Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Co je to Reflux? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Reflux?

Reflux čili refluxní choroba jícnu je typ onemocnění, při kterém se žaludeční kyselina vrací ze žaludku zpátky do jícnu. Postižený pociťuje hořkou chuť v krku a pálení žáhy. Reflux je častý u dětí, které nemají dobře vyvinutý jícnový svěrač. Svěrač normálně brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu, pokud je však oslabený, nedokáže dobře plnit svou funkci.
Léčba spočívá ve změně stravovacích návyků, projevy lze zmínit předepsanými léky a u závažných případů chirurgickým zákrokem.


Co je to Reflux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Reflux s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Reflux patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: co znamená, co je to Reflux?, slovo, lékařství, pojem, formulace, synonymum, význam pojmu, slovník, lexikon, wiki, termín, definice, přesný výraz, informace, co to je, popis, význam slova


Pojem Reflux je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reflux? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Reflux ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Reflux na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reflux ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Reflux ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reflux ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Reflux ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Reflux například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Reflux? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Reflux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reflux, odpověď na dotaz co je to Reflux?. Víte např. kdo to je Martin Kuba? Znáte a víte kdo je Robin Williams? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.