Co je to?
Odborný výraz, definice slova Streamování. Co znamená slovo Streamování z kategorie Internet?

Co je Streamování? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Streamování?

Streamování je označení pro takové technologie, které umožňují přehrávat digitální obsah přímo z internetu na různá zařízení, například smartphone, počítače, tablety či televize. Digitálním obsahem mohou být videa, hudba, hry a podobně. Při streamování se prostřednictvím sítě přenáší data a při tomto stahování se současně přehrávají v reálném čase. Při streamování hudby nebo videa tak není nutno čekat na stažení celého souboru, protože se vše přehrává okamžitě při přenosu dat z internetového serveru pomocí připojení. Tím může být například Wi-Fi nebo mobilní data.
Velkou výhodou tohoto procesu je to, že lze přehrát digitální obsahy, aniž by byly stahovány a ukládány na zařízení. Ušetří se tak místo na disku a paměť. Lze se tímto způsobem rychle a snadno dostat k většímu objemu digitálního obsahu nacházejícího se na internetu. Je možné získat i obsah, který by jinak byl obtížně dostupný nebo ho nebylo možno získat jiným způsobem.


Odborný výraz, definice slova Streamování. Co znamená slovo Streamování z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Streamování patří do kategorie internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, význam, co je to Streamování?, Streamování, odborný výraz, informace, formulace, definice pojmu, pojem, vysvětlení, definice, wiki, internet, lexikon, co to je, slovník, slovo


Pojem Streamování je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Streamování? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Streaming (z anglického stream – proud) je technologie kontinuálního přenosu audiovizuálního sdělení mezi zdrojem a koncovým uživatelem pomocí datového proudu. V současné době se streamingu využívá především pro přenášení audiovizuálních sdělení po internetu (webcasting). Webcasting může probíhat v reálném čase (internetová televize nebo rádio), nebo systémem Video on demand (např. YouTube). Pro streamování videa více uživatelům zároveň musí mít provozovatel k dispozici kromě obsahu také ještě streamovací server, který zajišťuje komunikaci s cílovými počítači a plynulé vysílání dat.

Hledejte výraz Streamování v dalších zdrojích

Hledat slovo Streamování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Streamování ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Streamování ve Wikimedia Commons

Najít termín Streamování ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Streamování ve Wikislovníku

Najít pojem Streamování ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Streamování například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Streamování? resp. co přesně znamená slovo Streamování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Streamování, odpověď na dotaz co je to Streamování?. Víte např. kdo to je Calvin Klein? Znáte a víte kdo je Calvin Coolidge? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.