Co je to?
Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Co je to Futsal? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Futsal?

Futsal je označení pro fotbal hraný v hale. Jeho původ lze najít v Brazílii, kde ho původně hráli fotbaloví veteráni. Název je složenina se slov futbol a sala (salon). Neměl by být zaměňován s halovým fotbalem nebo sálovou kopanou.
Hraje se v hale na hrací ploše ve tvaru obdélníku. Šířka pole musí být vždy menší než délka. Míč má velikost 4 a měl by mít tlumený odskok. Hrají dvě družstva po 4 hráčích a s jedním brankářem. Doba hry futsalu je 2x20 minut. Je.li míč mimo hru, zastaví se čas. Počet střídání hráčů není omezen.


Co je to Futsal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Futsal sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Futsal je v kategorii Sport

Klíčová slova: význam slova, lexikon, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, co to je, definice, formulace, Sport, termín, informace, slovo, názvosloví, popis, wiki


Pojem Futsal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Futsal? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. V češtině se tato hra často nesprávně nazývá sálová kopaná nebo halový fotbal, což jsou však jiné sporty.

Pro další informace o termínu Futsal zkuste tyto odkazy

Najít termín Futsal ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Futsal ve Wikislovníku

Vyhledat termín Futsal ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Futsal ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Futsal ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Futsal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Futsal například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Futsal? resp. co přesně označuje termín Futsal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Futsal, odpověď na dotaz co je to Futsal?. Víte např. kdo to je Právník? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.