Co je to?
Výraz, termín, definice slova Opce. Co znamená odborný pojem Opce z kategorie Právo?

Co je to Opce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Opce

Opce je chápána jako právo, které umožňuje jednotlivci nebo skupině, tedy fyzické nebo případně právnické osobě vybrat jednu z nabízených možností. Za volbu je dotyčný nebo celá skupina poté plně zodpovědná a přebírá na sebe veškeré následky z tohoto rozhodnutí plynoucí.
Každý, kdo má k dispozici opci si může vybrat, zda ji uplatní nebo nikoliv.


Co je to Opce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Opce. Co znamená odborný pojem Opce z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Opce? s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Opce je v sekci právo

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, význam, terminus technicus, přesný výraz, právo, Opce, termín, synonymum, popis, co je to Opce?, slovník, vysvětlení, názvosloví, heslo, právo, pojem, informace


Pojem Opce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Opce?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Opce v právu označuje jednostranné právní jednání, kterým dojde k naplnění odkládací podmínky, a tím ke vzniku právních následků jiného právního jednání. Jde např. o právo rozhodnout, zda práva a povinnosti z už uzavřené, ale doposud nikoli právně závazné smlouvy vzniknou či nikoli. Opční právo je právem majetkovým, a proto převoditelným na jiného.

Další informace o pojmu Opce hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Opce ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Opce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Opce na Google.cz

Najít slovo Opce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Opce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Opce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Opce? resp. co znamená výraz Opce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opce, odpověď na dotaz co je to Opce?. Víte např. kdo to je Ondřej Soukup? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?