Co je to?
Výraz, termín, definice slova Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Co je to Idyla? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Idyla?

Idyla je pojem pocházející z řečtiny, dá se přeložit jako kratší báseň. Děj tohoto literárního útvaru se odehrává na venkově. Inspirací pro název byly Theokritovy Idyly, krátké básně z venkovského a pastýřského prostředí.
Pojem idyla je využíván i dalšími druhy umění, jako je hudba nebo výtvarné umění. V hudbě jde především o témata z venkovského života, ve výtvarném umění jsou zobrazovány předměty nebo lidé v idylickém prostředí venkova.


Co je to Idyla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Idyla. Co znamená odborný pojem Idyla z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Idyla patří do sekce literatura

Klíčová slova: co znamená, Idyla, definice, wiki, pojem, popis, informace, formulace, význam, význam slova, co je to Idyla?, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, lexikon, slovník, synonymum, termín


Pojem Idyla je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Idyla?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Idyla (z řeckého εἰδύλλιον, eidullion, česky krátká báseň) je báseň, založená na ději z venkovského prostředí, psaná ve stylu Theokritových krátkých pastorálních básní, nazývaných Idyly.

Hledejte pojem Idyla v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Idyla na Youtube

Hledat výraz Idyla ve Wikislovníku

Hledat pojem Idyla ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idyla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idyla ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Idyla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Idyla například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Idyla? resp. jaká je definice termínu Idyla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idyla, odpověď na dotaz co je to Idyla?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Veronika Bednářová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.