Co je to?
Výraz, termín, definice slova Demilitarizace. Co znamená odborný pojem Demilitarizace z kategorie Politika?

Co je to Demilitarizace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Demilitarizace

Demilitarizace čili odzbrojení je součástí procesu, který usiluje o nastolení míru na určitém území. Jde o uzavření zvláštního druhu smlouvy mezi některou zemí a komunitou světa, kdy je na území státu zaveden režim, zakazující použití všech prostředků, které by mohly poškodit obyvatelstvo. To konkrétně znamená zákaz výstavby továren vyrábějících zbraně, skladů zbraní a dalších zařízení pro vojenské účely, odevzdání všech chemických, biologických i jaderných zbraní, tedy zbraní hromadného ničení, a odmítání příprav jakýchkoli vojenských operací. První dohodou o odzbrojení byla dohoda mezi Velkou Británií a Spojenými státy. Ta se týkala demilitarizace hranice mezi Kanadou a Amerikou od roku 1814. Později byly uzavírány mezinárodní smlouvy například o zákazu použití jedovatých látek a dalších prostředků, které byly schopné zlikvidovat velké počty vojáků i civilistů.
Po první světové válce bylo rozhodnuto o obecném snížení počtu zbraní. Podobná situace se opakovala po druhé světové válce, kdy se jednalo již i o jaderné zbraně, schopné zničit lidstvo. V současnosti zbrojení opět narůstá, proto je potřeba demilitarizace naléhavá. Vzrůstá potřeba bezpečnostních záruk pro lidstvo, náklady na zbrojení navíc zhoršují politickou, hospodářskou i sociální situaci ve světě.


Výraz, termín, definice slova Demilitarizace. Co znamená odborný pojem Demilitarizace z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Demilitarizace můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Demilitarizace je v sekci politika

Klíčová slova: odborný výraz, informace, heslo, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, terminologie, slovo, popis, odborné názvosloví, co je to Demilitarizace?, politika, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, pojem, terminus technicus, wiki


Pojem Demilitarizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Demilitarizace

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Demilitarizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Demilitarizace ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Demilitarizace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Demilitarizace na Google.cz

Najít termín Demilitarizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Demilitarizace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demilitarizace například ve Wikipedii, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Demilitarizace? resp. jaký je význam slova Demilitarizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demilitarizace, odpověď na dotaz co je to Demilitarizace?. Víte např. kdo to je Pastafarián? Znáte a víte kdo je Hajný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.