Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Co to je Status quo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Status quo

Status quo je latinský výraz, který v překladu znamená stávající stav. Používá se v různých oborech. Je součástí různých rčení, využíván je např. v oblasti práva nebo diplomacie. V diplomacii se tak udržuje stav, kdy si znepřátelené strany ponechávají to, co mají v momentě nastolení příměří, nebo kdy se vše vrací do původního stavu.
Status quo se používá i jako název dokumentu, který platí doposud v Izraeli. Tento dokument zaručuje šabat jako den odpočinku, právní moc náboženských soudů, dodržování rituálu kašrut a financování náboženských škol státem.


Co je to Status quo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Status quo sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Status quo patří do sekce Latina

Klíčová slova: co je to Status quo?, terminus technicus, synonymum, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, odborný výraz, význam pojmu, definice, co znamená, Latina, význam, názvosloví, informace, Status quo, slovo, lexikon, popis


Pojem Status quo je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Status quo?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Status quo je obrat pocházející z latiny a znamená stávající stav. Používá se zejména v diplomacii, v případě, kdy se příměří nebo ukončení bojů spojuje s tím, že obě strany se zavazují dodržovat status quo - tj. Co kdo má, to mu zůstává. Jinou možností je status quo ante (bellum), kdy se vše navrací do stavu před válkou.

Zkuste zjistit více informací o slovu Status quo v následujících zdrojích

Najít termín Status quo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Status quo ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Status quo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Status quo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Status quo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Status quo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Status quo například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Status quo? resp. co znamená Status quo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Status quo, odpověď na dotaz co je to Status quo?. Víte např. kdo to je Jáhen? Znáte a víte kdo je Únosce? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Status quo hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.