Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zkracovačka. Co znamená slovo Zkracovačka z kategorie Sport?

Co je Zkracovačka?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zkracovačka?

Zkracovačka je jeden z druhů posilovacích cviků. Tento cvik je zaměřen hlavně na břišní svaly. Zkracovačka se cvičí v lehu, nohy jsou mírně pokrčené v kolenou. Ruce jsou umístěny za hlavou, nesmí však hlavu tlačit dopředu. Pokud má cvičící slabé břišní svaly, pokládá překřížené ruce na hrudník.
Začíná se cvičit z polohy vleže, při výdechu se bedra přitisknou směrem k podložce a zpevní se břišní svaly. Pomocí tahu břicha se horní část těla nadzvedne od podložky. Hýbe se pouze horní část trupu. Bedra musí zůstávat přitisknutá k podložce. Výdech se provádí při pohybu vzhůru. Nádech probíhá při pohybu dolů, tělo se na podložku vrací postupně, hlava a ramena se nedotýkají země. Celkové provedení zkracovačky může připomínat pomalejší kmitání.


Co je to Zkracovačka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zkracovačka. Co znamená slovo Zkracovačka z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Zkracovačka patří do kategorie sport

Klíčová slova: wiki, co je to Zkracovačka?, odborný výraz, význam, Zkracovačka, terminus technicus, informace, co to je, formulace, synonymum, názvosloví, význam pojmu, heslo, přesný výraz, vysvětlení, popis, terminologie, co znamená


Pojem Zkracovačka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zkracovačka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zkracovačka (angl. crunch) je jeden z nejčastějších cviků pro břišní svaly. Procvičuje především přímý sval břišní.
Zkracovačka začíná vleže na zádech s nohama pokrčenýma v kolenou. Trup se ohýbá tak, aby se ramena přibližovala k pánvi. Ruce mohou být za krkem či vedle něho anebo překřížené na hrudi. Tlak rukou na krk nebo hlavu může způsobit zranění.
Obtížnost zkracovačky lze zvýšit ležením na šikmé lavici nebo držením zátěže pod bradou, na hrudi nebo za hlavou. Zkracovačky lze cvičit na cvičebním míči. Prodloužení vzdálenosti zvýší zátěž břišních svalů uplatněním pákového efektu.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Zkracovačka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zkracovačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Zkracovačka na Google obrázcích

Zkusit najít Zkracovačka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Zkracovačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Zkracovačka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zkracovačka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Zkracovačka? resp. co je to Zkracovačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zkracovačka, odpověď na dotaz co je to Zkracovačka?. Víte např. kdo to je Josef Pazderka? Znáte a víte kdo je Zorka Hejdová? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, basketbalista, zkracovačka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.