Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ginkgo biloba. Co znamená pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Co je Ginkgo biloba? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ginkgo biloba?

Ginkgo biloba je latinský název jinanu dvojlaločného. Jedná se o strom, který je jediným druhem ve své čeledi a tzv. živou fosilii, neboť je z vývojového hlediska velmi starý. Je to opadavý listnáč s typickým tvarem listů a jednotlivé stromy jsou buď samčí nebo samičí. U nás je to nepůvodní druh, je pěstován jako okrasná parková dřevina. Může dorůstat výšky až 40 metrů a dožít se několika tisíc let. Jeho domovinou je Čína. Výtažek z jinanu má léčivé účinky.


Co je to Ginkgo biloba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ginkgo biloba. Co znamená pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ginkgo biloba s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Ginkgo biloba se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, terminologie, přesný výraz, co znamená, význam slova, význam, pojem, Ginkgo biloba, vysvětlení, formulace, synonymum, informace, heslo, termín, slovník


Pojem Ginkgo biloba je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ginkgo biloba? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Čeleď přísluší do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvaré, který má právě jen tuto jedinou čeleď.

Větvička Jinanu

Větvička Jinanu dvojlaločného s typickými listy. Autor: Marzena P. zdroj: Pixabay
Větvička Jinanu dvojlaločného s typickými listy. Autor: Marzena P. zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Ginkgo biloba v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ginkgo biloba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ginkgo biloba na Google.cz

Hledat slovo Ginkgo biloba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ginkgo biloba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ginkgo biloba ve Wikislovníku

Hledat výraz Ginkgo biloba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ginkgo biloba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ginkgo biloba? resp. co vlastně znamená slovo Ginkgo biloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ginkgo biloba, odpověď na dotaz co je to Ginkgo biloba?. Víte např. kdo to je Tomáš Krejčíř? Znáte a víte kdo je Stanislav Polčák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Ginkgo biloba i v jiné části webu než je kategorie rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.