Co je to?
Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je to Fundamentalismus? Význam slova

Co znamená termín Fundamentalismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.


Co je to Fundamentalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fundamentalismus? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fundamentalismus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, vysvětlení, heslo, význam slova, termín, názvosloví, co je to Fundamentalismus?, přesný výraz, terminologie, význam, wiki, Náboženství, pojem, Náboženství, odborný výraz, terminus technicus, synonymum


Pojem Fundamentalismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fundamentalismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Fundamentalismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fundamentalismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Fundamentalismus ve Wikislovníku

Najít slovo Fundamentalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Fundamentalismus na Google.cz

Vyhledat slovo Fundamentalismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundamentalismus například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Fundamentalismus? resp. co znamená výraz Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Foniatr? Znáte a víte kdo je Nástrojař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.