Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Co je Reflux?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Reflux?

Reflux čili refluxní choroba jícnu je typ onemocnění, při kterém se žaludeční kyselina vrací ze žaludku zpátky do jícnu. Postižený pociťuje hořkou chuť v krku a pálení žáhy. Reflux je častý u dětí, které nemají dobře vyvinutý jícnový svěrač. Svěrač normálně brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu, pokud je však oslabený, nedokáže dobře plnit svou funkci.
Léčba spočívá ve změně stravovacích návyků, projevy lze zmínit předepsanými léky a u závažných případů chirurgickým zákrokem.


Co je to Reflux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Reflux můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Reflux je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, definice pojmu, význam, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, Reflux, názvosloví, popis, co je to Reflux?, termín, slovník, lexikon, formulace, heslo


Pojem Reflux je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Reflux píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Více informací o pojmu Reflux lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reflux ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Reflux ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Reflux ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Reflux ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Reflux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Reflux ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reflux například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co je to Reflux? resp. jaký je přesný význam slova Reflux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reflux, odpověď na dotaz co je to Reflux?. Víte např. kdo to je Eva Jakoubková? Znáte a víte kdo je Parmenidés? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.