Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Co je to Průměr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Průměr

Průměr je v geometrii přímka, která spojuje dva protilehlé body na obvodu kružnice a prochází jejím středem. Nejčastěji se setkáme s aritmetickým průměrem, což je statistická hodnota, kterou získáme tak, že sečteme všechny hodnoty a výsledný součet vydělíme jejich počtem. Výsledkem je aritmetický průměr.


Co je to Průměr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Průměr můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Průměr je v sekci Matematika

Klíčová slova: definice, význam pojmu, formulace, co je to Průměr?, Průměr, Matematika, přesný význam, slovo, lexikon, význam slova, co znamená, slovník, wiki, Matematika, pojem, definice pojmu, synonymum, názvosloví


Pojem Průměr je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Průměr? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Průměr ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Průměr ve vyhledávači Yandex

Najít termín Průměr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Průměr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Průměr například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Průměr? resp. co znamená slovo Průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průměr, odpověď na dotaz co je to Průměr?. Víte např. kdo to je Ivana Chýlková? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.