Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je to Bixenon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bixenon?

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bixenon s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bixenon se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, co to je, Bixenon, wiki, názvosloví, vysvětlení, co znamená, informace, termín, popis, přesný význam, slovo, definice, odborné názvosloví, terminologie, formulace, odborný výraz


Pojem Bixenon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Bixenon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Bixenon ve Wikislovníku

Hledat termín Bixenon na Google.cz

Vyhledat termín Bixenon ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Bixenon na Youtube

Najít termín Bixenon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bixenon? resp. jaký je význam slova Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Diletant? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.