Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Co to je Opce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Opce

Opce je chápána jako právo, které umožňuje jednotlivci nebo skupině, tedy fyzické nebo případně právnické osobě vybrat jednu z nabízených možností. Za volbu je dotyčný nebo celá skupina poté plně zodpovědná a přebírá na sebe veškeré následky z tohoto rozhodnutí plynoucí.
Každý, kdo má k dispozici opci si může vybrat, zda ji uplatní nebo nikoliv.


Co je to Opce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Opce sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Opce je v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, co je to Opce?, informace, pojem, definice pojmu, termín, význam, definice, wiki, názvosloví, vysvětlení, formulace, odborný výraz, přesný výraz, Právo, slovo, význam pojmu, Právo


Pojem Opce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Opce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Opce v právu označuje jednostranné právní jednání, kterým dojde k naplnění odkládací podmínky, a tím ke vzniku právních následků jiného právního jednání. Jde např. o právo rozhodnout, zda práva a povinnosti z už uzavřené, ale doposud nikoli právně závazné smlouvy vzniknou či nikoli. Opční právo je právem majetkovým, a proto převoditelným na jiného.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Opce na Youtube

Vyhledat výraz Opce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Opce ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Opce ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Opce ve Wikizdrojích

Hledat termín Opce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Opce například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Opce? resp. co to je Opce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opce, odpověď na dotaz co je to Opce?. Víte např. kdo to je Drzoun? Znáte a víte kdo je Ajťák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?