Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ekonomická recese. Co znamená odborný pojem Ekonomická recese z kategorie Ekonomie?

Co je Ekonomická recese? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ekonomická recese?

Ekonomická recese je označení období, kdy ekonomika zaznamenává pokles svého celkového výkonu a aktivit. Během recese dochází k poklesu hrubého domácího produktu, což je míra ekonomické aktivity v zemi. Pokles obvykle trvá několik po sobě jdoucích čtvrtletí, což může znamenat ekonomický útlum a potíže pro mnoho odvětví a jednotlivců. K poklesu produkce a zaměstnanosti může vést pokles poptávky po zboží a službách. Nestabilita na finančních trzích, včetně bankovních krizí nebo problémů s úvěrováním, způsobuje narušení ekonomických aktivit. Zvýšení úrokových sazeb může ovlivnit náklady na půjčky a investice, což může snížit poptávku a zpomalit ekonomiku. Nízká důvěra investorů vede k poklesu investic, což ovlivní růst a ekonomika.
Události na mezinárodní úrovni, jako jsou obchodní války, finanční krize nebo pandemie, mívají výrazný dopad na světovou ekonomiku a příspěvek k recesi. Pokles hodnoty měny může mít vliv na náklady na dovoz a vývoz, což ovlivní obchodní bilanci a ekonomiku. Během recese dochází ke zvýšení nezaměstnanosti, poklesu průmyslové produkce, snížení obchodní aktivity a obecně k negativním dopadům na životní úroveň obyvatel. Vlády a centrální banky se často snaží zavádět politiku směřující k nápravě, jako je snížení úrokových sazeb, fiskální stimuly a opatření, aby byly zmírněny dopady recese a podpořen ekonomický růst.


Co je to Ekonomická recese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ekonomická recese. Co znamená odborný pojem Ekonomická recese z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ekonomická recese sdílejte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ekonomická recese je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: popis, význam slova, definice, přesný význam, co to je, ekonomie, informace, definice pojmu, odborný výraz, wiki, termín, terminologie, terminus technicus, heslo, synonymum, co je to Ekonomická recese?, význam, formulace


Pojem Ekonomická recese je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ekonomická recese

Zkusit najít slovo Ekonomická recese ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ekonomická recese ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Ekonomická recese ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Ekonomická recese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ekonomická recese ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Ekonomická recese ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekonomická recese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ekonomická recese? resp. co znamená výraz Ekonomická recese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekonomická recese, odpověď na dotaz co je to Ekonomická recese?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Dominik Lakatoš? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.