Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osobnost. Co znamená odborný pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je to Osobnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Osobnost

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.


Co je to Osobnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Osobnost. Co znamená odborný pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Osobnost se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam slova, co je to Osobnost?, co to je, odborný výraz, odborné názvosloví, slovník, termín, Osobnost, wiki, popis, definice pojmu, psychologie, heslo, formulace, význam pojmu, slovo, co znamená, lexikon


Pojem Osobnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Osobnost?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Další informace o pojmu Osobnost hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Osobnost ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Osobnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Osobnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Osobnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Osobnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní už nejspíš víte co to je Osobnost? resp. jaký je přesný význam slova Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Udavač? Znáte a víte kdo je Archeolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.