Co je to?
Definice výrazu, termínu Molitan. Co znamená odborný pojem Molitan z kategorie Materiály?

Co je Molitan?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Molitan

Molitan je obchodní pojmenování pěnového polyuretanu. Jedná se o polymer, který se vyrábí z diisokyanátu, alkoholu se dvěma alkoholovými skupinami a vody. Název molitan je patentem České republiky. Jeho použití je široké, nejčastěji se využívá na matrace a další části nábytku nebo jako zvuková ochrana.
Molitan je lehký a pevný, což patří k jeho největším přednostem. To je výhodou hlavně u matrací, které jsou také vzdušné a mohou tak být dlouhodobě používány.


Co je to Molitan? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Molitan. Co znamená odborný pojem Molitan z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Molitan je v kategorii materiály

Klíčová slova: názvosloví, heslo, materiály, přesný význam, definice, slovo, Molitan, odborný výraz, terminus technicus, materiály, lexikon, význam slova, wiki, co to je, slovník, pojem, odborné názvosloví, informace


Pojem Molitan je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Molitan?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyuretan je polymer, který se vyrábí polyadicí diisokyanátů a dvoj – nebo vícesytných alkoholů za vzniku karbamátové (uretanové) vazby. Pěnový polyuretan je vyráběn pod značkou molitan a barex.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Molitan ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Molitan na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Molitan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Molitan na Google obrázcích

Vyhledat heslo Molitan ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Molitan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Molitan například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Molitan? resp. jaký je význam slova Molitan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Molitan, odpověď na dotaz co je to Molitan?. Víte např. kdo to je Instrumentalista? Znáte a víte kdo je Anatom? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Molitan i v jiné sekci než v materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, borovice, molitan, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.