Co je to?
Definice odborného termínu, slova Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Co je to Opce? Význam slova

Co znamená termín Opce? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Opce je chápána jako právo, které umožňuje jednotlivci nebo skupině, tedy fyzické nebo případně právnické osobě vybrat jednu z nabízených možností. Za volbu je dotyčný nebo celá skupina poté plně zodpovědná a přebírá na sebe veškeré následky z tohoto rozhodnutí plynoucí.
Každý, kdo má k dispozici opci si může vybrat, zda ji uplatní nebo nikoliv.


Co je to Opce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Opce se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: význam slova, definice, popis, právo, definice pojmu, přesný význam, co znamená, lexikon, slovník, slovo, termín, co to je, vysvětlení, Opce, význam, pojem, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Opce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Opce? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Opce v právu označuje jednostranné právní jednání, kterým dojde k naplnění odkládací podmínky, a tím ke vzniku právních následků jiného právního jednání. Jde např. o právo rozhodnout, zda práva a povinnosti z už uzavřené, ale doposud nikoli právně závazné smlouvy vzniknou či nikoli. Opční právo je právem majetkovým, a proto převoditelným na jiného.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Opce na Google.cz

Hledat výraz Opce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Opce ve Wikislovníku

Vyhledat termín Opce ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Opce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Opce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Opce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Opce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Opce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opce, odpověď na dotaz co je to Opce?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Opce i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?