Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Co to je Hematokrit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hematokrit?

Hematokrit je pojmenování poměru mezi objemem červených krvinek a celkovým objemem krve. Jde tedy o vyjádření množství erytrocytů v krevní jednotce, vyjádřené v procentech. Hematokrit je součástí základního vyšetření krevního obrazu.
Hodnoty se liší u žen a mužů, za obvyklé jsou považovány 39–49 % u mužů a 35–43 % u žen. Pokud klesne množství plazmy nebo stoupne počet červených krvinek, hematokrit stoupá.


Co je to Hematokrit? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hematokrit. Co znamená pojem Hematokrit z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hematokrit můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hematokrit je v sekci Lékařství

Klíčová slova: termín, synonymum, význam slova, informace, vysvětlení, co znamená, popis, terminologie, slovo, co je to Hematokrit?, význam, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, definice, přesný výraz, co to je


Pojem Hematokrit je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hematokrit? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Hematokrit je poměr mezi objemem červených krvinek a plné krve. Jedná se tedy o procentuální vyjádření objemu erytrocytů v jednotce krve. Závisí na počtu a velikosti červených krvinek. Patří do základního vyšetření krevního obrazu. Normální hodnoty objemu červených krvinek jsou 44% (+-5%) u mužů a 39% (+-4%) u žen.
Např. hodnota hematokritu 40 % znamená 40 mililitrů červených krvinek ve 100 mililitrech krve. Hematokrit stoupá v případech, kdy stoupá množství červených krvinek, nebo když klesá množství plazmy (při dehydrataci). Pokles hemoglobinu signalizuje anémii, stav kdy tělo produkuje menší množství červených krvinek, nebo dochází k jejich zvýšené destrukci, nebo při ztrátě červených krvinek krvácením.

Pro více informací o heslu Hematokrit zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Hematokrit ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematokrit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Hematokrit ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Hematokrit ve Wikislovníku

Hledat výraz Hematokrit na Google.cz

Najít pojem Hematokrit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematokrit například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hematokrit? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hematokrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematokrit, odpověď na dotaz co je to Hematokrit?. Víte např. kdo to je Buzík? Znáte a víte kdo je Elf? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.