Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co to je Bixenon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bixenon

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bixenon s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bixenon patří do kategorie technika

Klíčová slova: přesný význam, slovník, význam, wiki, význam slova, informace, co to je, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, pojem, názvosloví, formulace, odborný výraz, heslo, definice, definice pojmu, synonymum


Pojem Bixenon je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Bixenon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Bixenon ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bixenon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bixenon ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bixenon na Google.cz

Najít výraz Bixenon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Bixenon? resp. co znamená výraz Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Sapiosexuál? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.