Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Co je to Průměr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Průměr?

Průměr je v geometrii přímka, která spojuje dva protilehlé body na obvodu kružnice a prochází jejím středem. Nejčastěji se setkáme s aritmetickým průměrem, což je statistická hodnota, kterou získáme tak, že sečteme všechny hodnoty a výsledný součet vydělíme jejich počtem. Výsledkem je aritmetický průměr.


Co je to Průměr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Průměr? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Průměr patří do sekce matematika

Klíčová slova: heslo, význam slova, lexikon, co znamená, termín, Průměr, pojem, formulace, význam, slovník, wiki, význam pojmu, informace, terminologie, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, definice pojmu


Pojem Průměr je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Průměr?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Další zdroje informací o slovu Průměr

Hledat videa s názvem Průměr na Youtube

Najít termín Průměr na Google.cz

Zkusit najít slovo Průměr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Průměr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Průměr například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Průměr? resp. co se skrývá pod slovem Průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průměr, odpověď na dotaz co je to Průměr?. Víte např. kdo to je Tyra Banks? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.