Co je to?
Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Co je Fundamentalismus?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fundamentalismus

Fundamentalismus je pojem označující zásadní setrvávání na základních principech. Pojem pochází z latiny, fundamentum znamená právě základ.
Označení fundamentalismus se používá nejčastěji v oblasti náboženství, kde jsou takto pojmenovány směry, které trvají na doslovném výkladu zásadních dokumentů a knih a také na přesném využití těchto výkladů v praktickém životě. Fundamentalismus se vyznačuje netolerováním jiných názorů.


Co je to Fundamentalismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fundamentalismus. Co znamená odborný pojem Fundamentalismus z kategorie Náboženství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Fundamentalismus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: synonymum, náboženství, význam pojmu, odborný výraz, slovník, náboženství, formulace, význam slova, Fundamentalismus, odborné názvosloví, wiki, heslo, vysvětlení, terminus technicus, termín, informace, názvosloví, definice


Pojem Fundamentalismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fundamentalismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fundamentalismus (z latinského fundamentum - základ) je urputné lpění na základních principech. Je protikladem modernismu. Nejčastěji je užíván ve spojitosti s náboženstvím, kde označuje směry, vyžadující doslovný výklad základních textů a jejich aplikaci do života. Bývá spojen s přesvědčením o absolutnosti vlastní pravdy, provázeným netolerancí k odlišným názorům či bohům (monoteismus). Zatímco zvenčí jsou zastánci označováni jako fundamentalisté, sami se vnímají jako pokračovatelé tradice, kterým je cizí moderna. Často jej doprovází moralizování a nacionalismus (xenofobie, straní se globalizace).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít termín Fundamentalismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fundamentalismus na Youtube

Hledat frázi Fundamentalismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Fundamentalismus na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Fundamentalismus na Google.cz

Zkusit najít výraz Fundamentalismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fundamentalismus například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co je to Fundamentalismus? resp. co označuje slovo Fundamentalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fundamentalismus, odpověď na dotaz co je to Fundamentalismus?. Víte např. kdo to je Jim Carrey? Znáte a víte kdo je Tlustoprd? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Fundamentalismus i v jiné sekci než je kategorie náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.