Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Co to je Hematokrit? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hematokrit?

Hematokrit je pojmenování poměru mezi objemem červených krvinek a celkovým objemem krve. Jde tedy o vyjádření množství erytrocytů v krevní jednotce, vyjádřené v procentech. Hematokrit je součástí základního vyšetření krevního obrazu.
Hodnoty se liší u žen a mužů, za obvyklé jsou považovány 39–49 % u mužů a 35–43 % u žen. Pokud klesne množství plazmy nebo stoupne počet červených krvinek, hematokrit stoupá.


Co je to Hematokrit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hematokrit je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, názvosloví, informace, přesný význam, co je to Hematokrit?, definice, Lékařství, co znamená, synonymum, přesný výraz, slovo, heslo, termín


Pojem Hematokrit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hematokrit ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Hematokrit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hematokrit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hematokrit ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Hematokrit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Hematokrit na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematokrit například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Hematokrit? resp. jaká je definice termínu Hematokrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematokrit, odpověď na dotaz co je to Hematokrit?. Víte např. kdo to je Amber Heard? Znáte a víte kdo je Elf? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.