Co je to?
Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Co je to Goji? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Goji?

Goji je mezinárodní označení pro usušené plody rostliny kustovnice čínské. Jedná se o keř rozšířený v mnoha oblastech celého světa, nejlepší podmínky má však právě v podhůří čínských hor.
Goji je oblíbeným potravinovým doplňkem zvláště v posledních letech, poté, co byly objeveny a popularizovány jeho ohromující vlastnosti a výživové hodnoty. Je stálým předmětem dalších výzkumů, především pro přínos k dlouhověkosti a sexuální aktivitě. Velkou pozornost věnují goji příznivci zdravého životního stylu.


Co je to Goji? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Goji doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Goji se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Goji, význam slova, slovník, co znamená, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, Jídlo, heslo, přesný význam, termín, přesný výraz, názvosloví, co je to Goji?, co to je, Jídlo, lexikon, definice


Pojem Goji je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Goji?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Goji jsou plody dvou druhů kustovnice, kustovnice cizí (Lycium barbarum) a blízce příbuzné kustovnice čínské (L. chinense). Kustovnice jsou opadavé keře s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazené do čeledi lilkovité a pocházející z Asie. Pěstují se zejména ve střední a severní Číně. Plody a mladé listy jsou v asijských zemích součástí jídelníčku, plody a kůra kořenů jsou využívány v místní medicíně. Na přelomu tisíciletí se godži objevilo i na trhu v Evropě a Severní Americe a od té doby jeho obliba stoupá. V České republice jsou sušené plody běžnou součástí sortimentu obchodů se zdravou výživou a potravními doplňky. V některých jiných zemích jsou nabízeny též džusy s obsahem šťávy z godži.

Sušené goji

Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Goji ve vyhledávači Yandex

Najít termín Goji na Google.cz

Hledat videa s názvem Goji na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goji ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Goji ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Goji ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Goji například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Goji? resp. co se skrývá pod slovem Goji? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goji, odpověď na dotaz co je to Goji?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.