Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Eugenika

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Eugenika? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Eugenika se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: pojem, názvosloví, význam, co znamená, definice pojmu, termín, odborné názvosloví, formulace, terminologie, Věda, Věda, význam pojmu, odborný výraz, informace, heslo, lexikon, Eugenika, definice


Pojem Eugenika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eugenika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Další zdroje informací o slovu Eugenika

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eugenika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Eugenika ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Eugenika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Eugenika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eugenika ve Wikimedia Commons

Najít slovo Eugenika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Eugenika? resp. co znamená slovo Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Císař? Znáte a víte kdo je Blogerka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.