Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lyocell. Co znamená pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Co je Lyocell?

Co znamená pojem, definice termínu Lyocell?

Lyocell je název druhu vlákna. Jedná se o nově vytvořený přírodní produkt, který se získává z dřevní hmoty, celulózy, především z buku nebo dubu. Vyrábí se ekologicky, vyniká vysokou pevností a je velmi příjemné na dotek. Tuto jemnost zajišťují fibrily, které se s pomocí speciálních postupů štěpí na povrchu vlákna.
Lyocell je vynikajícím materiálem například pro lůžkoviny, protože dokáže udržet ideální vlhkost.


Co je to Lyocell? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lyocell. Co znamená pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lyocell s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Lyocell se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: co to je, terminologie, definice, odborný výraz, termín, lexikon, definice pojmu, heslo, význam pojmu, vysvětlení, materiály, co znamená, slovo, význam slova, co je to Lyocell?, pojem, terminus technicus, Lyocell


Pojem Lyocell je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lyocell?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyocell (zkratka CLY) je označení druhu viskózových vláken vyrobených „zvlákňováním v rozpouštědle“ (solvent-spun cellulosics).
Jako textilní materiál se z lyocelu vyrábí hladká, lesklá staplová vlákna a filamenty v bílé barvě.
Příze se dají použít bez příměsí (často z mikrovláken) nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou (s vhodnou jemností a délkou střiže) na oděvní tkaniny a pleteniny, šicí nitě, pneumatikové kordy, speciální papír aj.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyocell ve Wikimedia Commons

Najít termín Lyocell ve Wikislovníku

Hledat frázi Lyocell ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Lyocell na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Lyocell ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Lyocell na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyocell například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Lyocell? resp. co přesně znamená slovo Lyocell? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyocell, odpověď na dotaz co je to Lyocell?. Víte např. kdo to je Amanda Bynes? Znáte a víte kdo je Otto Ambros? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Lyocell hledat i v jiných kategoriích (než materiály). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..