Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Co je to Ginkgo biloba? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ginkgo biloba?

Ginkgo biloba je latinský název jinanu dvojlaločného. Jedná se o strom, který je jediným druhem ve své čeledi a tzv. živou fosilii, neboť je z vývojového hlediska velmi starý. Je to opadavý listnáč s typickým tvarem listů a jednotlivé stromy jsou buď samčí nebo samičí. U nás je to nepůvodní druh, je pěstován jako okrasná parková dřevina. Může dorůstat výšky až 40 metrů a dožít se několika tisíc let. Jeho domovinou je Čína. Výtažek z jinanu má léčivé účinky.


Co je to Ginkgo biloba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ginkgo biloba? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ginkgo biloba patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: slovník, heslo, Rostliny, přesný význam, popis, informace, co je to Ginkgo biloba?, wiki, formulace, co to je, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, význam, význam slova, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Ginkgo biloba je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ginkgo biloba? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Čeleď přísluší do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvaré, který má právě jen tuto jedinou čeleď.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ginkgo biloba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ginkgo biloba ve Wikislovníku

Najít termín Ginkgo biloba ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ginkgo biloba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Ginkgo biloba na Google.cz

Najít pojem Ginkgo biloba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ginkgo biloba například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ginkgo biloba? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ginkgo biloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ginkgo biloba, odpověď na dotaz co je to Ginkgo biloba?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Kate Beckinsale? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.