Co je to?
Výraz, termín, definice slova Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Eugenika

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Eugenika s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Eugenika patří do kategorie věda

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, věda, přesný výraz, lexikon, termín, informace, formulace, wiki, co to je, popis, přesný význam, co je to Eugenika?, definice, pojem, slovník, slovo, věda


Pojem Eugenika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Eugenika?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Eugenika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Eugenika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Eugenika ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eugenika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Eugenika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Eugenika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Eugenika? resp. co se skrývá pod slovem Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Belzebub? Znáte a víte kdo je Edmund Halley? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.