Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Eugenika?

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Eugenika s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eugenika je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, pojem, co znamená, odborný výraz, synonymum, termín, lexikon, význam slova, slovník, popis, wiki, Věda, význam, definice, slovo, informace


Pojem Eugenika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Eugenika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eugenika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eugenika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Eugenika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Eugenika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Eugenika na Youtube

Hledat pojem Eugenika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Eugenika? resp. co znamená výraz Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Harant? Znáte a víte kdo je Paranoik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.