Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je to Bixenon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bixenon?

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Bixenon můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bixenon je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, co je to Bixenon?, slovník, co to je, význam pojmu, definice, co znamená, odborný výraz, názvosloví, přesný význam, Bixenon, vysvětlení, Technika, pojem


Pojem Bixenon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Bixenon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bixenon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bixenon ve Wikislovníku

Najít pojem Bixenon na Google.cz

Vyhledat výraz Bixenon ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Bixenon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bixenon? resp. co to je Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Kokot? Znáte a víte kdo je Remcal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.