Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je to Salmonela? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Salmonela?

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, přesný význam, definice pojmu, heslo, Salmonela, co znamená, co to je, slovo, definice, lexikon, popis, odborný výraz, názvosloví, význam, termín, synonymum, přesný výraz, slovník


Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Salmonela píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Salmonelóza je označení pro akutní průjmová bakteriální onemocnění způsobovaná netyfoidními bakteriemi rodu Salmonella (těmi, které nezpůsobují břišní tyfus, tedy S. typhi). Jedná se o bakteriální gastroenteritidu, nejčastějším původcem je ve střední Evropě Salmonella enteritidis.

Jiné informační zdroje o pojmu Salmonela

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salmonela ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Salmonela ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Salmonela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Salmonela ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Salmonela ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Salmonela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Salmonela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Velekněz? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.