Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bezpatkové písmo

Bezpatkové písmo, jinak také sans nebo sans serif, je druh písma, užívaného v typografii. Toto písmo neobsahuje patky. Říká se mu také grotesk. Vzniklo přibližně na konci 18. století a na počátku bylo považováno za nevhodné, popřípadě komické. Velmi dlouho sloužilo bezpatkové písmo k zvýrazňování a pro nadpisy. V textech se toto písmo objevilo až po druhé světové válce. Nyní se tato písma používají mnohem více, zvláště v kratších textech. Zvláště v oblasti reklamy a webdesignu se bezpatkovým písmům dává přednost.
Člení se do skupin, do skupiny grotesk patří Arial nebo Franklin Gothic, nověji Helvetica. K humanistickým písmům patří například Calibri, Verdana nebo Tahoma. Moderní geometrická písma jako Futura nebo Century Gothic jsou méně čitelná.


Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bezpatkové písmo sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bezpatkové písmo patří do sekce počítače

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, co znamená, heslo, počítače, význam, formulace, přesný výraz, co je to Bezpatkové písmo?, slovník, slovo, termín, Bezpatkové písmo, definice, definice pojmu, wiki, terminologie, přesný význam


Pojem Bezpatkové písmo je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bezpatkové písmo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpatkové písmo (též sans-serif nebo jen sans) je typografické písmo neobsahující serify (patky). Pojem sans-serif pochází z angličtiny, kde vznikl použitím francouzské předložky sans [sã], „bez“ a výrazu serif nejasného původu. V typografii se pro bezpatková písma používá též pojem grotesk, zatímco běžné patkové písmo se nazývá antikva.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Bezpatkové písmo ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bezpatkové písmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bezpatkové písmo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bezpatkové písmo na Youtube

Najít slovo Bezpatkové písmo ve Wikizdrojích

Najít pojem Bezpatkové písmo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezpatkové písmo například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bezpatkové písmo? resp. co je to Bezpatkové písmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezpatkové písmo, odpověď na dotaz co je to Bezpatkové písmo?. Víte např. kdo to je Strojvedoucí? Znáte a víte kdo je Negr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.