Co je to?
Definice výrazu Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Co je Průměr? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Průměr?

Průměr je v geometrii přímka, která spojuje dva protilehlé body na obvodu kružnice a prochází jejím středem. Nejčastěji se setkáme s aritmetickým průměrem, což je statistická hodnota, kterou získáme tak, že sečteme všechny hodnoty a výsledný součet vydělíme jejich počtem. Výsledkem je aritmetický průměr.


Co je to Průměr? Význam slova, termín, Definice výrazu Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Průměr? s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Průměr je v sekci matematika

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, co to je, Průměr, matematika, informace, heslo, definice, co znamená, význam pojmu, formulace, slovo, popis, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, co je to Průměr?


Pojem Průměr je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Průměr můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Průměr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Průměr ve Wikizdrojích

Najít heslo Průměr ve Wikislovníku

Hledat pojem Průměr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Průměr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Průměr například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Průměr? resp. co je to Průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průměr, odpověď na dotaz co je to Průměr?. Víte např. kdo to je Jana Ustohalová? Znáte a víte kdo je Jiří Menzel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Průměr v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.