Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Co je to Průměr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Průměr

Průměr je v geometrii přímka, která spojuje dva protilehlé body na obvodu kružnice a prochází jejím středem. Nejčastěji se setkáme s aritmetickým průměrem, což je statistická hodnota, kterou získáme tak, že sečteme všechny hodnoty a výsledný součet vydělíme jejich počtem. Výsledkem je aritmetický průměr.


Co je to Průměr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Průměr? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Průměr je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, heslo, definice, názvosloví, co znamená, pojem, terminologie, odborné názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, informace, popis, přesný význam, přesný výraz, termín, vysvětlení, Průměr


Pojem Průměr je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Průměr?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Průměr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Průměr ve Wikizdrojích

Hledat pojem Průměr ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Průměr na Google.cz

Najít termín Průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Průměr například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Průměr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průměr, odpověď na dotaz co je to Průměr?. Víte např. kdo to je Slídil? Znáte a víte kdo je Whitney Houston? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.