Co je to?
Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Co je Goji? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Goji?

Goji je mezinárodní označení pro usušené plody rostliny kustovnice čínské. Jedná se o keř rozšířený v mnoha oblastech celého světa, nejlepší podmínky má však právě v podhůří čínských hor.
Goji je oblíbeným potravinovým doplňkem zvláště v posledních letech, poté, co byly objeveny a popularizovány jeho ohromující vlastnosti a výživové hodnoty. Je stálým předmětem dalších výzkumů, především pro přínos k dlouhověkosti a sexuální aktivitě. Velkou pozornost věnují goji příznivci zdravého životního stylu.


Co je to Goji? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Goji. Co znamená pojem Goji z kategorie Jídlo?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Goji s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Goji se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, terminologie, význam, popis, přesný význam, terminus technicus, termín, informace, slovo, heslo, lexikon, definice, jídlo, vysvětlení, přesný výraz, význam slova


Pojem Goji je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Goji?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Goji jsou plody dvou druhů kustovnice, kustovnice cizí (Lycium barbarum) a blízce příbuzné kustovnice čínské (L. chinense). Kustovnice jsou opadavé keře s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazené do čeledi lilkovité a pocházející z Asie. Pěstují se zejména ve střední a severní Číně. Plody a mladé listy jsou v asijských zemích součástí jídelníčku, plody a kůra kořenů jsou využívány v místní medicíně. Na přelomu tisíciletí se godži objevilo i na trhu v Evropě a Severní Americe a od té doby jeho obliba stoupá. V České republice jsou sušené plody běžnou součástí sortimentu obchodů se zdravou výživou a potravními doplňky. V některých jiných zemích jsou nabízeny též džusy s obsahem šťávy z godži.

Sušené goji

Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay
Usušené plody rostliny kustovnice čínské neboli goji. Autor: ivabalk, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Goji

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Goji ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Goji ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Goji ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Goji ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Goji na Google.cz

Vyhledat pojem Goji ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Goji například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Goji? resp. jaký je přesný význam slova Goji? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Goji, odpověď na dotaz co je to Goji?. Víte např. kdo to je Jaroslava Stočesová? Znáte a víte kdo je Jan Janský? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.