Co je to?
Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Co je to Paella? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Paella

Paella je jídlo pocházející ze Španělska. Připravuje se z rýže, vzhledově připomíná rizoto či pilaf. Paella se připravovala ve španělské Valencii, odkud se rozšířila i do dalších zemí. Okolí považuje paellu za typické španělské jídlo, Španělé sami ji považují za pokrm krajový. Recepty se různí, ale ve všech se vyskytují zelenina, mořské plody, koření a samozřejmě neomytá škrobovitá rýže.
Pro přípravu se využívá speciální pánev, která je nízká, rovná a je opatřena uchy. Paella byla původně jídlem chudých rybářů. Při vaření se nepoužívá poklice, rýže se nesmí zcela uvařit, měla by zůstat křupavá a dojít až po ukončení vaření. Neměla by být příliš kořeněná, jde o pokrm, který není ostrý a ani nemá výraznou pikantní chuť.


Co je to Paella? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Paella se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, popis, odborný výraz, heslo, terminologie, informace, slovník, pojem, slovo, co to je, význam, co je to Paella?, wiki, lexikon, přesný výraz, názvosloví


Pojem Paella je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Paella? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu nebo pilafu. Pochází ze španělského města Valencie. Lidé, kteří ve Španělsku nežijí, paellu obvykle vnímají jako národní jídlo Španělska, ale většina Španělů ji spíše pokládá za regionální pokrm, vyskytující se v oblasti Valencie. Obyvatelé Valencie ji naopak považují za jeden ze svých symbolů.

Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay
Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Najít heslo Paella ve Wikizdrojích

Hledat slovo Paella ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Paella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Paella na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paella ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Paella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Paella například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Paella? resp. co vlastně znamená slovo Paella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paella, odpověď na dotaz co je to Paella?. Víte např. kdo to je Josef Čapek? Znáte a víte kdo je Izák? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.