Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vltavín. Co znamená pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Co je Vltavín?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vltavín

Vltavín je průhledný kámen zelené barvy. Připomíná sklo, vyskytuje se v paletě barvy od světlé až po tmavou. Na Zem se dostal s meteority, je tedy mimozemského původu a do Čech se dostal z Bavorska. Jedná se o raritu, nevyskytující se jinde na světě.
Stáří vltavínu je odhadováno až na 14 milionů let. Byl znám již v době kamenné. Je cennou trofejí sběratelů a využití nachází ve šperkařském průmyslu.


Co je to Vltavín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vltavín. Co znamená pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vltavín sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Vltavín patří do sekce materiály

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, význam slova, informace, význam, definice, synonymum, Vltavín, materiály, odborné názvosloví, heslo, termín, slovník, co znamená, pojem, wiki, slovo, definice pojmu


Pojem Vltavín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vltavín? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vltavín neboli moldavit je drahý kámen, přírodní zeleně zbarvené sklo s charakteristickou strukturou povrchu zvanou skulptace. Vltavíny jsou jediné evropské tektity, horniny vzniklé v důsledku dopadu meteoritu. Nejbohatší naleziště se nacházejí v jižních Čechách v oblastech kolem řeky Vltavy (německy „Moldau“).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Vltavín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Vltavín ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Vltavín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Vltavín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Vltavín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Vltavín na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vltavín například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vltavín? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vltavín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vltavín, odpověď na dotaz co je to Vltavín?. Víte např. kdo to je Pepa Vojtek? Znáte a víte kdo je Pablb? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.