Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zkracovačka. Co znamená odborný pojem Zkracovačka z kategorie Sport?

Co je to Zkracovačka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zkracovačka?

Zkracovačka je jeden z druhů posilovacích cviků. Tento cvik je zaměřen hlavně na břišní svaly. Zkracovačka se cvičí v lehu, nohy jsou mírně pokrčené v kolenou. Ruce jsou umístěny za hlavou, nesmí však hlavu tlačit dopředu. Pokud má cvičící slabé břišní svaly, pokládá překřížené ruce na hrudník.
Začíná se cvičit z polohy vleže, při výdechu se bedra přitisknou směrem k podložce a zpevní se břišní svaly. Pomocí tahu břicha se horní část těla nadzvedne od podložky. Hýbe se pouze horní část trupu. Bedra musí zůstávat přitisknutá k podložce. Výdech se provádí při pohybu vzhůru. Nádech probíhá při pohybu dolů, tělo se na podložku vrací postupně, hlava a ramena se nedotýkají země. Celkové provedení zkracovačky může připomínat pomalejší kmitání.


Co je to Zkracovačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zkracovačka. Co znamená odborný pojem Zkracovačka z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zkracovačka? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zkracovačka je v sekci sport

Klíčová slova: sport, formulace, názvosloví, odborný výraz, informace, termín, odborné názvosloví, co to je, lexikon, vysvětlení, popis, definice, wiki, význam pojmu, co je to Zkracovačka?, slovo, synonymum, heslo


Pojem Zkracovačka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zkracovačka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovačka (angl. crunch) je jeden z nejčastějších cviků pro břišní svaly. Procvičuje především přímý sval břišní.
Zkracovačka začíná vleže na zádech s nohama pokrčenýma v kolenou. Trup se ohýbá tak, aby se ramena přibližovala k pánvi. Ruce mohou být za krkem či vedle něho anebo překřížené na hrudi. Tlak rukou na krk nebo hlavu může způsobit zranění.
Obtížnost zkracovačky lze zvýšit ležením na šikmé lavici nebo držením zátěže pod bradou, na hrudi nebo za hlavou. Zkracovačky lze cvičit na cvičebním míči. Prodloužení vzdálenosti zvýší zátěž břišních svalů uplatněním pákového efektu.

Další zdroje informací

Hledat výraz Zkracovačka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zkracovačka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zkracovačka na Youtube

Najít termín Zkracovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Zkracovačka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zkracovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovačka například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zkracovačka? resp. co je to Zkracovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovačka, odpověď na dotaz co je to Zkracovačka?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je František Josef I? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Zkracovačka hledat i v jiných kategoriích (než sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.