Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je Bixenon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bixenon?

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Bixenon patří do sekce technika

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, co je to Bixenon?, popis, termín, Bixenon, technika, terminus technicus, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, formulace, význam slova, wiki, přesný výraz, synonymum, informace


Pojem Bixenon je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Bixenon na Google obrázcích

Zkusit najít Bixenon ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bixenon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bixenon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Bixenon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Bixenon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bixenon? resp. co znamená výraz Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Aňa Geislerová? Znáte a víte kdo je Nicka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.