Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Co je to Lyocell? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lyocell?

Lyocell je název druhu vlákna. Jedná se o nově vytvořený přírodní produkt, který se získává z dřevní hmoty, celulózy, především z buku nebo dubu. Vyrábí se ekologicky, vyniká vysokou pevností a je velmi příjemné na dotek. Tuto jemnost zajišťují fibrily, které se s pomocí speciálních postupů štěpí na povrchu vlákna.
Lyocell je vynikajícím materiálem například pro lůžkoviny, protože dokáže udržet ideální vlhkost.


Co je to Lyocell? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Lyocell sdílejte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Lyocell je v kategorii materiály

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, informace, pojem, definice, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, termín, lexikon, popis, slovo, terminologie, terminus technicus, wiki, co je to Lyocell?, Lyocell, heslo


Pojem Lyocell je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lyocell? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyocell (zkratka CLY) je označení druhu viskózových vláken vyrobených „zvlákňováním v rozpouštědle“ (solvent-spun cellulosics).
Jako textilní materiál se z lyocelu vyrábí hladká, lesklá staplová vlákna a filamenty v bílé barvě.
Příze se dají použít bez příměsí (často z mikrovláken) nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou (s vhodnou jemností a délkou střiže) na oděvní tkaniny a pleteniny, šicí nitě, pneumatikové kordy, speciální papír aj.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Lyocell ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Lyocell ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Lyocell ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Lyocell na Google.cz

Hledat videa s názvem Lyocell na Youtube

Najít slovo Lyocell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyocell například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Lyocell? resp. co se skrývá pod slovem Lyocell? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyocell, odpověď na dotaz co je to Lyocell?. Víte např. kdo to je Radek Štěpánek? Znáte a víte kdo je Zooey Deschanel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než materiály. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..