Co je to?
Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Co to je Ovulace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ovulace

Ovulace je pojem z oblasti lékařství. Je součástí procesu menstruačního cyklu ženy. Používá se pro označení toho okamžiku, kdy se z vaječníku uvolňuje zralé vajíčko a začíná vejcovodem putovat k děloze. Tento pohyb zajišťují svým pohybem řasinky výstelky ve vejcovodu. Pokud by se v tuto dobu vajíčko setkalo se spermií, splynulo by s ní a bylo oplodněno. To je možno maximálně po 24 hodin, pak vajíčko velmi rychle zaniká. Oplodnění se odehrává většinou 12 až 16 dní před další menstruací, protože spermie jsou schopné oplodňovat i více dní, většinou 3 až 5.
Ovulace se dá určit pomocí sledování vajíčka ultrazvukem a měřením specifického hormonu. V domácích podmínkách lze provádět ovulační test nebo měřit bazální teplotu. To se činí ráno ihned po probuzení. Měří se teplota v ústech, v pochvě nebo v konečníku. V době ovulace je teplota vyšší. Je možné také pozorovat změny hlenu děložního čípku. Ovulace může být z různých důvodů nepravidelná.


Co je to Ovulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ovulace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ovulace je v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, formulace, popis, termín, heslo, wiki, terminus technicus, Lékařství, slovo, pojem, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, co znamená, názvosloví, slovník, přesný výraz, informace


Pojem Ovulace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ovulace můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Ovulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ovulace na Youtube

Zkusit najít pojem Ovulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ovulace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ovulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ovulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovulace například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ovulace? resp. jaký je význam pojmu Ovulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovulace, odpověď na dotaz co je to Ovulace?. Víte např. kdo to je Bečvář? Znáte a víte kdo je Rezident? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?