Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Co je to Šafrán? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šafrán

Šafrán je druh vytrvalé byliny, která se používá jako koření. Šafrán pochází z Asie a do Evropy se dostal při křižáckých taženích a s Maury. Květy mají typickou modrofialovou barvu a jako koření se používají sušené blizny.
Šafrán patří k nejdražším druhům koření na světě, přesto je v kuchyňské přípravě pokrmů hojně využíván, především v asijské a orientální kuchyni. Při použití šafránu získává pokrm typickou výraznou žlutou barvu. Využívá se jak při přípravě masa, tak sladkých pokrmů.


Co je to Šafrán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Šafrán) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Šafrán patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: definice, přesný význam, popis, slovo, vysvětlení, termín, terminus technicus, terminologie, slovník, odborné názvosloví, Šafrán, odborný výraz, informace, Rostliny, pojem, co je to Šafrán?, co znamená, synonymum


Pojem Šafrán je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Šafrán?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Šafrán setý (Crocus sativus), je hlíznatá, velmi stará kulturní rostlina z čeledi kosatcovité, pěstovaná pro čnělky svých květů, které jsou vysoce ceněným kořením šafránem.
Šafrán setý byl možná v historii, v některých krajích, podle jednoho zdroje česky lidově nazýván také krokus setý, krocin, krocinka, kročec, krokus, šafrán pravý, šefra, šefra jedlá, šefráň.

Květy šafránu

Květy šafránu neboli krokusu. Autor: Nowaja, zdroj: Pixabay
Květy šafránu neboli krokusu. Autor: Nowaja, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Šafrán v následujících zdrojích

Hledat heslo Šafrán ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Šafrán ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šafrán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Šafrán ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Šafrán na Youtube

Zkusit najít heslo Šafrán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šafrán například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Šafrán? resp. co se skrývá pod slovem Šafrán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šafrán, odpověď na dotaz co je to Šafrán?. Víte např. kdo to je Polír? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Šafrán hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.