Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Co je to Tvořivost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tvořivost?

Tvořivost, jiným slovem kreativita, je označení pro schopnost vytvářet nezvyklé a zcela nové, obecně užitečné nápady, řešení nebo ideje. Vznikají tak vynalézavá řešení, originální tvorba, popřípadě myšlenky.
Jedná se o tvůrčí činnost uměleckého, vědeckého nebo jiného charakteru, která je zcela nová a přináší prospěch. Bez tvořivosti by nevznikala nová umělecká díla, tvůrčí přístup je zde nezbytný.


Co je to Tvořivost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tvořivost? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Tvořivost je v sekci psychologie

Klíčová slova: lexikon, synonymum, význam, pojem, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, heslo, definice, informace, psychologie, slovo, co je to Tvořivost?, význam pojmu, názvosloví, psychologie, formulace, terminologie


Pojem Tvořivost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tvořivost?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Tvořivost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Tvořivost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tvořivost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tvořivost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Tvořivost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tvořivost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvořivost například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Tvořivost? resp. jaký je význam pojmu Tvořivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvořivost, odpověď na dotaz co je to Tvořivost?. Víte např. kdo to je Anna Kulovaná? Znáte a víte kdo je Morgan Wallen? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tvořivost v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.