Co je to?
Definice odborného termínu, slova Demilitarizace. Co znamená pojem Demilitarizace z kategorie Politika?

Co je Demilitarizace?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Demilitarizace?

Demilitarizace čili odzbrojení je součástí procesu, který usiluje o nastolení míru na určitém území. Jde o uzavření zvláštního druhu smlouvy mezi některou zemí a komunitou světa, kdy je na území státu zaveden režim, zakazující použití všech prostředků, které by mohly poškodit obyvatelstvo. To konkrétně znamená zákaz výstavby továren vyrábějících zbraně, skladů zbraní a dalších zařízení pro vojenské účely, odevzdání všech chemických, biologických i jaderných zbraní, tedy zbraní hromadného ničení, a odmítání příprav jakýchkoli vojenských operací. První dohodou o odzbrojení byla dohoda mezi Velkou Británií a Spojenými státy. Ta se týkala demilitarizace hranice mezi Kanadou a Amerikou od roku 1814. Později byly uzavírány mezinárodní smlouvy například o zákazu použití jedovatých látek a dalších prostředků, které byly schopné zlikvidovat velké počty vojáků i civilistů.
Po první světové válce bylo rozhodnuto o obecném snížení počtu zbraní. Podobná situace se opakovala po druhé světové válce, kdy se jednalo již i o jaderné zbraně, schopné zničit lidstvo. V současnosti zbrojení opět narůstá, proto je potřeba demilitarizace naléhavá. Vzrůstá potřeba bezpečnostních záruk pro lidstvo, náklady na zbrojení navíc zhoršují politickou, hospodářskou i sociální situaci ve světě.


Co je to Demilitarizace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Demilitarizace. Co znamená pojem Demilitarizace z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Demilitarizace sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Demilitarizace patří do sekce politika

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, co to je, synonymum, význam, vysvětlení, informace, definice, názvosloví, politika, slovník, pojem, heslo, politika


Pojem Demilitarizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Demilitarizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Demilitarizace na Youtube

Zkusit najít výraz Demilitarizace ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Demilitarizace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Demilitarizace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Demilitarizace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Demilitarizace například v Google obrázcích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teďka už zajisté víte co to je Demilitarizace? resp. co vlastně znamená slovo Demilitarizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Demilitarizace, odpověď na dotaz co je to Demilitarizace?. Víte např. kdo to je Václav Hanka? Znáte a víte kdo je Šimon Peres? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Právo lidu, demilitarizace, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.