Co je to?
Definice výrazu Švýcarský systém. Co znamená odborný pojem Švýcarský systém z kategorie Sport?

Co je Švýcarský systém?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Švýcarský systém?

Švýcarský systém je jeden ze způsobů rozpisu utkání při turnajích v různých sportovních disciplínách, například šachu, scrabble, bridži, badmintonu, squashi, kuličkách nebo pétanque a jiných. Hráči nebo týmy při něm stojí nebo sedí proti sobě. Název švýcarský získal tento typ rozpisu podle toho, že byl poprvé využit koncem 19. století při šachovém turnaji v Curychu. Švýcarský systém je založen na tom, aby hráči byli rozděleni tak, že v každém kole zápasu proti sobě hrají hráči, kteří mají přibližně stejnou úroveň.
První kolo se buď losuje, nebo může být určeno podle hodnocení v žebříčku hráčů. Vítězný hráč nebo hráči získají bod, při remíze půl bodu. Poražený nemá žádný bod. V následujícím kole hraje vítěz proti vítězi, poražený proti poraženému a remizující proti druhému remizujícímu. Soupeři musí mít vždy co nejpodobnější výsledky. Proti sobě hrají vždy různí hráči. Podrobnější rozpisy bývají komplikované, proto se páruje s pomocí počítače.


Co je to Švýcarský systém? Význam slova, termín, Definice výrazu Švýcarský systém. Co znamená odborný pojem Švýcarský systém z kategorie Sport?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Švýcarský systém můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Švýcarský systém je v sekci sport

Klíčová slova: Švýcarský systém, termín, co to je, vysvětlení, odborný výraz, heslo, informace, pojem, terminus technicus, slovník, definice pojmu, přesný význam, sport, odborné názvosloví, přesný výraz, popis, wiki, synonymum


Pojem Švýcarský systém je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Švýcarský systém?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Švýcarský systém je běžně užívaný typ rozpisu utkání turnajů v šachu, bridži, scrabble, squashi, badmintonu, pétanque, kuličkách a dalších hrách, kde dva hráči nebo týmy stojí v utkáních proti sobě. Poprvé byl tento systém použit na curyšském šachovém turnaji v roce 1895. Proto se nazývá švýcarským.

Hledejte pojem Švýcarský systém v následujících vyhledávačích

Najít slovo Švýcarský systém ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Švýcarský systém ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Švýcarský systém ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Švýcarský systém na Google.cz

Najít pojem Švýcarský systém ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Švýcarský systém na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Švýcarský systém například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co znamená Švýcarský systém? resp. co přesně znamená slovo Švýcarský systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Švýcarský systém, odpověď na dotaz co je to Švýcarský systém?. Víte např. kdo to je Adrian Jastraban? Znáte a víte kdo je Aleš Brichta? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Švýcarský systém i v jiné části webu než je kategorie sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.