Co je to?
Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Co je to Paella? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Paella

Paella je jídlo pocházející ze Španělska. Připravuje se z rýže, vzhledově připomíná rizoto či pilaf. Paella se připravovala ve španělské Valencii, odkud se rozšířila i do dalších zemí. Okolí považuje paellu za typické španělské jídlo, Španělé sami ji považují za pokrm krajový. Recepty se různí, ale ve všech se vyskytují zelenina, mořské plody, koření a samozřejmě neomytá škrobovitá rýže.
Pro přípravu se využívá speciální pánev, která je nízká, rovná a je opatřena uchy. Paella byla původně jídlem chudých rybářů. Při vaření se nepoužívá poklice, rýže se nesmí zcela uvařit, měla by zůstat křupavá a dojít až po ukončení vaření. Neměla by být příliš kořeněná, jde o pokrm, který není ostrý a ani nemá výraznou pikantní chuť.


Co je to Paella? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Paella s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Paella se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: wiki, lexikon, definice pojmu, termín, co to je, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, přesný význam, co znamená, informace, význam pojmu, co je to Paella?, heslo, význam slova, odborný výraz, terminologie, Jídlo


Pojem Paella je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paella? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu nebo pilafu. Pochází ze španělského města Valencie. Lidé, kteří ve Španělsku nežijí, paellu obvykle vnímají jako národní jídlo Španělska, ale většina Španělů ji spíše pokládá za regionální pokrm, vyskytující se v oblasti Valencie. Obyvatelé Valencie ji naopak považují za jeden ze svých symbolů.

Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay
Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Paella ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Paella ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Paella ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Paella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Paella na Google.cz

Hledat videa s názvem Paella na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Paella například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Paella? resp. jaký je význam pojmu Paella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paella, odpověď na dotaz co je to Paella?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Izák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.