Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je to Salmonela? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Salmonela?

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Salmonela? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, synonymum, pojem, lexikon, co je to Salmonela?, termín, vysvětlení, význam pojmu, formulace, odborný výraz, co znamená, názvosloví, Nemoce, informace, význam slova, slovo, význam, definice


Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Salmonela ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Salmonela ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Salmonela ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Salmonela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salmonela ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Salmonela na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Salmonela? resp. co vlastně znamená slovo Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Jan Ruml? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Salmonela hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.