Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Eugenika. Co znamená pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je Eugenika? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Eugenika?

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Eugenika. Co znamená pojem Eugenika z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Eugenika? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Eugenika se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: pojem, věda, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, slovník, terminus technicus, věda, lexikon, popis, názvosloví, definice, co to je, termín, definice pojmu, informace, wiki


Pojem Eugenika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Eugenika píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat pojem Eugenika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Eugenika ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Eugenika ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Eugenika ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Eugenika na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Eugenika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Eugenika? resp. co znamená slovo Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Transvestita? Znáte a víte kdo je Kateřina Sokolová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.