Co je to?
Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co to je Lyrická báseň? Význam slova

Co znamená termín Lyrická báseň? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).


Co je to Lyrická báseň? Význam slova, termín, Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lyrická báseň je v sekci Literatura

Klíčová slova: význam, co to je, Literatura, wiki, přesný význam, vysvětlení, definice, význam slova, heslo, terminus technicus, názvosloví, pojem, slovo, popis, synonymum, definice pojmu, informace, lexikon


Pojem Lyrická báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Lyrická báseň

Hledat termín Lyrická báseň ve Wikislovníku

Najít pojem Lyrická báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lyrická báseň na Youtube

Vyhledat slovo Lyrická báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Lyrická báseň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Lyrická báseň ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrická báseň například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lyrická báseň? resp. jaký je význam pojmu Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Deviant? Znáte a víte kdo je Mentor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.