Co je to?
Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co to je Lyrická báseň? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lyrická báseň?

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).


Co je to Lyrická báseň? Význam slova, termín, Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lyrická báseň s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lyrická báseň je v kategorii Literatura

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, Lyrická báseň, popis, názvosloví, informace, přesný význam, význam, co to je, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, Literatura, terminologie, odborný výraz, wiki


Pojem Lyrická báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Lyrická báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyrická báseň ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Lyrická báseň na Google.cz

Vyhledat slovo Lyrická báseň ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Lyrická báseň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lyrická báseň na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrická báseň například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Lyrická báseň? resp. co přesně znamená slovo Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Krakonoš? Znáte a víte kdo je Mentor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.