Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je to Salmonela? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Salmonela

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Salmonela je v sekci nemoce

Klíčová slova: lexikon, pojem, přesný význam, co to je, význam pojmu, slovník, nemoce, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, termín, terminologie, Salmonela, přesný výraz, informace, formulace, vysvětlení, význam


Pojem Salmonela je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Salmonela? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Salmonelóza je označení pro akutní průjmová bakteriální onemocnění způsobovaná netyfoidními bakteriemi rodu Salmonella (těmi, které nezpůsobují břišní tyfus, tedy S. typhi). Jedná se o bakteriální gastroenteritidu, nejčastějším původcem je ve střední Evropě Salmonella enteritidis.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Salmonela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Salmonela ve Wikislovníku

Hledat pojem Salmonela ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Salmonela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salmonela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Salmonela ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Salmonela? resp. co znamená Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Michal Horáček? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.