Co je to?
Výraz, termín, definice slova Muzikoterapie. Co znamená odborný pojem Muzikoterapie z kategorie Školství?

Co je to Muzikoterapie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Muzikoterapie

Muzikoterapie neboli hudební terapie je metoda, která používá hudbu k jiným než jen estetickým účelům, především jako prevenci nebo součást léčby. Základem je vědecky podložený poznatek, že hudba má uklidňující kladný vliv jak na fyzické, tak na duševní problémy a nemoci. Muzikoterapii lze spojit s dalšími druhy terapií. Podle toho, jak se účastníci zapojí, může být muzikoterapie aktivní nebo pasivní. Při aktivní formě se účastník zapojí do připravené činnosti nebo sám hraje na nějaký hudební nástroj. Nejde o kvalitu, ale o pocity, většinou se využívají nejjednodušší hudební nástroje, jako jsou bubínky, chrastítka, tamburíny a podobně.
U pasivního typu muzikoterapie nejde o aktivní účast, hlavní činností je poslech. Jde zde hlavně o naladění a relaxaci. Může se jednat o nejrůznější typy nahrávek i hudebních stylů, ale také o meditační hudbu nebo zvuky přírodního charakteru. Často se jedná i o živá vystoupení. Cílem muzikoterapie je uvolnění fyzické i psychické, naladění, zmírnění úzkostných stavů, snížení stresu, rozvoj komunikativnosti, zlepšení vlastností jako je pozornost a také paměti.


Co je to Muzikoterapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Muzikoterapie. Co znamená odborný pojem Muzikoterapie z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Muzikoterapie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Muzikoterapie patří do kategorie Školství

Klíčová slova: Školství, odborný výraz, popis, význam, definice, význam slova, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, termín, slovník, názvosloví, synonymum, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, Muzikoterapie, formulace


Pojem Muzikoterapie je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muzikoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Muzikoterapie na Youtube

Zkusit najít slovo Muzikoterapie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muzikoterapie ve Wikimedia Commons

Najít termín Muzikoterapie ve Wikipedii

Vyhledat slovo Muzikoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikoterapie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Muzikoterapie? resp. jaká je definice termínu Muzikoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikoterapie, odpověď na dotaz co je to Muzikoterapie?. Víte např. kdo to je Údržbář? Znáte a víte kdo je Logoped? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Muzikoterapie hledat i v jiných kategoriích (než Školství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.