Co je to?
Definice výrazu Movitá věc. Co znamená odborný pojem Movitá věc z kategorie Právo?

Co to je Movitá věc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Movitá věc

Movitá věc je označení zahrnující všechny věci, které nenesou pojmenování věc nemovitá. Původně se jednalo o všechny věci s výjimkou staveb, které jsou pevným základem spojeny se zemí, a pozemků.
Nový občanský zákoník toto označení upravil jinak – věcí movitou může být i věc ze své podstaty nehmotná, pokud je právně vymezena, nesmí však jít o části lidského těla, které se (kromě vlasů) nepovažují za věc.


Co je to Movitá věc? Význam slova, termín, Definice výrazu Movitá věc. Co znamená odborný pojem Movitá věc z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Movitá věc sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Movitá věc je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, informace, wiki, význam, formulace, terminus technicus, význam pojmu, co to je, co znamená, definice pojmu, pojem, slovo, co je to Movitá věc?, heslo, popis, význam slova, terminologie, vysvětlení


Pojem Movitá věc je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Movitá věc píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Movitá věc je každá věc v právním smyslu, která není nemovitou.
Do roku 2014 šlo podle § 119 občanského zákoníku z roku 1964 o všechny hmotné věci kromě pozemků a staveb spojených se zemí pevným základem. Nový občanský zákoník je vymezil ve svém § 498 odlišně; stále jimi jsou věci, jež nelze zahrnout do definice věci nemovité, ale nově už jejich podstata může být i nehmotná (např. práva), protože jde o vymezení věci v právním slova smyslu. Výjimkou jsou části lidského těla, které věcí v tomto smyslu nejsou, ledaže jde podle § 112 občanského zákoníku o vlasy či jiné části, které lze bezbolestně odejmout a které se přirozeně obnovují.

Jiné informační zdroje o pojmu Movitá věc

Vyhledat heslo Movitá věc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Movitá věc ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Movitá věc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Movitá věc na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Movitá věc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Movitá věc ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Movitá věc například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Movitá věc? resp. jaký je význam slova Movitá věc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Movitá věc, odpověď na dotaz co je to Movitá věc?. Víte např. kdo to je Žalobce? Znáte a víte kdo je Malíř? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.