Co je to?
Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co to je Idyla? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Idyla

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Idyla doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Idyla se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, Literatura, odborný výraz, informace, názvosloví, slovo, popis, Literatura, wiki, význam pojmu, slovník, co znamená, lexikon, přesný význam, přesný výraz, Idyla, co to je


Pojem Idyla je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Idyla?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Idyla (z řeckého εἰδύλλιον, eidullion, česky krátká báseň) je báseň, založená na ději z venkovského prostředí, psaná ve stylu Theokritových krátkých pastorálních básní, nazývaných Idyly.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Idyla ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Idyla ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Idyla ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Idyla ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idyla ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Idyla? resp. co znamená Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Nunvář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.