Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Co je Touha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Touha?

Touha je pocit, při kterém si člověk přeje něco, co není zcela přesně definováno a je jen malá naděje na to, že tento pocit bude naplněn a uspokojen. Podobá se přání a potřebě, odlišuje se však od nich sílou, stálostí a vzdáleností od předmětu touhy.
Často bývá motivem pro určité jednání, může však být i příčinou frustrace a stesku. Jedná se o typické lidské cítění.


Co je to Touha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Touha? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Touha patří do sekce psychologie

Klíčová slova: psychologie, lexikon, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, heslo, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, popis, názvosloví, terminus technicus, formulace, pojem, význam slova, psychologie, wiki, co to je


Pojem Touha je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Touha?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Touha je silný a reflektovaný nenaplněný vztah k něčemu, co by si člověk přál, zejména když předmět touhy je vzdálený, neurčitý a naděje na splnění je malá. Od potřeby se liší stálostí a vzdáleností předmětu, od přání svou naléhavostí. Žádost a buddhistická „žízeň“ (tanhá) je naproti tomu méně reflektovaná. Touha může člověka tížit jako stesk, je však také důležitým motivem jednání.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Touha ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Touha na Google obrázcích

Hledat výraz Touha ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Touha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Touha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Touha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Touha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Touha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Touha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touha, odpověď na dotaz co je to Touha?. Víte např. kdo to je Barbora Mottlová? Znáte a víte kdo je Ondřej Tomek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.