Co je to?
Definice odborného termínu, slova Eugenika. Co znamená pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Co znamená termín Eugenika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Eugenika. Co znamená pojem Eugenika z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Eugenika se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: heslo, věda, pojem, formulace, informace, Eugenika, význam slova, přesný výraz, co to je, popis, názvosloví, vysvětlení, co je to Eugenika?, slovo, význam pojmu, slovník, co znamená, věda


Pojem Eugenika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Eugenika můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Více informací o slovu Eugenika doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Eugenika na Youtube

Najít výraz Eugenika ve Wikislovníku

Hledat pojem Eugenika ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eugenika ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Eugenika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Eugenika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Eugenika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Linda Vojtová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Eugenika i jinde než v sekci než v věda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.