Co je to?
Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Co je to Paella? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Paella?

Paella je jídlo pocházející ze Španělska. Připravuje se z rýže, vzhledově připomíná rizoto či pilaf. Paella se připravovala ve španělské Valencii, odkud se rozšířila i do dalších zemí. Okolí považuje paellu za typické španělské jídlo, Španělé sami ji považují za pokrm krajový. Recepty se různí, ale ve všech se vyskytují zelenina, mořské plody, koření a samozřejmě neomytá škrobovitá rýže.
Pro přípravu se využívá speciální pánev, která je nízká, rovná a je opatřena uchy. Paella byla původně jídlem chudých rybářů. Při vaření se nepoužívá poklice, rýže se nesmí zcela uvařit, měla by zůstat křupavá a dojít až po ukončení vaření. Neměla by být příliš kořeněná, jde o pokrm, který není ostrý a ani nemá výraznou pikantní chuť.


Co je to Paella? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Paella můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Paella je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, slovník, Jídlo, terminologie, popis, terminus technicus, termín, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, slovo, co je to Paella?, význam, Jídlo, co znamená, wiki


Pojem Paella je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Paella?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu nebo pilafu. Pochází ze španělského města Valencie. Lidé, kteří ve Španělsku nežijí, paellu obvykle vnímají jako národní jídlo Španělska, ale většina Španělů ji spíše pokládá za regionální pokrm, vyskytující se v oblasti Valencie. Obyvatelé Valencie ji naopak považují za jeden ze svých symbolů.

Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay
Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Paella na Youtube

Vyhledat heslo Paella ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paella ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Paella ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paella ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Paella ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Paella například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Paella? resp. jaký je význam pojmu Paella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paella, odpověď na dotaz co je to Paella?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.