Co je to?
Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co to je Idyla? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Idyla

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Definice výrazu Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Idyla sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Idyla je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, termín, přesný význam, význam slova, informace, definice, Literatura, terminologie, význam, formulace, Literatura, popis, lexikon, odborné názvosloví, wiki


Pojem Idyla je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Idyla? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Idyla (z řeckého εἰδύλλιον, eidullion, česky krátká báseň) je báseň, založená na ději z venkovského prostředí, psaná ve stylu Theokritových krátkých pastorálních básní, nazývaných Idyly.

Další informační zdroje o slovu Idyla

Zkusit najít pojem Idyla na Google.cz

Najít heslo Idyla ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idyla ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Idyla ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Idyla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Idyla? resp. co vlastně znamená slovo Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Nefrolog? Znáte a víte kdo je Rejžek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.