Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co je to Lyrická báseň? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lyrická báseň

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).


Co je to Lyrická báseň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Lyrická báseň patří do kategorie literatura

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, definice, definice pojmu, Lyrická báseň, slovník, co to je, přesný výraz, slovo, přesný význam, termín, význam slova, terminologie, literatura, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Lyrická báseň je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lyrická báseň?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lyrika je literární druh, který nemá děj, je to druh poezie vyslovující básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.
Slovo „lyrika“ je odvozeno z řeckého pojmenování veršovaného zpěvu doprovázeného hrou na lyru (lyrika melé = lyrou doprovázené verše).

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Lyrická báseň ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Lyrická báseň ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrická báseň ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lyrická báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Lyrická báseň ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyrická báseň ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrická báseň například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lyrická báseň? resp. jaká je definice termínu Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Kamil Střihavka? Znáte a víte kdo je Pavel Landovský? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Lyrická báseň hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.