Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Co je to Lyocell? Význam slova

Co znamená termín Lyocell? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lyocell je název druhu vlákna. Jedná se o nově vytvořený přírodní produkt, který se získává z dřevní hmoty, celulózy, především z buku nebo dubu. Vyrábí se ekologicky, vyniká vysokou pevností a je velmi příjemné na dotek. Tuto jemnost zajišťují fibrily, které se s pomocí speciálních postupů štěpí na povrchu vlákna.
Lyocell je vynikajícím materiálem například pro lůžkoviny, protože dokáže udržet ideální vlhkost.


Co je to Lyocell? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyocell. Co znamená odborný pojem Lyocell z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lyocell je v sekci Materiály

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, definice pojmu, co to je, co je to Lyocell?, lexikon, význam pojmu, formulace, přesný význam, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, slovo, heslo, význam, informace


Pojem Lyocell je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lyocell?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lyocell (zkratka CLY) je označení druhu viskózových vláken vyrobených „zvlákňováním v rozpouštědle“ (solvent-spun cellulosics).
Jako textilní materiál se z lyocelu vyrábí hladká, lesklá staplová vlákna a filamenty v bílé barvě.
Příze se dají použít bez příměsí (často z mikrovláken) nebo ve směsi s polyesterem, bavlnou, lnem, hedvábím nebo vlnou (s vhodnou jemností a délkou střiže) na oděvní tkaniny a pleteniny, šicí nitě, pneumatikové kordy, speciální papír aj.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Lyocell ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Lyocell ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Lyocell ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyocell ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Lyocell ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Lyocell ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyocell například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lyocell? resp. jaká je definice termínu Lyocell? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyocell, odpověď na dotaz co je to Lyocell?. Víte např. kdo to je Zuzana Čaputová? Znáte a víte kdo je Quentin Tarantino? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lyocell v jiné sekci než Materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..