Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Co je to Bixenon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Bixenon?

Bixenon je druh plynové vývojky ve světlometu. Je zdrojem pro tlumená a dálková světla automobilů. Bixenon poskytuje široký světelný paprsek, takže vozovka je dobře osvětlená i po stranách a barva světla je příjemnější, protože se více podobá dennímu světlu.
Výhodou bixenonu je to, že současně slouží pro oba typy světel. Také svítivost je vyšší a příkon menší.Větší množství světla znamená větší viditelnost a tím i vyšší bezpečnost.


Co je to Bixenon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bixenon. Co znamená pojem Bixenon z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bixenon s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bixenon je v kategorii Technika

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, co to je, formulace, heslo, definice, vysvětlení, názvosloví, Bixenon, terminologie, pojem, informace, význam pojmu, slovník, definice pojmu, co je to Bixenon?, lexikon, význam


Pojem Bixenon je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Bixenon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bixenon ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bixenon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bixenon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bixenon na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bixenon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bixenon například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bixenon? resp. co přesně označuje termín Bixenon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bixenon, odpověď na dotaz co je to Bixenon?. Víte např. kdo to je Odhadce? Znáte a víte kdo je Remcal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Bixenon i v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.