Co je to?
Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Co je to Eugenika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Eugenika

Eugenika je název směru z oblasti filozofie a sociologie. Jeho cílem je studovat postupy, které co nejvíce vylepší genetický fond člověka. Samotný pojem se používá až od 19. století. Jde o to, aby se v populaci vymýtily nežádoucí prvky a co nejvíce se rozšířily ty pozitivní.
Eugenika je často kritizována z etického hlediska a panují obavy z jejího zneužití. Navíc existují spory o to, co jsou vlastně žádoucí lidské vlastnosti.
Termín eugenika byl negativně ovlivněn ideologií nacistického Německa.


Co je to Eugenika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Eugenika. Co znamená odborný pojem Eugenika z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Eugenika? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Eugenika je v kategorii Věda

Klíčová slova: definice, terminologie, slovo, formulace, pojem, informace, přesný význam, definice pojmu, Eugenika, lexikon, heslo, slovník, Věda, význam slova, význam pojmu, co znamená, co je to Eugenika?, co to je


Pojem Eugenika je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Eugenika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Eugenika je sociálně-filosofický směr zaměřený na studium metod, které usilují o dosažení co nejlepšího genetického fondu člověka. Pojem eugenika byl poprvé použit v 19. století britským matematikem a vědcem Francisem Galtonem. Pod pozitivní eugenikou se myslí snaha o rozšíření žádaných znaků v populaci, jako negativní eugenika bývá označována snaha o vymýcení z populace znaků nežádaných.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eugenika ve Wikimedia Commons

Najít pojem Eugenika ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Eugenika na Google.cz

Vyhledat pojem Eugenika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Eugenika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Eugenika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eugenika například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Eugenika? resp. jaký je přesný význam slova Eugenika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Eugenika, odpověď na dotaz co je to Eugenika?. Víte např. kdo to je Omezenec? Znáte a víte kdo je Cenzor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Eugenika v jiné sekci než Věda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.