Co je to?
Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co to je Lyrická báseň? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lyrická báseň

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).


Co je to Lyrická báseň? Význam slova, termín, Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lyrická báseň se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, terminologie, co znamená, informace, formulace, lexikon, přesný význam, popis, odborný výraz, termín, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, Literatura, slovo


Pojem Lyrická báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lyrická báseň? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lyrika je literární druh, který nemá děj, je to druh poezie vyslovující básníkovy pocity, jeho úvahy, myšlenky a nálady, upřednostňující monologické vyjádření v první osobě. Lyrika nezachycuje časovou následnost událostí, své téma rozvíjí v časově souběžných obrazech. Lyrika většinou neobsahuje děj, byť může obsahovat některé epické prvky jako jsou náznak děje, postava a prostředí.
Slovo „lyrika“ je odvozeno z řeckého pojmenování veršovaného zpěvu doprovázeného hrou na lyru (lyrika melé = lyrou doprovázené verše).

Zkuste zjistit více informací o slovu Lyrická báseň v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrická báseň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Lyrická báseň ve Wikizdrojích

Hledat slovo Lyrická báseň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Lyrická báseň ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Lyrická báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lyrická báseň na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrická báseň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lyrická báseň? resp. co přesně znamená slovo Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Tom Cruise? Znáte a víte kdo je Ondřej Palát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lyrická báseň v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.