Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Co to je Status quo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Status quo

Status quo je latinský výraz, který v překladu znamená stávající stav. Používá se v různých oborech. Je součástí různých rčení, využíván je např. v oblasti práva nebo diplomacie. V diplomacii se tak udržuje stav, kdy si znepřátelené strany ponechávají to, co mají v momentě nastolení příměří, nebo kdy se vše vrací do původního stavu.
Status quo se používá i jako název dokumentu, který platí doposud v Izraeli. Tento dokument zaručuje šabat jako den odpočinku, právní moc náboženských soudů, dodržování rituálu kašrut a financování náboženských škol státem.


Co je to Status quo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Status quo se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: význam, Latina, význam slova, názvosloví, synonymum, definice, terminologie, wiki, Latina, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, lexikon, formulace, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Status quo je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Status quo?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Status quo je obrat pocházející z latiny a znamená stávající stav. Používá se zejména v diplomacii, v případě, kdy se příměří nebo ukončení bojů spojuje s tím, že obě strany se zavazují dodržovat status quo - tj. Co kdo má, to mu zůstává. Jinou možností je status quo ante (bellum), kdy se vše navrací do stavu před válkou.

Více informací o pojmu Status quo lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Status quo na Youtube

Najít slovo Status quo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Status quo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Status quo ve Wikislovníku

Najít heslo Status quo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Status quo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Status quo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Status quo? resp. jaký je přesný význam slova Status quo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Status quo, odpověď na dotaz co je to Status quo?. Víte např. kdo to je Veronika Farářová? Znáte a víte kdo je Únosce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.