Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Co to je Opce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Opce

Opce je chápána jako právo, které umožňuje jednotlivci nebo skupině, tedy fyzické nebo případně právnické osobě vybrat jednu z nabízených možností. Za volbu je dotyčný nebo celá skupina poté plně zodpovědná a přebírá na sebe veškeré následky z tohoto rozhodnutí plynoucí.
Každý, kdo má k dispozici opci si může vybrat, zda ji uplatní nebo nikoliv.


Co je to Opce? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Opce. Co znamená pojem Opce z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Opce) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Opce patří do kategorie Právo

Klíčová slova: pojem, slovník, názvosloví, lexikon, odborný výraz, přesný význam, wiki, co to je, Právo, informace, termín, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, terminologie, význam, formulace, heslo


Pojem Opce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Opce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Opce v právu označuje jednostranné právní jednání, kterým dojde k naplnění odkládací podmínky, a tím ke vzniku právních následků jiného právního jednání. Jde např. o právo rozhodnout, zda práva a povinnosti z už uzavřené, ale doposud nikoli právně závazné smlouvy vzniknou či nikoli. Opční právo je právem majetkovým, a proto převoditelným na jiného.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Opce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Opce ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Opce na Google.cz

Vyhledat slovo Opce ve Wikislovníku

Hledat slovo Opce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Opce například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Opce? resp. jaký je význam pojmu Opce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opce, odpověď na dotaz co je to Opce?. Víte např. kdo to je Charlie Chaplin? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?