Co je to?
Výraz, termín, definice slova Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co je to Idyla? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Idyla?

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Idyla? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Idyla patří do sekce literatura

Klíčová slova: pojem, terminologie, odborný výraz, literatura, přesný výraz, co znamená, slovník, slovo, popis, význam slova, Idyla, lexikon, názvosloví, wiki, terminus technicus, literatura, heslo, význam pojmu


Pojem Idyla je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Idyla píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Idyla (z řeckého εἰδύλλιον, eidullion, česky krátká báseň) je báseň, založená na ději z venkovského prostředí, psaná ve stylu Theokritových krátkých pastorálních básní, nazývaných Idyly.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Idyla ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Idyla na Youtube

Najít heslo Idyla ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idyla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Idyla ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Idyla? resp. co se přesně ukrývá za slovem Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Reportér? Znáte a víte kdo je Stanislav Komárek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.