Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je to Kdoule? Význam slova

Co znamená termín Kdoule? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kdoule doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kdoule se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, co to je, informace, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, význam slova, Jídlo, heslo, názvosloví, popis, terminologie, definice, terminus technicus, synonymum, přesný význam


Pojem Kdoule je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kdoule?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Kdoule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kdoule ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kdoule na Youtube

Zkusit najít termín Kdoule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Kdoule na Google.cz

Hledat slovo Kdoule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kdoule? resp. jaký je význam slova Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Eva Pilarová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kdoule v jiné sekci než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.