Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Co je to Touha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Touha

Touha je pocit, při kterém si člověk přeje něco, co není zcela přesně definováno a je jen malá naděje na to, že tento pocit bude naplněn a uspokojen. Podobá se přání a potřebě, odlišuje se však od nich sílou, stálostí a vzdáleností od předmětu touhy.
Často bývá motivem pro určité jednání, může však být i příčinou frustrace a stesku. Jedná se o typické lidské cítění.


Co je to Touha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Touha se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, názvosloví, terminologie, přesný význam, vysvětlení, formulace, wiki, lexikon, pojem, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, co je to Touha?, terminus technicus, význam pojmu, Touha, Psychologie, co znamená


Pojem Touha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Touha? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Touha je silný a reflektovaný nenaplněný vztah k něčemu, co by si člověk přál, zejména když předmět touhy je vzdálený, neurčitý a naděje na splnění je malá. Od potřeby se liší stálostí a vzdáleností předmětu, od přání svou naléhavostí. Žádost a buddhistická „žízeň“ (tanhá) je naproti tomu méně reflektovaná. Touha může člověka tížit jako stesk, je však také důležitým motivem jednání.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Touha ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Touha ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Touha ve Wikislovníku

Najít slovo Touha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Touha ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Touha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Touha například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Touha? resp. co se skrývá pod slovem Touha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touha, odpověď na dotaz co je to Touha?. Víte např. kdo to je Tom Hardy? Znáte a víte kdo je Webmaster? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.