Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Co je to Abstrakt? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Abstrakt?

Slovem abstrakt se označuje stručný výtah z obsahu odborného článku, vědecké práce nebo jiného díla, které do hloubky analyzuje nějaký problém. Abstrakt (též anotace) je umístěn na začátku práce a pomáhá snadnější orientaci v jejím obsahu.


Co je to Abstrakt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abstrakt se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, lexikon, formulace, popis, vysvětlení, názvosloví, termín, co znamená, informace, význam, význam slova, co je to Abstrakt?, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, wiki


Pojem Abstrakt je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Abstrakt?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce. Stručnější obdobou abstraktu je anotace.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Abstrakt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Abstrakt na Google.cz

Hledat heslo Abstrakt ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Abstrakt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Abstrakt ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abstrakt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakt například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Abstrakt? resp. co přesně znamená slovo Abstrakt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakt, odpověď na dotaz co je to Abstrakt?. Víte např. kdo to je Jiří Macháček? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?