Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Co je to Kdoule? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kdoule?

Kdoule je pojmenování plodu kdouloně obecné, keře nebo stromu, který je jediným představitelem rodu kdouloň. Kdouloň se pěstuje jako okrasný keř nebo podnož pro jiné ovocné stromy, méně pak pro plody – kdoule.
Kdoule jsou podobné jablkům. Jako kdoule jsou někdy mylně označovány plody okrasné dřeviny kdoulovce. Kdoule se využívají v potravinářství k výrobě marmelád, džemů nebo želé. Lze z nich připravit také výborné dezerty.


Co je to Kdoule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kdoule. Co znamená odborný pojem Kdoule z kategorie Jídlo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kdoule můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kdoule je v sekci jídlo

Klíčová slova: názvosloví, jídlo, co to je, lexikon, terminus technicus, definice, heslo, definice pojmu, Kdoule, význam, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, synonymum, význam slova, slovník, terminologie


Pojem Kdoule je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kdoule? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kdouloň obecná (Cydonia oblonga dříve též Pyrus cydonia) nebo též kdouloň podlouhlá je jediný zástupce rodu kdouloň (Cydonia). Kdoule je pro plody pěstována méně než kterýkoli z ostatních ovocných stromů nebo keřů. Někdy je kdouloň používána jako podnož pro jiný druh ovoce, pro hrušně.

Dvě kdoule

Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay
Dvě kdoule, zdravé ovoce podobné hruškám. Autor: Helga Kattinger, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kdoule ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kdoule ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kdoule ve Wikislovníku

Hledat výraz Kdoule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kdoule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Kdoule na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kdoule například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kdoule? resp. jaká je definice termínu Kdoule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kdoule, odpověď na dotaz co je to Kdoule?. Víte např. kdo to je Autista? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.