Co je to?
Výraz, termín, definice slova Muzikoterapie. Co znamená odborný pojem Muzikoterapie z kategorie Školství?

Co je to Muzikoterapie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Muzikoterapie?

Muzikoterapie neboli hudební terapie je metoda, která používá hudbu k jiným než jen estetickým účelům, především jako prevenci nebo součást léčby. Základem je vědecky podložený poznatek, že hudba má uklidňující kladný vliv jak na fyzické, tak na duševní problémy a nemoci. Muzikoterapii lze spojit s dalšími druhy terapií. Podle toho, jak se účastníci zapojí, může být muzikoterapie aktivní nebo pasivní. Při aktivní formě se účastník zapojí do připravené činnosti nebo sám hraje na nějaký hudební nástroj. Nejde o kvalitu, ale o pocity, většinou se využívají nejjednodušší hudební nástroje, jako jsou bubínky, chrastítka, tamburíny a podobně.
U pasivního typu muzikoterapie nejde o aktivní účast, hlavní činností je poslech. Jde zde hlavně o naladění a relaxaci. Může se jednat o nejrůznější typy nahrávek i hudebních stylů, ale také o meditační hudbu nebo zvuky přírodního charakteru. Často se jedná i o živá vystoupení. Cílem muzikoterapie je uvolnění fyzické i psychické, naladění, zmírnění úzkostných stavů, snížení stresu, rozvoj komunikativnosti, zlepšení vlastností jako je pozornost a také paměti.


Co je to Muzikoterapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Muzikoterapie. Co znamená odborný pojem Muzikoterapie z kategorie Školství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Muzikoterapie s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Muzikoterapie patří do kategorie Školství

Klíčová slova: popis, slovo, formulace, přesný výraz, co to je, wiki, co je to Muzikoterapie?, definice pojmu, pojem, co znamená, Muzikoterapie, význam slova, termín, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, informace, Školství


Pojem Muzikoterapie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Muzikoterapie píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Muzikoterapie je součást léčebné pedagogiky. Metoda se používá jako terapeutický prostředek. Protože v ČR neexistuje léčebná pedagogika jako samostatný obor, je muzikoterapie definována s ohledem na vlastní metody, monografie, vědecké studie a vznik asociací jako samostatný a svébytný obor pod názvem umělecké terapie (společně s arteterapií, dramaterapií a tanečně - pohybovou terapií). Někde je ještě vnímána jen jako součást speciální pedagogiky a psychologie, resp. psychoterapie.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Muzikoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muzikoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Muzikoterapie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Muzikoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Muzikoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Muzikoterapie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikoterapie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Muzikoterapie? resp. jaká je definice termínu Muzikoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikoterapie, odpověď na dotaz co je to Muzikoterapie?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Sňatkový podvodník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.