Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Co je to Reflux? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Reflux

Reflux čili refluxní choroba jícnu je typ onemocnění, při kterém se žaludeční kyselina vrací ze žaludku zpátky do jícnu. Postižený pociťuje hořkou chuť v krku a pálení žáhy. Reflux je častý u dětí, které nemají dobře vyvinutý jícnový svěrač. Svěrač normálně brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu, pokud je však oslabený, nedokáže dobře plnit svou funkci.
Léčba spočívá ve změně stravovacích návyků, projevy lze zmínit předepsanými léky a u závažných případů chirurgickým zákrokem.


Co je to Reflux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reflux. Co znamená odborný pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Reflux s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Reflux se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: synonymum, pojem, lékařství, co znamená, definice, terminologie, definice pojmu, význam slova, přesný význam, význam pojmu, formulace, odborný výraz, vysvětlení, slovo, Reflux, lékařství, informace, co je to Reflux?


Pojem Reflux je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reflux? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Reflux ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Reflux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reflux ve Wikimedia Commons

Najít pojem Reflux na Google.cz

Zkusit najít heslo Reflux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reflux ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reflux například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Reflux? resp. co přesně označuje termín Reflux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reflux, odpověď na dotaz co je to Reflux?. Víte např. kdo to je Succubus? Znáte a víte kdo je David Klimeš? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.