Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je to Bixenon? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bixenon

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bixenon je v kategorii Technika

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, formulace, vysvětlení, odborné názvosloví, wiki, terminologie, Bixenon, slovník, informace, popis, význam, heslo, definice pojmu, lexikon, co to je, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Bixenon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Bixenon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Bixenon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bixenon na Youtube

Zkusit najít pojem Bixenon na Google.cz

Najít pojem Bixenon ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Bixenon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bixenon? resp. jaká je definice slova Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Vít Rakušan? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.