Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zkracovačka. Co znamená pojem Zkracovačka z kategorie Sport?

Co to je Zkracovačka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zkracovačka?

Zkracovačka je jeden z druhů posilovacích cviků. Tento cvik je zaměřen hlavně na břišní svaly. Zkracovačka se cvičí v lehu, nohy jsou mírně pokrčené v kolenou. Ruce jsou umístěny za hlavou, nesmí však hlavu tlačit dopředu. Pokud má cvičící slabé břišní svaly, pokládá překřížené ruce na hrudník.
Začíná se cvičit z polohy vleže, při výdechu se bedra přitisknou směrem k podložce a zpevní se břišní svaly. Pomocí tahu břicha se horní část těla nadzvedne od podložky. Hýbe se pouze horní část trupu. Bedra musí zůstávat přitisknutá k podložce. Výdech se provádí při pohybu vzhůru. Nádech probíhá při pohybu dolů, tělo se na podložku vrací postupně, hlava a ramena se nedotýkají země. Celkové provedení zkracovačky může připomínat pomalejší kmitání.


Co je to Zkracovačka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zkracovačka. Co znamená pojem Zkracovačka z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Zkracovačka sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zkracovačka je v kategorii Sport

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, formulace, terminologie, terminus technicus, lexikon, synonymum, vysvětlení, Sport, co to je, heslo, Sport, význam pojmu, odborný výraz, termín, pojem, odborné názvosloví, Zkracovačka


Pojem Zkracovačka je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zkracovačka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovačka (angl. crunch) je jeden z nejčastějších cviků pro břišní svaly. Procvičuje především přímý sval břišní.
Zkracovačka začíná vleže na zádech s nohama pokrčenýma v kolenou. Trup se ohýbá tak, aby se ramena přibližovala k pánvi. Ruce mohou být za krkem či vedle něho anebo překřížené na hrudi. Tlak rukou na krk nebo hlavu může způsobit zranění.
Obtížnost zkracovačky lze zvýšit ležením na šikmé lavici nebo držením zátěže pod bradou, na hrudi nebo za hlavou. Zkracovačky lze cvičit na cvičebním míči. Prodloužení vzdálenosti zvýší zátěž břišních svalů uplatněním pákového efektu.

Více informací o slovu Zkracovačka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Zkracovačka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zkracovačka ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zkracovačka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Zkracovačka ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Zkracovačka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Zkracovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovačka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zkracovačka? resp. co znamená výraz Zkracovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovačka, odpověď na dotaz co je to Zkracovačka?. Víte např. kdo to je Ivo Jahelka? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.