Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bezpatkové písmo. Co znamená pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bezpatkové písmo

Bezpatkové písmo, jinak také sans nebo sans serif, je druh písma, užívaného v typografii. Toto písmo neobsahuje patky. Říká se mu také grotesk. Vzniklo přibližně na konci 18. století a na počátku bylo považováno za nevhodné, popřípadě komické. Velmi dlouho sloužilo bezpatkové písmo k zvýrazňování a pro nadpisy. V textech se toto písmo objevilo až po druhé světové válce. Nyní se tato písma používají mnohem více, zvláště v kratších textech. Zvláště v oblasti reklamy a webdesignu se bezpatkovým písmům dává přednost.
Člení se do skupin, do skupiny grotesk patří Arial nebo Franklin Gothic, nověji Helvetica. K humanistickým písmům patří například Calibri, Verdana nebo Tahoma. Moderní geometrická písma jako Futura nebo Century Gothic jsou méně čitelná.


Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bezpatkové písmo. Co znamená pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bezpatkové písmo s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bezpatkové písmo patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, přesný význam, co to je, popis, vysvětlení, Počítače, pojem, odborné názvosloví, co znamená, Bezpatkové písmo, termín, formulace, synonymum, informace, odborný výraz, co je to Bezpatkové písmo?, lexikon


Pojem Bezpatkové písmo je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bezpatkové písmo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bezpatkové písmo (též sans-serif nebo jen sans) je typografické písmo neobsahující serify (patky). Pojem sans-serif pochází z angličtiny, kde vznikl použitím francouzské předložky sans [sã], „bez“ a výrazu serif nejasného původu. V typografii se pro bezpatková písma používá též pojem grotesk, zatímco běžné patkové písmo se nazývá antikva.

Další zdroje informací o slovu Bezpatkové písmo

Hledat výraz Bezpatkové písmo na Google.cz

Hledat termín Bezpatkové písmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Bezpatkové písmo ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bezpatkové písmo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bezpatkové písmo ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bezpatkové písmo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezpatkové písmo například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bezpatkové písmo? resp. co se skrývá pod slovem Bezpatkové písmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezpatkové písmo, odpověď na dotaz co je to Bezpatkové písmo?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Škarohlíd? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.