Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Co je to Abstrakt? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Abstrakt?

Slovem abstrakt se označuje stručný výtah z obsahu odborného článku, vědecké práce nebo jiného díla, které do hloubky analyzuje nějaký problém. Abstrakt (též anotace) je umístěn na začátku práce a pomáhá snadnější orientaci v jejím obsahu.


Co je to Abstrakt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Abstrakt s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Abstrakt se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: slovo, slovník, význam, Literatura, přesný výraz, informace, odborný výraz, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, lexikon, Abstrakt, terminologie, co znamená


Pojem Abstrakt je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Abstrakt?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce. Stručnější obdobou abstraktu je anotace.

Více informací o slovu Abstrakt doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Abstrakt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Abstrakt na Google.cz

Najít pojem Abstrakt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abstrakt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Abstrakt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Abstrakt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakt například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Abstrakt? resp. co to je Abstrakt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakt, odpověď na dotaz co je to Abstrakt?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Neptun? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?