Co je to?
Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je to Fundamentalismus? Význam slova

Co znamená termín Fundamentalismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.


Co je to Fundamentalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fundamentalismus? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fundamentalismus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, názvosloví, definice pojmu, terminologie, co je to Fundamentalismus?, slovník, Náboženství, přesný výraz, heslo, synonymum, Náboženství, význam, co to je, lexikon, pojem, co znamená, Fundamentalismus, odborné názvosloví


Pojem Fundamentalismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fundamentalismus? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Fundamentalismus ve Wikislovníku

Hledat termín Fundamentalismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Fundamentalismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Fundamentalismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Fundamentalismus ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Fundamentalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundamentalismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Fundamentalismus? resp. jaká je definice slova Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Markéta Irglová? Znáte a víte kdo je Pometlo? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Fundamentalismus hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.