Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zkracovačka. Co znamená slovo Zkracovačka z kategorie Sport?

Co je Zkracovačka? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zkracovačka?

Zkracovačka je jeden z druhů posilovacích cviků. Tento cvik je zaměřen hlavně na břišní svaly. Zkracovačka se cvičí v lehu, nohy jsou mírně pokrčené v kolenou. Ruce jsou umístěny za hlavou, nesmí však hlavu tlačit dopředu. Pokud má cvičící slabé břišní svaly, pokládá překřížené ruce na hrudník.
Začíná se cvičit z polohy vleže, při výdechu se bedra přitisknou směrem k podložce a zpevní se břišní svaly. Pomocí tahu břicha se horní část těla nadzvedne od podložky. Hýbe se pouze horní část trupu. Bedra musí zůstávat přitisknutá k podložce. Výdech se provádí při pohybu vzhůru. Nádech probíhá při pohybu dolů, tělo se na podložku vrací postupně, hlava a ramena se nedotýkají země. Celkové provedení zkracovačky může připomínat pomalejší kmitání.


Co je to Zkracovačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zkracovačka. Co znamená slovo Zkracovačka z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zkracovačka s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Zkracovačka patří do kategorie sport

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, odborné názvosloví, informace, sport, heslo, pojem, lexikon, význam pojmu, synonymum, co znamená, definice pojmu, definice, Zkracovačka, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, co to je


Pojem Zkracovačka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zkracovačka dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Zkracovačka (angl. crunch) je jeden z nejčastějších cviků pro břišní svaly. Procvičuje především přímý sval břišní.
Zkracovačka začíná vleže na zádech s nohama pokrčenýma v kolenou. Trup se ohýbá tak, aby se ramena přibližovala k pánvi. Ruce mohou být za krkem či vedle něho anebo překřížené na hrudi. Tlak rukou na krk nebo hlavu může způsobit zranění.
Obtížnost zkracovačky lze zvýšit ležením na šikmé lavici nebo držením zátěže pod bradou, na hrudi nebo za hlavou. Zkracovačky lze cvičit na cvičebním míči. Prodloužení vzdálenosti zvýší zátěž břišních svalů uplatněním pákového efektu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zkracovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zkracovačka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Zkracovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Zkracovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Zkracovačka ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Zkracovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovačka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zkracovačka? resp. co se skrývá pod slovem Zkracovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovačka, odpověď na dotaz co je to Zkracovačka?. Víte např. kdo to je Karl Dönitz? Znáte a víte kdo je Antonín Gondolán? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.