Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je to Salmonela? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Salmonela?

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Salmonela můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Salmonela je v sekci Nemoce

Klíčová slova: terminologie, co je to Salmonela?, vysvětlení, pojem, význam, formulace, přesný výraz, informace, terminus technicus, slovník, lexikon, synonymum, termín, odborný výraz, heslo, co to je, význam slova, slovo


Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Salmonela dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Salmonelóza je označení pro akutní průjmová bakteriální onemocnění způsobovaná netyfoidními bakteriemi rodu Salmonella (těmi, které nezpůsobují břišní tyfus, tedy S. typhi). Jedná se o bakteriální gastroenteritidu, nejčastějším původcem je ve střední Evropě Salmonella enteritidis.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Salmonela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Salmonela ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Salmonela na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salmonela ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Salmonela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Salmonela ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Salmonela? resp. co přesně znamená slovo Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Mamánek? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.