Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je to Bixenon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bixenon?

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bixenon? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bixenon je v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, terminologie, co je to Bixenon?, heslo, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, informace, Technika, lexikon, terminus technicus, slovník, význam, pojem, názvosloví


Pojem Bixenon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Bixenon lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Bixenon ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Bixenon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Bixenon ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bixenon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bixenon na Youtube

Hledat termín Bixenon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bixenon? resp. co znamená slovo Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Baculka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Bixenon hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.