co znamená, definice, názvosloví, Český jazyk, slovník, formulace, terminologie, heslo, co to je, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, informace, slovo, význam slova, wiki


Pojem Slovo příbuzné je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slovo příbuzné ve Wikimedia Commons

Najít heslo Slovo příbuzné ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Slovo příbuzné ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Slovo příbuzné ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Slovo příbuzné ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Slovo příbuzné na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovo příbuzné například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Slovo příbuzné? resp. co znamená Slovo příbuzné? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovo příbuzné, odpověď na dotaz co je to Slovo příbuzné?. Víte např. kdo to je Vychovatel? Znáte a víte kdo je Kujón? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.