Co je to?
Definice výrazu Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Co je Abstrakt?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Abstrakt

Slovem abstrakt se označuje stručný výtah z obsahu odborného článku, vědecké práce nebo jiného díla, které do hloubky analyzuje nějaký problém. Abstrakt (též anotace) je umístěn na začátku práce a pomáhá snadnější orientaci v jejím obsahu.


Co je to Abstrakt? Význam slova, termín, Definice výrazu Abstrakt. Co znamená odborný pojem Abstrakt z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Abstrakt můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Abstrakt je v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, definice, heslo, popis, přesný výraz, význam slova, slovo, význam, význam pojmu, terminus technicus, formulace, terminologie, co to je, termín, definice pojmu


Pojem Abstrakt je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abstrakt?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Abstrakt (z angl. abstract, též jako referát) je stručný výtah vědeckého článku, dizertační práce, referátu nebo jakékoliv hloubkové analýzy jakéhokoliv předmětu nebo disciplíny. Slouží především jako pomoc čtenáři rychle se zorientovat v dané práci. Nachází se vždy na začátku práce. Stručnější obdobou abstraktu je anotace.

Jiné informační zdroje o pojmu Abstrakt

Vyhledat pojem Abstrakt ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abstrakt ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Abstrakt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Abstrakt na Google obrázcích

Vyhledat heslo Abstrakt ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Abstrakt ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstrakt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Abstrakt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Abstrakt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstrakt, odpověď na dotaz co je to Abstrakt?. Víte např. kdo to je Jaroslava Stočesová? Znáte a víte kdo je Stará panna? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Číst knihy, abstrakt, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?