Co je to?
Definice výrazu, termínu Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Co je to Tvořivost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tvořivost?

Tvořivost, jiným slovem kreativita, je označení pro schopnost vytvářet nezvyklé a zcela nové, obecně užitečné nápady, řešení nebo ideje. Vznikají tak vynalézavá řešení, originální tvorba, popřípadě myšlenky.
Jedná se o tvůrčí činnost uměleckého, vědeckého nebo jiného charakteru, která je zcela nová a přináší prospěch. Bez tvořivosti by nevznikala nová umělecká díla, tvůrčí přístup je zde nezbytný.


Co je to Tvořivost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tvořivost. Co znamená odborný pojem Tvořivost z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tvořivost patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, Tvořivost, lexikon, termín, přesný výraz, význam pojmu, formulace, co to je, heslo, pojem, terminus technicus, slovo, Psychologie, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz


Pojem Tvořivost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tvořivost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Pro další informace o termínu Tvořivost zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Tvořivost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Tvořivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tvořivost ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Tvořivost na Google.cz

Vyhledat termín Tvořivost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Tvořivost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tvořivost například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tvořivost? resp. jaká je definice slova Tvořivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tvořivost, odpověď na dotaz co je to Tvořivost?. Víte např. kdo to je Jana Maláčová? Znáte a víte kdo je Wrestler? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.