Co je to?
Výraz, termín, definice slova Goji. Co znamená odborný pojem Goji z kategorie Jídlo?

Co je to Goji? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Goji

Goji je mezinárodní označení pro usušené plody rostliny kustovnice čínské. Jedná se o keř rozšířený v mnoha oblastech celého světa, nejlepší podmínky má však právě v podhůří čínských hor.
Goji je oblíbeným potravinovým doplňkem zvláště v posledních letech, poté, co byly objeveny a popularizovány jeho ohromující vlastnosti a výživové hodnoty. Je stálým předmětem dalších výzkumů, především pro přínos k dlouhověkosti a sexuální aktivitě. Velkou pozornost věnují goji příznivci zdravého životního stylu.


Co je to Goji? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Goji. Co znamená odborný pojem Goji z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Goji se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, informace, lexikon, význam, slovník, Goji, co znamená, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, co to je, co je to Goji?, jídlo, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, význam slova


Pojem Goji je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Goji? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Goji jsou plody dvou druhů kustovnice, kustovnice cizí (Lycium barbarum) a blízce příbuzné kustovnice čínské (L. chinense). Kustovnice jsou opadavé keře s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazené do čeledi lilkovité a pocházející z Asie. Pěstují se zejména ve střední a severní Číně. Plody a mladé listy jsou v asijských zemích součástí jídelníčku, plody a kůra kořenů jsou využívány v místní medicíně. Na přelomu tisíciletí se godži objevilo i na trhu v Evropě a Severní Americe a od té doby jeho obliba stoupá. V České republice jsou sušené plody běžnou součástí sortimentu obchodů se zdravou výživou a potravními doplňky. V některých jiných zemích jsou nabízeny též džusy s obsahem šťávy z godži.

Sušené goji

Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít pojem Goji na Google.cz

Hledat výraz Goji ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Goji ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Goji ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Goji ve Wikislovníku

Najít slovo Goji ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Goji například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Goji? resp. jaká je definice slova Goji? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goji, odpověď na dotaz co je to Goji?. Víte např. kdo to je Georg Hegel? Znáte a víte kdo je Sigmund Freud? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Goji i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.