Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Co to je Gulag? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gulag

Gulag je zkratka, pocházející s ruského překladu označení Hlavní správa nápravně pracovních táborů. Jednalo se o speciální oddělení sovětské tajné policie, které se věnovalo řízení a správě pracovních a koncentračních táborů.
Slovo se pak rozšířilo a používalo se pro pojmenování jednotlivých táborů nebo jejich celé sítě. Tyto tábory vznikaly již za V. I. Lenina a jejich počet narost za Stalinovu éru. I když byly oficiálně zrušeny, fungovaly až do pádu komunizmu.


Co je to Gulag? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Gulag sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gulag je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, slovo, wiki, co je to Gulag?, synonymum, termín, popis, vysvětlení, pojem, co to je, význam, slovník, definice, Právo, Právo, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Gulag je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gulag? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gulag (rusky: zvuk Glavnoje upravlenije lagerej, ГУЛаг, Главное управление исправительно-трудовых лагерей, česky: Hlavní správa nápravně-pracovních táborů) byl jedním z oddělení tajné policie Sovětského svazu řídící a spravující systém koncentračních a pracovních táborů SSSR, který začal být budován za Lenina (1919) na samém počátku Sovětského svazu a byl rozšířen za Stalinovy vlády.
Správa byla i s tábory samotnými oficiálně zrušena v lednu 1960, ve skutečnosti ovšem tábory (pod jiným jménem, většinou s méně krutým režimem a někdy i na jiných místech) existovaly až do konce komunistického režimu. Slovo gulag se posléze přeneseně používalo pro označení sítě táborů nebo i jednotlivých táborů pod správou této instituce.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Gulag na Youtube

Zkusit najít termín Gulag na Google.cz

Zkusit najít pojem Gulag ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gulag ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Gulag ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gulag ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gulag například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gulag? resp. co označuje slovo Gulag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gulag, odpověď na dotaz co je to Gulag?. Víte např. kdo to je Geolog? Znáte a víte kdo je Terence Hill? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.