Co je to?
Definice výrazu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je Fundamentalismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fundamentalismus?

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.


Co je to Fundamentalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Fundamentalismus? s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Fundamentalismus je v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, formulace, popis, synonymum, termín, lexikon, přesný význam, co je to Fundamentalismus?, wiki, náboženství, Fundamentalismus, názvosloví, význam pojmu, informace, pojem, slovník


Pojem Fundamentalismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fundamentalismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Více informací o pojmu Fundamentalismus lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Fundamentalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Fundamentalismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Fundamentalismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fundamentalismus ve Wikimedia Commons

Najít slovo Fundamentalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fundamentalismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundamentalismus například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Fundamentalismus? resp. co je to Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Labužník? Znáte a víte kdo je Metráček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.