Co je to?
Odborný výraz, definice slova Reflux. Co znamená pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Co je to Reflux? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Reflux?

Reflux čili refluxní choroba jícnu je typ onemocnění, při kterém se žaludeční kyselina vrací ze žaludku zpátky do jícnu. Postižený pociťuje hořkou chuť v krku a pálení žáhy. Reflux je častý u dětí, které nemají dobře vyvinutý jícnový svěrač. Svěrač normálně brání návratu žaludeční kyseliny do jícnu, pokud je však oslabený, nedokáže dobře plnit svou funkci.
Léčba spočívá ve změně stravovacích návyků, projevy lze zmínit předepsanými léky a u závažných případů chirurgickým zákrokem.


Co je to Reflux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Reflux. Co znamená pojem Reflux z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Reflux můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reflux je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, význam slova, definice, synonymum, odborný výraz, slovník, termín, slovo, co je to Reflux?, Lékařství, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, význam


Pojem Reflux je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reflux? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gastroezofageální reflux je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Reflux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Reflux na Google.cz

Hledat výraz Reflux ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reflux ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Reflux ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Reflux ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Reflux například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Reflux? resp. jaká je definice slova Reflux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reflux, odpověď na dotaz co je to Reflux?. Víte např. kdo to je Populista? Znáte a víte kdo je Švagrová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.