Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Co je to Ginkgo biloba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je latinský název jinanu dvojlaločného. Jedná se o strom, který je jediným druhem ve své čeledi a tzv. živou fosilii, neboť je z vývojového hlediska velmi starý. Je to opadavý listnáč s typickým tvarem listů a jednotlivé stromy jsou buď samčí nebo samičí. U nás je to nepůvodní druh, je pěstován jako okrasná parková dřevina. Může dorůstat výšky až 40 metrů a dožít se několika tisíc let. Jeho domovinou je Čína. Výtažek z jinanu má léčivé účinky.


Co je to Ginkgo biloba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ginkgo biloba s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ginkgo biloba se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: Ginkgo biloba, formulace, co je to Ginkgo biloba?, lexikon, slovník, termín, popis, odborné názvosloví, terminologie, Rostliny, přesný výraz, názvosloví, co znamená, odborný výraz, synonymum, definice, význam pojmu, význam slova


Pojem Ginkgo biloba je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ginkgo biloba?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Čeleď přísluší do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvaré, který má právě jen tuto jedinou čeleď.

Větvička Jinanu

Větvička Jinanu dvojlaločného s typickými listy. Autor: Marzena P. zdroj: Pixabay
Větvička Jinanu dvojlaločného s typickými listy. Autor: Marzena P. zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Ginkgo biloba na Youtube

Zkusit najít slovo Ginkgo biloba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ginkgo biloba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ginkgo biloba ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ginkgo biloba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ginkgo biloba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ginkgo biloba například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ginkgo biloba? resp. co znamená výraz Ginkgo biloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ginkgo biloba, odpověď na dotaz co je to Ginkgo biloba?. Víte např. kdo to je Produkční? Znáte a víte kdo je Ivan David? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.