Co je to?
Výraz, termín, definice slova Movitá věc. Co znamená odborný pojem Movitá věc z kategorie Právo?

Co je to Movitá věc? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Movitá věc?

Movitá věc je označení zahrnující všechny věci, které nenesou pojmenování věc nemovitá. Původně se jednalo o všechny věci s výjimkou staveb, které jsou pevným základem spojeny se zemí, a pozemků.
Nový občanský zákoník toto označení upravil jinak – věcí movitou může být i věc ze své podstaty nehmotná, pokud je právně vymezena, nesmí však jít o části lidského těla, které se (kromě vlasů) nepovažují za věc.


Co je to Movitá věc? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Movitá věc. Co znamená odborný pojem Movitá věc z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Movitá věc se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: informace, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, Movitá věc, slovo, popis, lexikon, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, co je to Movitá věc?, terminus technicus, vysvětlení, co to je, názvosloví, termín


Pojem Movitá věc je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Movitá věc píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Movitá věc je každá věc v právním smyslu, která není nemovitou.
Do roku 2014 šlo podle § 119 občanského zákoníku z roku 1964 o všechny hmotné věci kromě pozemků a staveb spojených se zemí pevným základem. Nový občanský zákoník je vymezil ve svém § 498 odlišně; stále jimi jsou věci, jež nelze zahrnout do definice věci nemovité, ale nově už jejich podstata může být i nehmotná (např. práva), protože jde o vymezení věci v právním slova smyslu. Výjimkou jsou části lidského těla, které věcí v tomto smyslu nejsou, ledaže jde podle § 112 občanského zákoníku o vlasy či jiné části, které lze bezbolestně odejmout a které se přirozeně obnovují.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Movitá věc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Movitá věc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Movitá věc ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Movitá věc ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Movitá věc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Movitá věc ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Movitá věc například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Movitá věc? resp. co znamená Movitá věc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Movitá věc, odpověď na dotaz co je to Movitá věc?. Víte např. kdo to je Blanka Bohdanová? Znáte a víte kdo je Kali? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.