Co je to?
Výraz, termín, definice slova Status quo. Co znamená odborný pojem Status quo z kategorie Latina?

Co je to Status quo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Status quo

Status quo je latinský výraz, který v překladu znamená stávající stav. Používá se v různých oborech. Je součástí různých rčení, využíván je např. v oblasti práva nebo diplomacie. V diplomacii se tak udržuje stav, kdy si znepřátelené strany ponechávají to, co mají v momentě nastolení příměří, nebo kdy se vše vrací do původního stavu.
Status quo se používá i jako název dokumentu, který platí doposud v Izraeli. Tento dokument zaručuje šabat jako den odpočinku, právní moc náboženských soudů, dodržování rituálu kašrut a financování náboženských škol státem.


Co je to Status quo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Status quo. Co znamená odborný pojem Status quo z kategorie Latina?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Status quo? Pak se o ní podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Status quo patří do sekce latina

Klíčová slova: slovník, heslo, latina, názvosloví, přesný význam, lexikon, wiki, odborné názvosloví, co je to Status quo?, popis, pojem, význam pojmu, vysvětlení, informace, Status quo, definice pojmu, slovo, termín


Pojem Status quo je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Status quo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Status quo je obrat pocházející z latiny a znamená stávající stav. Používá se zejména v diplomacii, v případě, kdy se příměří nebo ukončení bojů spojuje s tím, že obě strany se zavazují dodržovat status quo - tj. Co kdo má, to mu zůstává. Jinou možností je status quo ante (bellum), kdy se vše navrací do stavu před válkou.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Status quo ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Status quo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Status quo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Status quo ve vyhledávači Yandex

Najít termín Status quo na Google.cz

Vyhledat heslo Status quo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Status quo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Status quo? resp. co znamená výraz Status quo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Status quo, odpověď na dotaz co je to Status quo?. Víte např. kdo to je Mary Poppins? Znáte a víte kdo je Náfuka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.