Co je to?
Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je to Salmonela? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Salmonela?

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Salmonela. Co znamená odborný pojem Salmonela z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Salmonela je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, popis, Nemoce, co znamená, terminologie, Salmonela, informace, definice, slovník, názvosloví, lexikon, pojem, co je to Salmonela?, význam pojmu, terminus technicus, Nemoce, přesný výraz


Pojem Salmonela je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Salmonela dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Salmonelóza je označení pro akutní průjmová bakteriální onemocnění způsobovaná netyfoidními bakteriemi rodu Salmonella (těmi, které nezpůsobují břišní tyfus, tedy S. typhi). Jedná se o bakteriální gastroenteritidu, nejčastějším původcem je ve střední Evropě Salmonella enteritidis.

Více informací o slovu Salmonela doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Salmonela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Salmonela ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Salmonela ve Wikizdrojích

Najít výraz Salmonela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Salmonela na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Salmonela ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Salmonela? resp. co znamená slovo Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Jan Werich? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.