Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je Kdoule? Význam slova

Co znamená termín Kdoule? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kdoule. Co znamená pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kdoule sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Kdoule patří do sekce jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, slovo, odborný výraz, pojem, slovník, definice pojmu, heslo, názvosloví, popis, význam, přesný výraz, význam slova, definice, vysvětlení, Kdoule, jídlo, terminologie


Pojem Kdoule je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kdoule můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Kdoule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kdoule ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kdoule na Google.cz

Vyhledat pojem Kdoule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Kdoule ve Wikizdrojích

Najít slovo Kdoule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kdoule? resp. co přesně označuje termín Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Luděk Staněk? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.