Co je to?
Odborný výraz, definice slova Srp. Co znamená pojem Srp z kategorie Nástroje?

Co je Srp?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Srp?

Srp je název pro nástroj zemědělce, který je určen pro práci jednou rukou. Používá se především na odsekávání stonků skupin bylin, při žních a senoseči. Je vhodný především pro menší a hůře přístupné plochy. Je složen z kovové části a dřevěné nebo plastové rukojeti. Kovová část má tvar polokruhu, je plochá a ostří je na vnější straně. Srp se po používání musí naklepávat a brousit. To se provádí většinou pomocí kamenného brousku.
Jedná se o tradiční nástroj, který byl používán již v počátcích zemědělství. Od jeho názvu je odvozeno i pojmenování měsíce srpna, kdy skončily žně, při kterých byl srp nejdůležitějším nástrojem. Srp připomíná i jednu z fází měsíce, proto se tento tvar nazývá srpek. Tento nástroj byl používán i jako zbraň, byl také jedním ze symbolů komunizmu.


Co je to Srp? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Srp. Co znamená pojem Srp z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Srp se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: význam, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, nástroje, význam slova, odborný výraz, co to je, Srp, názvosloví, heslo, informace, definice pojmu, co znamená, definice, slovo


Pojem Srp je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Srp? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Srp je jednoruční zemědělský nástroj, sloužící k odsekávání stvolů bylin, především při sklizni obilí (žně) a žnutí trávy (senoseč). Skládá se z ploché, do polokruhu zahnuté kovové části s vnitřním ostřím a z rukojeti. Podobným nástrojem je větší dvouruční kosa. Srp se, podobně jako kosa, musí pravidelně brousit nejlépe kamenným brouskem a jeho ostří je nutno také správně naklepávat.

Více informací o pojmu Srp lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Srp ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Srp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Srp ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Srp na Youtube

Najít pojem Srp na Google.cz

Najít výraz Srp ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Srp například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teďka už zajisté víte jaká je definice termínu Srp? resp. co vlastně znamená slovo Srp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Srp, odpověď na dotaz co je to Srp?. Víte např. kdo to je Hana Drozdová? Znáte a víte kdo je Farmář? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vidlička, srp, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.