Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Eugenika

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Eugenika patří do sekce Věda

Klíčová slova: popis, Eugenika, názvosloví, význam pojmu, termín, terminus technicus, pojem, vysvětlení, co je to Eugenika?, slovo, význam slova, definice, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, terminologie, Věda, odborné názvosloví


Pojem Eugenika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eugenika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Eugenika na Google.cz

Vyhledat heslo Eugenika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Eugenika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Eugenika ve vyhledávači Yandex

Najít termín Eugenika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Eugenika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Eugenika? resp. co přesně znamená slovo Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Jiřina Jirásková? Znáte a víte kdo je Blogerka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Eugenika i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.