Co je to?
Odborný výraz, definice slova Salmonela. Co znamená slovo Salmonela z kategorie Nemoce?

Co je Salmonela?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Salmonela

Salmonela, jinak také salmonelóza, je onemocnění bakteriálního původu, projevující se především střevními potížemi, zvracením a průjmem. Vstupní branou pro bakterie salmonely jsou ústa. Dochází k velké ztrátě tekutin, což ohrožuje především malé děti, nemocné jedince nebo staré lidi. Její průběh může být různý – od mírného až po velmi vážný stav.
Původcem onemocnění jsou enterobakterie. Člověk se nakazí při požití nakažených potravin či vody, viditelné projevy onemocnění jsou znatelné již po 8 hodinách.


Co je to Salmonela? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Salmonela. Co znamená slovo Salmonela z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Salmonela patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co je to Salmonela?, termín, lexikon, význam pojmu, definice, význam slova, slovník, vysvětlení, co to je, co znamená, heslo, definice pojmu, přesný výraz, nemoce, pojem, synonymum, význam, slovo


Pojem Salmonela je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Salmonela?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Salmonelóza je označení pro akutní průjmová bakteriální onemocnění způsobovaná netyfoidními bakteriemi rodu Salmonella (těmi, které nezpůsobují břišní tyfus, tedy S. typhi). Jedná se o bakteriální gastroenteritidu, nejčastějším původcem je ve střední Evropě Salmonella enteritidis.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Salmonela ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Salmonela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Salmonela ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Salmonela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Salmonela ve Wikizdrojích

Najít výraz Salmonela na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Salmonela například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená slovo Salmonela? resp. co to je Salmonela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Salmonela, odpověď na dotaz co je to Salmonela?. Víte např. kdo to je Orientalista? Znáte a víte kdo je Josef Mengele? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, salmonela, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.