Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Co je to Gulag? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gulag?

Gulag je zkratka, pocházející s ruského překladu označení Hlavní správa nápravně pracovních táborů. Jednalo se o speciální oddělení sovětské tajné policie, které se věnovalo řízení a správě pracovních a koncentračních táborů.
Slovo se pak rozšířilo a používalo se pro pojmenování jednotlivých táborů nebo jejich celé sítě. Tyto tábory vznikaly již za V. I. Lenina a jejich počet narost za Stalinovu éru. I když byly oficiálně zrušeny, fungovaly až do pádu komunizmu.


Co je to Gulag? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gulag. Co znamená pojem Gulag z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gulag můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Gulag je v sekci právo

Klíčová slova: informace, synonymum, odborné názvosloví, pojem, terminus technicus, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, lexikon, wiki, slovník, odborný výraz, termín, slovo, formulace, Gulag, heslo, význam


Pojem Gulag je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gulag? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gulag (rusky: zvuk Glavnoje upravlenije lagerej, ГУЛаг, Главное управление исправительно-трудовых лагерей, česky: Hlavní správa nápravně-pracovních táborů) byl jedním z oddělení tajné policie Sovětského svazu řídící a spravující systém koncentračních a pracovních táborů SSSR, který začal být budován za Lenina (1919) na samém počátku Sovětského svazu a byl rozšířen za Stalinovy vlády.
Správa byla i s tábory samotnými oficiálně zrušena v lednu 1960, ve skutečnosti ovšem tábory (pod jiným jménem, většinou s méně krutým režimem a někdy i na jiných místech) existovaly až do konce komunistického režimu. Slovo gulag se posléze přeneseně používalo pro označení sítě táborů nebo i jednotlivých táborů pod správou této instituce.

Jiné informační zdroje o pojmu Gulag

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gulag ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Gulag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gulag ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Gulag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Gulag ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Gulag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gulag například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Gulag? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gulag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gulag, odpověď na dotaz co je to Gulag?. Víte např. kdo to je Předák? Znáte a víte kdo je Karel VI? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.