Co je to?
Definice výrazu, termínu Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Co je to Tvořivost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tvořivost?

Tvořivost, jiným slovem kreativita, je označení pro schopnost vytvářet nezvyklé a zcela nové, obecně užitečné nápady, řešení nebo ideje. Vznikají tak vynalézavá řešení, originální tvorba, popřípadě myšlenky.
Jedná se o tvůrčí činnost uměleckého, vědeckého nebo jiného charakteru, která je zcela nová a přináší prospěch. Bez tvořivosti by nevznikala nová umělecká díla, tvůrčí přístup je zde nezbytný.


Co je to Tvořivost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tvořivost patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, formulace, co znamená, termín, Tvořivost, co to je, synonymum, wiki, význam, informace, definice, názvosloví, terminus technicus, co je to Tvořivost?, vysvětlení, odborný výraz, význam slova


Pojem Tvořivost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tvořivost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tvořivost ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Tvořivost ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tvořivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tvořivost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tvořivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tvořivost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvořivost například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tvořivost? resp. co označuje slovo Tvořivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvořivost, odpověď na dotaz co je to Tvořivost?. Víte např. kdo to je Prince? Znáte a víte kdo je Psychiatr? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.