Co je to?
Odborný výraz, definice slova MSc. Co znamená slovo MSc z kategorie Školství?

Co je MSc? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu MSc

MSc neboli Master of Science je zkratka vysokoškolského magisterského titulu. V ČR není zcela běžný, lze ho získat pouze v některých oborech. Je srovnatelný s tituly Ing., Mgr.nebo MgA.
Titul MSc je obvyklý v mnoha jiných zemích světa, v Německu, Anglii, USA a dalších. Uděluje se po úspěšném zakončení vysokoškolského studia. Studium pro tento titul navazuje ve většině případů na bakalářské studium.


Co je to MSc? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova MSc. Co znamená slovo MSc z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz MSc patří do kategorie Školství

Klíčová slova: Školství, význam slova, definice, informace, termín, formulace, přesný výraz, slovník, MSc, co je to MSc?, lexikon, wiki, Školství, co to je, synonymum, heslo, popis, slovo


Pojem MSc je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu MSc?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Master of Science (latinsky Magister Scientiae, ve zkratce M.S., MS, M.Sc. či MSc, příp. z lat. Scientiae Magister někdy též ve zkratce S.M., SM, Sc.M. či ScM) je titul magisterského stupně (master s degree) typický pro anglosaský svět. Master of Science obvykle stojí v určitém kontrastu s titulem Master of Arts. Titul Master of Science bývá většinou udělován v oblastech vědy, která je více či méně spjata s matematikou, typicky se jedná o přírodní vědy, technické vědy, resp. inženýrství, ale také o medicínu a další obdobné vědy (srov. exaktní věda), nicméně různé univerzity či vysoké školy ve světě však mají různé konvence, tradice a zvyklosti, udílen tak může být příp. i v odlišných oblastech vědy. Získat jej lze v řadě zemí světa, např. ve Spojeném království, Spojených státech amerických nebo v Německu.

Hledejte pojem MSc v následujících vyhledávačích

Hledat slovo MSc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MSc ve Wikimedia Commons

Najít slovo MSc ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem MSc na Youtube

Zkusit najít výraz MSc ve Wikizdrojích

Najít pojem MSc ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo MSc například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu MSc? resp. co to je MSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MSc, odpověď na dotaz co je to MSc?. Víte např. kdo to je Imperialista? Znáte a víte kdo je Miloň Čepelka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu MSc i v jiné kategorii než je sekce Školství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.