Co je to?
Výraz, termín, definice slova Švýcarský systém. Co znamená odborný pojem Švýcarský systém z kategorie Sport?

Co je to Švýcarský systém? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Švýcarský systém

Švýcarský systém je jeden ze způsobů rozpisu utkání při turnajích v různých sportovních disciplínách, například šachu, scrabble, bridži, badmintonu, squashi, kuličkách nebo pétanque a jiných. Hráči nebo týmy při něm stojí nebo sedí proti sobě. Název švýcarský získal tento typ rozpisu podle toho, že byl poprvé využit koncem 19. století při šachovém turnaji v Curychu. Švýcarský systém je založen na tom, aby hráči byli rozděleni tak, že v každém kole zápasu proti sobě hrají hráči, kteří mají přibližně stejnou úroveň.
První kolo se buď losuje, nebo může být určeno podle hodnocení v žebříčku hráčů. Vítězný hráč nebo hráči získají bod, při remíze půl bodu. Poražený nemá žádný bod. V následujícím kole hraje vítěz proti vítězi, poražený proti poraženému a remizující proti druhému remizujícímu. Soupeři musí mít vždy co nejpodobnější výsledky. Proti sobě hrají vždy různí hráči. Podrobnější rozpisy bývají komplikované, proto se páruje s pomocí počítače.


Co je to Švýcarský systém? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Švýcarský systém. Co znamená odborný pojem Švýcarský systém z kategorie Sport?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Švýcarský systém patří do kategorie sport

Klíčová slova: pojem, slovník, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, přesný výraz, sport, informace, slovo, názvosloví, sport, co to je, význam pojmu, význam, význam slova, přesný význam


Pojem Švýcarský systém je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Švýcarský systém? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Švýcarský systém je běžně užívaný typ rozpisu utkání turnajů v šachu, bridži, scrabble, squashi, badmintonu, pétanque, kuličkách a dalších hrách, kde dva hráči nebo týmy stojí v utkáních proti sobě. Poprvé byl tento systém použit na curyšském šachovém turnaji v roce 1895. Proto se nazývá švýcarským.

Více informací o pojmu Švýcarský systém lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Švýcarský systém ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Švýcarský systém ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Švýcarský systém ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Švýcarský systém ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Švýcarský systém ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Švýcarský systém ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Švýcarský systém například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Švýcarský systém? resp. jaká je definice slova Švýcarský systém? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Švýcarský systém, odpověď na dotaz co je to Švýcarský systém?. Víte např. kdo to je Julius Caesar? Znáte a víte kdo je Artemis? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Švýcarský systém hledat i v jiných kategoriích (než sport) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.