Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezpatkové písmo. Co znamená pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bezpatkové písmo

Bezpatkové písmo, jinak také sans nebo sans serif, je druh písma, užívaného v typografii. Toto písmo neobsahuje patky. Říká se mu také grotesk. Vzniklo přibližně na konci 18. století a na počátku bylo považováno za nevhodné, popřípadě komické. Velmi dlouho sloužilo bezpatkové písmo k zvýrazňování a pro nadpisy. V textech se toto písmo objevilo až po druhé světové válce. Nyní se tato písma používají mnohem více, zvláště v kratších textech. Zvláště v oblasti reklamy a webdesignu se bezpatkovým písmům dává přednost.
Člení se do skupin, do skupiny grotesk patří Arial nebo Franklin Gothic, nověji Helvetica. K humanistickým písmům patří například Calibri, Verdana nebo Tahoma. Moderní geometrická písma jako Futura nebo Century Gothic jsou méně čitelná.


Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bezpatkové písmo. Co znamená pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bezpatkové písmo je v sekci Počítače

Klíčová slova: přesný význam, wiki, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, co znamená, názvosloví, význam, odborné názvosloví, co je to Bezpatkové písmo?, co to je, Počítače, synonymum, lexikon, definice, terminologie, formulace, Počítače


Pojem Bezpatkové písmo je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bezpatkové písmo? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bezpatkové písmo (též sans-serif nebo jen sans) je typografické písmo neobsahující serify (patky). Pojem sans-serif pochází z angličtiny, kde vznikl použitím francouzské předložky sans [sã], „bez“ a výrazu serif nejasného původu. V typografii se pro bezpatková písma používá též pojem grotesk, zatímco běžné patkové písmo se nazývá antikva.

Zkuste zjistit více informací o slovu Bezpatkové písmo v následujících zdrojích

Hledat výraz Bezpatkové písmo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bezpatkové písmo ve Wikizdrojích

Hledat pojem Bezpatkové písmo ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Bezpatkové písmo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Bezpatkové písmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bezpatkové písmo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezpatkové písmo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Bezpatkové písmo? resp. co je to Bezpatkové písmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezpatkové písmo, odpověď na dotaz co je to Bezpatkové písmo?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Ester Kočičková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bezpatkové písmo v jiné sekci než Počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.