Co je to?
Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co to je Idyla? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Idyla

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Idyla s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Idyla se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, názvosloví, co to je, informace, heslo, definice, terminus technicus, terminologie, pojem, definice pojmu, co je to Idyla?, význam, wiki, popis, co znamená


Pojem Idyla je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Idyla? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Idyla (z řeckého εἰδύλλιον, eidullion, česky krátká báseň) je báseň, založená na ději z venkovského prostředí, psaná ve stylu Theokritových krátkých pastorálních básní, nazývaných Idyly.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Idyla ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Idyla ve Wikislovníku

Vyhledat termín Idyla ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Idyla na Google.cz

Najít termín Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Idyla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Idyla? resp. co znamená výraz Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Kapsář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Idyla i v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.