Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je to Kdoule? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kdoule?

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Kdoule je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co je to Kdoule?, definice pojmu, jídlo, formulace, heslo, Kdoule, přesný význam, odborné názvosloví, význam, pojem, význam pojmu, význam slova, termín, terminus technicus, slovo, popis, slovník, názvosloví


Pojem Kdoule je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kdoule? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Kdoule ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kdoule na Google.cz

Zkusit najít termín Kdoule ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kdoule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kdoule ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kdoule ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Kdoule? resp. jaký je přesný význam slova Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.