Co je to?
Definice výrazu Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je Kdoule?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kdoule?

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Definice výrazu Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kdoule? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Kdoule je v sekci jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, informace, vysvětlení, význam, heslo, význam slova, definice pojmu, co znamená, terminologie, formulace, definice, odborné názvosloví, co to je, názvosloví, jídlo, termín, wiki, Kdoule


Pojem Kdoule je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kdoule? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Kdoule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Kdoule na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kdoule ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kdoule ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kdoule ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kdoule na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Kdoule? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, petržel, kdoule, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.