Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Co je to Šafrán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šafrán

Šafrán je druh vytrvalé byliny, která se používá jako koření. Šafrán pochází z Asie a do Evropy se dostal při křižáckých taženích a s Maury. Květy mají typickou modrofialovou barvu a jako koření se používají sušené blizny.
Šafrán patří k nejdražším druhům koření na světě, přesto je v kuchyňské přípravě pokrmů hojně využíván, především v asijské a orientální kuchyni. Při použití šafránu získává pokrm typickou výraznou žlutou barvu. Využívá se jak při přípravě masa, tak sladkých pokrmů.


Co je to Šafrán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šafrán je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, Šafrán, definice pojmu, slovník, synonymum, co znamená, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, Rostliny, termín, popis, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, co je to Šafrán?


Pojem Šafrán je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Šafrán zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Šafrán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Šafrán na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šafrán ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šafrán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Šafrán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Šafrán ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Šafrán například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Šafrán? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šafrán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šafrán, odpověď na dotaz co je to Šafrán?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.