Co je to?
Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Co to je Lyrická báseň? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lyrická báseň

Lyrická báseň je takový typ poezie, který jednoduše řečeno nemá děj,je tedy opakem epické básně. Autorovi tedy nejde o "vyprávění" příběhu, ale o zachycení atmosféry okamžiku, vyjádření momentální nálady, emoce či pocitu. Lyrická poezie bývá psána v 1. osobě. Dělí se na lyriku milostnou, přírodní, reflexivní nebo třeba historickou. Mnohé poetické texty nejsou čistě lyrické, ale kombinují prvky epiky a lyriky (např. známý Máchův Máj).


Co je to Lyrická báseň? Význam slova, termín, Definice výrazu Lyrická báseň. Co znamená odborný pojem Lyrická báseň z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lyrická báseň? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lyrická báseň patří do sekce Literatura

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, termín, popis, význam slova, Lyrická báseň, odborný výraz, terminus technicus, co to je, přesný význam, Literatura, informace, wiki, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, synonymum, pojem


Pojem Lyrická báseň je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Lyrická báseň

Hledat pojem Lyrická báseň ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Lyrická báseň ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Lyrická báseň ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Lyrická báseň ve Wikipedii

Hledat výraz Lyrická báseň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Lyrická báseň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyrická báseň například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Lyrická báseň? resp. co znamená výraz Lyrická báseň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyrická báseň, odpověď na dotaz co je to Lyrická báseň?. Víte např. kdo to je Altistka? Znáte a víte kdo je Michal Krčmář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.