Co je to?
Výraz, termín, definice slova MSc. Co znamená odborný pojem MSc z kategorie Školství?

Co je to MSc? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu MSc

MSc neboli Master of Science je zkratka vysokoškolského magisterského titulu. V ČR není zcela běžný, lze ho získat pouze v některých oborech. Je srovnatelný s tituly Ing., Mgr.nebo MgA.
Titul MSc je obvyklý v mnoha jiných zemích světa, v Německu, Anglii, USA a dalších. Uděluje se po úspěšném zakončení vysokoškolského studia. Studium pro tento titul navazuje ve většině případů na bakalářské studium.


Co je to MSc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MSc. Co znamená odborný pojem MSc z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo MSc se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: heslo, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, co znamená, definice pojmu, informace, popis, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, názvosloví, co to je, terminologie, synonymum, přesný význam, slovník, Školství


Pojem MSc je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MSc? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Master of Science (latinsky Magister Scientiae, ve zkratce M.S., MS, M.Sc. či MSc, příp. z lat. Scientiae Magister někdy též ve zkratce S.M., SM, Sc.M. či ScM) je titul magisterského stupně (master s degree) typický pro anglosaský svět. Master of Science obvykle stojí v určitém kontrastu s titulem Master of Arts. Titul Master of Science bývá většinou udělován v oblastech vědy, která je více či méně spjata s matematikou, typicky se jedná o přírodní vědy, technické vědy, resp. inženýrství, ale také o medicínu a další obdobné vědy (srov. exaktní věda), nicméně různé univerzity či vysoké školy ve světě však mají různé konvence, tradice a zvyklosti, udílen tak může být příp. i v odlišných oblastech vědy. Získat jej lze v řadě zemí světa, např. ve Spojeném království, Spojených státech amerických nebo v Německu.

Hledejte pojem MSc v následujících vyhledávačích

Najít termín MSc ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MSc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz MSc ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo MSc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz MSc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem MSc na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MSc například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova MSc? resp. co se skrývá pod slovem MSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MSc, odpověď na dotaz co je to MSc?. Víte např. kdo to je Kariérista? Znáte a víte kdo je Jan Kanyza? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.