Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Co to je Status quo? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Status quo?

Status quo je latinský výraz, který v překladu znamená stávající stav. Používá se v různých oborech. Je součástí různých rčení, využíván je např. v oblasti práva nebo diplomacie. V diplomacii se tak udržuje stav, kdy si znepřátelené strany ponechávají to, co mají v momentě nastolení příměří, nebo kdy se vše vrací do původního stavu.
Status quo se používá i jako název dokumentu, který platí doposud v Izraeli. Tento dokument zaručuje šabat jako den odpočinku, právní moc náboženských soudů, dodržování rituálu kašrut a financování náboženských škol státem.


Co je to Status quo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Status quo. Co znamená pojem Status quo z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Status quo? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Status quo patří do sekce Latina

Klíčová slova: heslo, synonymum, odborný výraz, slovo, co je to Status quo?, co znamená, popis, Status quo, odborné názvosloví, význam slova, pojem, slovník, informace, přesný výraz, definice pojmu, wiki, Latina, Latina


Pojem Status quo je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Status quo? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Status quo je obrat pocházející z latiny a znamená stávající stav. Používá se zejména v diplomacii, v případě, kdy se příměří nebo ukončení bojů spojuje s tím, že obě strany se zavazují dodržovat status quo - tj. Co kdo má, to mu zůstává. Jinou možností je status quo ante (bellum), kdy se vše navrací do stavu před válkou.

Jiné informační zdroje o pojmu Status quo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Status quo ve Wikimedia Commons

Najít pojem Status quo ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Status quo ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Status quo ve Wikislovníku

Hledat výraz Status quo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Status quo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Status quo například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Status quo? resp. co přesně označuje termín Status quo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Status quo, odpověď na dotaz co je to Status quo?. Víte např. kdo to je Kynolog? Znáte a víte kdo je Zelenáč? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Latina). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.