Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Co je to Ovulace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ovulace?

Ovulace je pojem z oblasti lékařství. Je součástí procesu menstruačního cyklu ženy. Používá se pro označení toho okamžiku, kdy se z vaječníku uvolňuje zralé vajíčko a začíná vejcovodem putovat k děloze. Tento pohyb zajišťují svým pohybem řasinky výstelky ve vejcovodu. Pokud by se v tuto dobu vajíčko setkalo se spermií, splynulo by s ní a bylo oplodněno. To je možno maximálně po 24 hodin, pak vajíčko velmi rychle zaniká. Oplodnění se odehrává většinou 12 až 16 dní před další menstruací, protože spermie jsou schopné oplodňovat i více dní, většinou 3 až 5.
Ovulace se dá určit pomocí sledování vajíčka ultrazvukem a měřením specifického hormonu. V domácích podmínkách lze provádět ovulační test nebo měřit bazální teplotu. To se činí ráno ihned po probuzení. Měří se teplota v ústech, v pochvě nebo v konečníku. V době ovulace je teplota vyšší. Je možné také pozorovat změny hlenu děložního čípku. Ovulace může být z různých důvodů nepravidelná.


Co je to Ovulace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ovulace. Co znamená odborný pojem Ovulace z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ovulace můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Ovulace je v sekci lékařství

Klíčová slova: informace, slovo, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, formulace, terminologie, co to je, význam slova, heslo, wiki, pojem, definice, lexikon, význam, terminus technicus, synonymum, termín


Pojem Ovulace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ovulace dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ovulace je odborný lékařský termín označující okamžik, kdy dojde k uvolnění zralého vajíčka z vaječníku. Uvolněné vajíčko začne pomalu sestupovat vejcovodem k děloze pomocí pohybů řasinek výstelky vejcovodu. Pokud se během této cesty setká se spermií, dojde k jejich vzájemnému splynutí a oplodnění vajíčka. Vajíčko po ovulaci zaniká velmi rychle, může být oplodněno pouze v intervalu kratším než 24 hodin. Spermie si však v ženském těle mohou uchovat oplodňovací schopnost i po dobu 3-5 dnů. Součet životnosti spermií v těle ženy a životnosti vajíčka se nazývá tzv. plodné období.

Jiné informační zdroje o pojmu Ovulace

Najít heslo Ovulace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Ovulace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ovulace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Ovulace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ovulace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ovulace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ovulace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ovulace? resp. co přesně označuje termín Ovulace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ovulace, odpověď na dotaz co je to Ovulace?. Víte např. kdo to je Aťka Janoušková? Znáte a víte kdo je Rezident? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?