Co je to?
Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je to Fundamentalismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fundamentalismus

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.


Co je to Fundamentalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fundamentalismus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, termín, co je to Fundamentalismus?, přesný význam, definice pojmu, názvosloví, definice, informace, co to je, wiki, synonymum, význam, Náboženství, lexikon, přesný výraz, Fundamentalismus, terminus technicus


Pojem Fundamentalismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fundamentalismus? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Fundamentalismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Fundamentalismus ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Fundamentalismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Fundamentalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Fundamentalismus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fundamentalismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundamentalismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Fundamentalismus? resp. co přesně znamená slovo Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Obluda? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Fundamentalismus i v jiných kategoriích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.