Co je to?
Odborný výraz, definice slova Paella. Co znamená slovo Paella z kategorie Jídlo?

Co je Paella? Definice pojmu

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Paella

Paella je jídlo pocházející ze Španělska. Připravuje se z rýže, vzhledově připomíná rizoto či pilaf. Paella se připravovala ve španělské Valencii, odkud se rozšířila i do dalších zemí. Okolí považuje paellu za typické španělské jídlo, Španělé sami ji považují za pokrm krajový. Recepty se různí, ale ve všech se vyskytují zelenina, mořské plody, koření a samozřejmě neomytá škrobovitá rýže.
Pro přípravu se využívá speciální pánev, která je nízká, rovná a je opatřena uchy. Paella byla původně jídlem chudých rybářů. Při vaření se nepoužívá poklice, rýže se nesmí zcela uvařit, měla by zůstat křupavá a dojít až po ukončení vaření. Neměla by být příliš kořeněná, jde o pokrm, který není ostrý a ani nemá výraznou pikantní chuť.


Co je to Paella? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Paella. Co znamená slovo Paella z kategorie Jídlo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Paella) můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Paella patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co to je, co znamená, wiki, popis, definice pojmu, přesný výraz, slovo, Paella, synonymum, lexikon, pojem, slovník, definice, formulace, informace, význam pojmu, termín, odborný výraz


Pojem Paella je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Paella dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu nebo pilafu. Pochází ze španělského města Valencie. Lidé, kteří ve Španělsku nežijí, paellu obvykle vnímají jako národní jídlo Španělska, ale většina Španělů ji spíše pokládá za regionální pokrm, vyskytující se v oblasti Valencie. Obyvatelé Valencie ji naopak považují za jeden ze svých symbolů.

Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay
Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Paella ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Paella ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Paella ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Paella ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Paella ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Paella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Paella například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Paella? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Paella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paella, odpověď na dotaz co je to Paella?. Víte např. kdo to je Denis Šafařík? Znáte a víte kdo je Mads Mikkelsen? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.