Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Co je Bezpatkové písmo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bezpatkové písmo?

Bezpatkové písmo, jinak také sans nebo sans serif, je druh písma, užívaného v typografii. Toto písmo neobsahuje patky. Říká se mu také grotesk. Vzniklo přibližně na konci 18. století a na počátku bylo považováno za nevhodné, popřípadě komické. Velmi dlouho sloužilo bezpatkové písmo k zvýrazňování a pro nadpisy. V textech se toto písmo objevilo až po druhé světové válce. Nyní se tato písma používají mnohem více, zvláště v kratších textech. Zvláště v oblasti reklamy a webdesignu se bezpatkovým písmům dává přednost.
Člení se do skupin, do skupiny grotesk patří Arial nebo Franklin Gothic, nověji Helvetica. K humanistickým písmům patří například Calibri, Verdana nebo Tahoma. Moderní geometrická písma jako Futura nebo Century Gothic jsou méně čitelná.


Co je to Bezpatkové písmo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bezpatkové písmo. Co znamená odborný pojem Bezpatkové písmo z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Bezpatkové písmo můžete sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Bezpatkové písmo je v kategorii počítače

Klíčová slova: vysvětlení, Bezpatkové písmo, definice, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, heslo, terminologie, význam, lexikon, terminus technicus, počítače, slovník, pojem, termín, význam pojmu


Pojem Bezpatkové písmo je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Bezpatkové písmo dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Bezpatkové písmo (též sans-serif nebo jen sans) je typografické písmo neobsahující serify (patky). Pojem sans-serif pochází z angličtiny, kde vznikl použitím francouzské předložky sans [sã], „bez“ a výrazu serif nejasného původu. V typografii se pro bezpatková písma používá též pojem grotesk, zatímco běžné patkové písmo se nazývá antikva.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Bezpatkové písmo ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bezpatkové písmo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Bezpatkové písmo na Google.cz

Hledat slovo Bezpatkové písmo ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Bezpatkové písmo ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Bezpatkové písmo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bezpatkové písmo například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bezpatkové písmo? resp. co přesně označuje termín Bezpatkové písmo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bezpatkové písmo, odpověď na dotaz co je to Bezpatkové písmo?. Víte např. kdo to je Ladislav Vodička? Znáte a víte kdo je Virtuos? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.