Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Co je to Paella? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Paella?

Paella je jídlo pocházející ze Španělska. Připravuje se z rýže, vzhledově připomíná rizoto či pilaf. Paella se připravovala ve španělské Valencii, odkud se rozšířila i do dalších zemí. Okolí považuje paellu za typické španělské jídlo, Španělé sami ji považují za pokrm krajový. Recepty se různí, ale ve všech se vyskytují zelenina, mořské plody, koření a samozřejmě neomytá škrobovitá rýže.
Pro přípravu se využívá speciální pánev, která je nízká, rovná a je opatřena uchy. Paella byla původně jídlem chudých rybářů. Při vaření se nepoužívá poklice, rýže se nesmí zcela uvařit, měla by zůstat křupavá a dojít až po ukončení vaření. Neměla by být příliš kořeněná, jde o pokrm, který není ostrý a ani nemá výraznou pikantní chuť.


Co je to Paella? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Paella. Co znamená odborný pojem Paella z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Paella? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Paella je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, informace, přesný výraz, význam, přesný význam, wiki, terminologie, význam pojmu, pojem, formulace, co to je, slovo, terminus technicus, heslo, popis, co je to Paella?, význam slova, lexikon


Pojem Paella je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Paella? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Paella je typické španělské jídlo z rýže, podobné rizotu nebo pilafu. Pochází ze španělského města Valencie. Lidé, kteří ve Španělsku nežijí, paellu obvykle vnímají jako národní jídlo Španělska, ale většina Španělů ji spíše pokládá za regionální pokrm, vyskytující se v oblasti Valencie. Obyvatelé Valencie ji naopak považují za jeden ze svých symbolů.

Paella s mořskými plody

Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay
Paella s mořskými plody ze španělské Valencie. Autor: EstudioWebDoce, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat výraz Paella na Google.cz

Zkusit najít výraz Paella ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Paella ve Wikislovníku

Najít slovo Paella ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Paella ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paella ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Paella například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Paella? resp. jaká je definice termínu Paella? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paella, odpověď na dotaz co je to Paella?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Klerik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Paella hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.