Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je to Kdoule? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kdoule?

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kdoule) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kdoule patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, Jídlo, definice pojmu, význam, slovo, co to je, význam slova, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, terminologie, přesný význam, Kdoule, co je to Kdoule?, názvosloví, popis, lexikon


Pojem Kdoule je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kdoule?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Kdoule

Hledat videa s názvem Kdoule na Youtube

Zkusit najít výraz Kdoule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Kdoule ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kdoule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kdoule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kdoule ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kdoule? resp. co to je Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Všežravec? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.