Co je to?
Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Co je to Goji? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Goji

Goji je mezinárodní označení pro usušené plody rostliny kustovnice čínské. Jedná se o keř rozšířený v mnoha oblastech celého světa, nejlepší podmínky má však právě v podhůří čínských hor.
Goji je oblíbeným potravinovým doplňkem zvláště v posledních letech, poté, co byly objeveny a popularizovány jeho ohromující vlastnosti a výživové hodnoty. Je stálým předmětem dalších výzkumů, především pro přínos k dlouhověkosti a sexuální aktivitě. Velkou pozornost věnují goji příznivci zdravého životního stylu.


Co je to Goji? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Goji? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Goji je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, význam, lexikon, vysvětlení, Jídlo, Goji, terminus technicus, co je to Goji?, wiki, formulace, slovo, terminologie, heslo, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, Jídlo, význam slova


Pojem Goji je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Goji? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Goji jsou plody dvou druhů kustovnice, kustovnice cizí (Lycium barbarum) a blízce příbuzné kustovnice čínské (L. chinense). Kustovnice jsou opadavé keře s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazené do čeledi lilkovité a pocházející z Asie. Pěstují se zejména ve střední a severní Číně. Plody a mladé listy jsou v asijských zemích součástí jídelníčku, plody a kůra kořenů jsou využívány v místní medicíně. Na přelomu tisíciletí se godži objevilo i na trhu v Evropě a Severní Americe a od té doby jeho obliba stoupá. V České republice jsou sušené plody běžnou součástí sortimentu obchodů se zdravou výživou a potravními doplňky. V některých jiných zemích jsou nabízeny též džusy s obsahem šťávy z godži.

Sušené goji

Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít slovo Goji na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goji ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Goji ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Goji ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Goji ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Goji ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Goji například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Goji? resp. co znamená výraz Goji? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goji, odpověď na dotaz co je to Goji?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Kněz? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Goji v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.