Co je to?
Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Co je to Futsal? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Futsal?

Futsal je označení pro fotbal hraný v hale. Jeho původ lze najít v Brazílii, kde ho původně hráli fotbaloví veteráni. Název je složenina se slov futbol a sala (salon). Neměl by být zaměňován s halovým fotbalem nebo sálovou kopanou.
Hraje se v hale na hrací ploše ve tvaru obdélníku. Šířka pole musí být vždy menší než délka. Míč má velikost 4 a měl by mít tlumený odskok. Hrají dvě družstva po 4 hráčích a s jedním brankářem. Doba hry futsalu je 2x20 minut. Je.li míč mimo hru, zastaví se čas. Počet střídání hráčů není omezen.


Co je to Futsal? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Futsal. Co znamená pojem Futsal z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Futsal) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Futsal patří do kategorie Sport

Klíčová slova: heslo, formulace, Sport, odborný výraz, Futsal, co znamená, význam pojmu, co to je, synonymum, popis, význam slova, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, Sport, terminologie, informace, pojem


Pojem Futsal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Futsal? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů. Po fotbalové kariéře se přemístili hráči z trávníků do menších ploch, do hal. Název futsal vznikl ze španělských nebo portugalských slov FUTbol nebo FUTebol a ze španělského nebo francouzského výrazu pro sál - SALon nebo SALa. V češtině se tato hra často nesprávně nazývá sálová kopaná nebo halový fotbal, což jsou však jiné sporty.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Futsal ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Futsal ve Wikimedia Commons

Hledat termín Futsal na Google.cz

Zkusit najít termín Futsal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Futsal na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Futsal ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Futsal například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Futsal? resp. co znamená slovo Futsal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Futsal, odpověď na dotaz co je to Futsal?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Martin Stropnický? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Futsal v jiné sekci než Sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.