Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Co je to Lyocell? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lyocell?

Lyocell je název druhu vlákna. Jedná se o nově vytvořený přírodní produkt, který se získává z dřevní hmoty, celulózy, především z buku nebo dubu. Vyrábí se ekologicky, vyniká vysokou pevností a je velmi příjemné na dotek. Tuto jemnost zajišťují fibrily, které se s pomocí speciálních postupů štěpí na povrchu vlákna.
Lyocell je vynikajícím materiálem například pro lůžkoviny, protože dokáže udržet ideální vlhkost.


Co je to Lyocell? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Lyocell? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lyocell je v kategorii Materiály

Klíčová slova: informace, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, co znamená, definice pojmu, lexikon, popis, slovo, co to je, wiki, Materiály, Materiály, význam slova, názvosloví, význam pojmu, co je to Lyocell?


Pojem Lyocell je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lyocell? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyocell (zkratka CLY) je označení druhu viskózových vláken vyrobených „zvlákňováním v rozpouštědle“ (solvent-spun cellulosics).
Jako textilní materiál se z lyocelu vyrábí hladká, lesklá staplová vlákna a filamenty v bílé barvě.
Příze se dají použít bez příměsí (často z mikrovláken) nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou (s vhodnou jemností a délkou střiže) na oděvní tkaniny a pleteniny, šicí nitě, pneumatikové kordy, speciální papír aj.

Další zdroje informací o slovu Lyocell

Vyhledat slovo Lyocell ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lyocell ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyocell ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Lyocell ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lyocell na Youtube

Najít pojem Lyocell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyocell například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Lyocell? resp. co znamená výraz Lyocell? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyocell, odpověď na dotaz co je to Lyocell?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Megera? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..