Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Co je to Šafrán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šafrán?

Šafrán je druh vytrvalé byliny, která se používá jako koření. Šafrán pochází z Asie a do Evropy se dostal při křižáckých taženích a s Maury. Květy mají typickou modrofialovou barvu a jako koření se používají sušené blizny.
Šafrán patří k nejdražším druhům koření na světě, přesto je v kuchyňské přípravě pokrmů hojně využíván, především v asijské a orientální kuchyni. Při použití šafránu získává pokrm typickou výraznou žlutou barvu. Využívá se jak při přípravě masa, tak sladkých pokrmů.


Co je to Šafrán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Šafrán patří do sekce rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, co znamená, popis, význam, přesný výraz, vysvětlení, Šafrán, definice, co je to Šafrán?, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, wiki, význam slova, slovo, informace, termín


Pojem Šafrán je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šafrán dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šafrán setý (Crocus sativus), je hlíznatá, velmi stará kulturní rostlina z čeledi kosatcovité, pěstovaná pro čnělky svých květů, které jsou vysoce ceněným kořením šafránem.
Šafrán setý byl možná v historii, v některých krajích, podle jednoho zdroje česky lidově nazýván také krokus setý, krocin, krocinka, kročec, krokus, šafrán pravý, šefra, šefra jedlá, šefráň.

Květy šafránu

Květy šafránu neboli krokusu. Autor: Nowaja, zdroj: Pixabay
Květy šafránu neboli krokusu. Autor: Nowaja, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Šafrán na Youtube

Vyhledat termín Šafrán ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šafrán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šafrán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Šafrán na Google.cz

Hledat pojem Šafrán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šafrán například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šafrán? resp. co se skrývá pod slovem Šafrán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šafrán, odpověď na dotaz co je to Šafrán?. Víte např. kdo to je Množitel? Znáte a víte kdo je Kverulant? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šafrán v jiné sekci než rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.