Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bezpatkové písmo

Bezpatkové písmo, jinak také sans nebo sans serif, je druh písma, užívaného v typografii. Toto písmo neobsahuje patky. Říká se mu také grotesk. Vzniklo přibližně na konci 18. století a na počátku bylo považováno za nevhodné, popřípadě komické. Velmi dlouho sloužilo bezpatkové písmo k zvýrazňování a pro nadpisy. V textech se toto písmo objevilo až po druhé světové válce. Nyní se tato písma používají mnohem více, zvláště v kratších textech. Zvláště v oblasti reklamy a webdesignu se bezpatkovým písmům dává přednost.
Člení se do skupin, do skupiny grotesk patří Arial nebo Franklin Gothic, nověji Helvetica. K humanistickým písmům patří například Calibri, Verdana nebo Tahoma. Moderní geometrická písma jako Futura nebo Century Gothic jsou méně čitelná.


Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bezpatkové písmo s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bezpatkové písmo patří do kategorie počítače

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, terminologie, počítače, pojem, odborný výraz, definice pojmu, slovník, názvosloví, termín, definice, informace, terminus technicus, heslo, slovo, odborné názvosloví, počítače, význam slova


Pojem Bezpatkové písmo je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezpatkové písmo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpatkové písmo (též sans-serif nebo jen sans) je typografické písmo neobsahující serify (patky). Pojem sans-serif pochází z angličtiny, kde vznikl použitím francouzské předložky sans [sã], „bez“ a výrazu serif nejasného původu. V typografii se pro bezpatková písma používá též pojem grotesk, zatímco běžné patkové písmo se nazývá antikva.

Jiné zdroje informací o pojmu Bezpatkové písmo

Hledat heslo Bezpatkové písmo ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezpatkové písmo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bezpatkové písmo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bezpatkové písmo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Bezpatkové písmo ve Wikislovníku

Najít slovo Bezpatkové písmo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezpatkové písmo například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bezpatkové písmo? resp. co přesně označuje termín Bezpatkové písmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezpatkové písmo, odpověď na dotaz co je to Bezpatkové písmo?. Víte např. kdo to je Důvěrník? Znáte a víte kdo je Olga Matušková? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než počítače). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.