Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Co je to Vltavín? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vltavín

Vltavín je průhledný kámen zelené barvy. Připomíná sklo, vyskytuje se v paletě barvy od světlé až po tmavou. Na Zem se dostal s meteority, je tedy mimozemského původu a do Čech se dostal z Bavorska. Jedná se o raritu, nevyskytující se jinde na světě.
Stáří vltavínu je odhadováno až na 14 milionů let. Byl znám již v době kamenné. Je cennou trofejí sběratelů a využití nachází ve šperkařském průmyslu.


Co je to Vltavín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vltavín se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovník, co to je, wiki, vysvětlení, formulace, popis, pojem, terminus technicus, Materiály, význam pojmu, informace, co je to Vltavín?, termín, přesný výraz, přesný význam, co znamená, význam, odborný výraz


Pojem Vltavín je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vltavín? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vltavín neboli moldavit je drahý kámen, přírodní zeleně zbarvené sklo s charakteristickou strukturou povrchu zvanou skulptace. Vltavíny jsou jediné evropské tektity, horniny vzniklé v důsledku dopadu meteoritu. Nejbohatší naleziště se nacházejí v jižních Čechách v oblastech kolem řeky Vltavy (německy „Moldau“).

Pro další informace o termínu Vltavín zkuste tyto odkazy

Najít slovo Vltavín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Vltavín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vltavín na Youtube

Zkusit najít výraz Vltavín ve Wikislovníku

Najít heslo Vltavín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vltavín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vltavín například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vltavín? resp. co označuje slovo Vltavín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vltavín, odpověď na dotaz co je to Vltavín?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Obr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vltavín v jiné sekci než Materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.