Co je to?
Definice výrazu, termínu MSc. Co znamená odborný pojem MSc z kategorie Školství?

Co je to MSc? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova MSc?

MSc neboli Master of Science je zkratka vysokoškolského magisterského titulu. V ČR není zcela běžný, lze ho získat pouze v některých oborech. Je srovnatelný s tituly Ing., Mgr.nebo MgA.
Titul MSc je obvyklý v mnoha jiných zemích světa, v Německu, Anglii, USA a dalších. Uděluje se po úspěšném zakončení vysokoškolského studia. Studium pro tento titul navazuje ve většině případů na bakalářské studium.


Co je to MSc? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MSc. Co znamená odborný pojem MSc z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu MSc doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo MSc se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, formulace, slovo, slovník, co to je, definice, význam, pojem, termín, co je to MSc?, význam slova, co znamená, definice pojmu, informace, terminologie, popis


Pojem MSc je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem MSc? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Master of Science (latinsky Magister Scientiae, ve zkratce M.S., MS, M.Sc. či MSc, příp. z lat. Scientiae Magister někdy též ve zkratce S.M., SM, Sc.M. či ScM) je titul magisterského stupně (master s degree) typický pro anglosaský svět. Master of Science obvykle stojí v určitém kontrastu s titulem Master of Arts. Titul Master of Science bývá většinou udělován v oblastech vědy, která je více či méně spjata s matematikou, typicky se jedná o přírodní vědy, technické vědy, resp. inženýrství, ale také o medicínu a další obdobné vědy (srov. exaktní věda), nicméně různé univerzity či vysoké školy ve světě však mají různé konvence, tradice a zvyklosti, udílen tak může být příp. i v odlišných oblastech vědy. Získat jej lze v řadě zemí světa, např. ve Spojeném království, Spojených státech amerických nebo v Německu.

Další informační zdroje

Najít termín MSc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo MSc ve Wikislovníku

Najít slovo MSc ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo MSc ve vyhledávači Yandex

Najít heslo MSc ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem MSc na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo MSc například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je MSc? resp. jaká je definice termínu MSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MSc, odpověď na dotaz co je to MSc?. Víte např. kdo to je Rabín? Znáte a víte kdo je Cobie Smulders? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.