Co je to?
Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Co to je Ovulace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ovulace?

Ovulace je termín označující okamžik uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Po uvolnění následuje asi 24 hodin, kdy může být vajíčko oplodněno spermií, jinak zanikne.


Co je to Ovulace? Význam slova, termín, Definice výrazu Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ovulace sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ovulace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, Lékařství, definice pojmu, definice, význam slova, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, wiki, odborný výraz, formulace, heslo, Ovulace, co znamená, terminologie, informace, pojem


Pojem Ovulace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ovulace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ovulace v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ovulace ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Ovulace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ovulace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Ovulace na Google.cz

Hledat videa s názvem Ovulace na Youtube

Vyhledat pojem Ovulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovulace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ovulace? resp. jaká je definice termínu Ovulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovulace, odpověď na dotaz co je to Ovulace?. Víte např. kdo to je Kaskadér? Znáte a víte kdo je Ras? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?