Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gulag. Co znamená odborný pojem Gulag z kategorie Právo?

Co je to Gulag? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Gulag?

Gulag je zkratka, pocházející s ruského překladu označení Hlavní správa nápravně pracovních táborů. Jednalo se o speciální oddělení sovětské tajné policie, které se věnovalo řízení a správě pracovních a koncentračních táborů.
Slovo se pak rozšířilo a používalo se pro pojmenování jednotlivých táborů nebo jejich celé sítě. Tyto tábory vznikaly již za V. I. Lenina a jejich počet narost za Stalinovu éru. I když byly oficiálně zrušeny, fungovaly až do pádu komunizmu.


Co je to Gulag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gulag. Co znamená odborný pojem Gulag z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Gulag patří do sekce právo

Klíčová slova: synonymum, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, názvosloví, definice pojmu, wiki, přesný výraz, formulace, význam, právo, význam pojmu, Gulag, právo, význam slova, definice, termín


Pojem Gulag je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gulag? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gulag (rusky: zvuk Glavnoje upravlenije lagerej, ГУЛаг, Главное управление исправительно-трудовых лагерей, česky: Hlavní správa nápravně-pracovních táborů) byl jedním z oddělení tajné policie Sovětského svazu řídící a spravující systém koncentračních a pracovních táborů SSSR, který začal být budován za Lenina (1919) na samém počátku Sovětského svazu a byl rozšířen za Stalinovy vlády.
Správa byla i s tábory samotnými oficiálně zrušena v lednu 1960, ve skutečnosti ovšem tábory (pod jiným jménem, většinou s méně krutým režimem a někdy i na jiných místech) existovaly až do konce komunistického režimu. Slovo gulag se posléze přeneseně používalo pro označení sítě táborů nebo i jednotlivých táborů pod správou této instituce.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Gulag ve Wikizdrojích

Hledat heslo Gulag ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gulag ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Gulag ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Gulag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Gulag ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gulag například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Gulag? resp. jaký je přesný význam slova Gulag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gulag, odpověď na dotaz co je to Gulag?. Víte např. kdo to je Jiří Zmožek? Znáte a víte kdo je Sociopat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.