Co je to?
Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Co je to Průměr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Průměr

Průměr je v geometrii přímka, která spojuje dva protilehlé body na obvodu kružnice a prochází jejím středem. Nejčastěji se setkáme s aritmetickým průměrem, což je statistická hodnota, kterou získáme tak, že sečteme všechny hodnoty a výsledný součet vydělíme jejich počtem. Výsledkem je aritmetický průměr.


Co je to Průměr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Průměr. Co znamená odborný pojem Průměr z kategorie Matematika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Průměr je v kategorii Matematika

Klíčová slova: synonymum, co to je, význam pojmu, termín, odborný výraz, terminologie, přesný význam, slovo, definice, formulace, lexikon, přesný výraz, terminus technicus, informace, co je to Průměr?, pojem, význam slova, co znamená


Pojem Průměr je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Průměr? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aritmetický průměr je statistická veličina, která v jistém smyslu vyjadřuje typickou hodnotu popisující soubor mnoha hodnot. Aritmetický průměr se obvykle značí vodorovným pruhem nad názvem proměnné („x̄“) , popř. řeckým písmenem μ.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Průměr na Youtube

Vyhledat slovo Průměr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Průměr ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Průměr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Průměr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Průměr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Průměr například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Průměr? resp. co znamená výraz Průměr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Průměr, odpověď na dotaz co je to Průměr?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Avicenna? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.