Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reflux. Co znamená pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Co je to Reflux? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Reflux?

Reflux čili refluxní choroba jícnu je typ onemocnění, při kterém se žaludeční kyselina vrací ze žaludku zpátky do jícnu. Postižený pociťuje hořkou chuť v krku a pálení žáhy. Reflux je častý u dětí, které nemají dobře vyvinutý jícnový svěrač. Svěrač normálně brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu, pokud je však oslabený, nedokáže dobře plnit svou funkci.
Léčba spočívá ve změně stravovacích návyků, projevy lze zmínit předepsanými léky a u závažných případů chirurgickým zákrokem.


Co je to Reflux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reflux. Co znamená pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Reflux s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Reflux je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice, popis, definice pojmu, heslo, terminus technicus, co znamená, význam, lexikon, Lékařství, přesný význam, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, pojem, Lékařství, názvosloví, slovo, odborný výraz


Pojem Reflux je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reflux? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Jiné zdroje informací o pojmu Reflux

Hledat slovo Reflux ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Reflux ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Reflux ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Reflux na Youtube

Hledat heslo Reflux ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Reflux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reflux například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Reflux? resp. co přesně označuje termín Reflux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reflux, odpověď na dotaz co je to Reflux?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Prokurista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Reflux i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.