Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Co je to Vltavín? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vltavín

Vltavín je průhledný kámen zelené barvy. Připomíná sklo, vyskytuje se v paletě barvy od světlé až po tmavou. Na Zem se dostal s meteority, je tedy mimozemského původu a do Čech se dostal z Bavorska. Jedná se o raritu, nevyskytující se jinde na světě.
Stáří vltavínu je odhadováno až na 14 milionů let. Byl znám již v době kamenné. Je cennou trofejí sběratelů a využití nachází ve šperkařském průmyslu.


Co je to Vltavín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vltavín. Co znamená odborný pojem Vltavín z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vltavín s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Vltavín je v kategorii materiály

Klíčová slova: pojem, heslo, slovo, definice pojmu, názvosloví, formulace, přesný význam, terminus technicus, význam, slovník, materiály, informace, definice, terminologie, vysvětlení, materiály, lexikon, význam slova


Pojem Vltavín je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vltavín?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vltavín neboli moldavit je drahý kámen, přírodní zeleně zbarvené sklo s charakteristickou strukturou povrchu zvanou skulptace. Vltavíny jsou jediné evropské tektity, horniny vzniklé v důsledku dopadu meteoritu. Nejbohatší naleziště se nacházejí v jižních Čechách v oblastech kolem řeky Vltavy (německy „Moldau“).

Pro více informací o heslu Vltavín zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Vltavín na Google.cz

Najít slovo Vltavín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Vltavín ve Wikislovníku

Najít výraz Vltavín ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vltavín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Vltavín ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vltavín například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vltavín? resp. co se skrývá pod slovem Vltavín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vltavín, odpověď na dotaz co je to Vltavín?. Víte např. kdo to je Konfident? Znáte a víte kdo je Prcek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.