Co je to?
Definice výrazu, termínu Osobnost. Co znamená odborný pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je Osobnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osobnost?

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.


Co je to Osobnost? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Osobnost. Co znamená odborný pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Osobnost je v kategorii psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Osobnost?, význam, terminus technicus, wiki, lexikon, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, popis, pojem, definice, informace, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, Osobnost, synonymum


Pojem Osobnost je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osobnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Jiné zdroje informací o pojmu Osobnost

Vyhledat slovo Osobnost ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Osobnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Osobnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Osobnost ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Osobnost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Osobnost? resp. jaká je definice termínu Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Archeolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Osobnost i v jiné kategorii než v psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.