Co je to?
Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je to Osobnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Osobnost

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.


Co je to Osobnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osobnost je v sekci Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, popis, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, význam slova, synonymum, Psychologie, terminologie, definice pojmu, význam pojmu, heslo, slovník, Psychologie, pojem, termín, co to je


Pojem Osobnost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Osobnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Jiné zdroje informací o pojmu Osobnost

Hledat videa s názvem Osobnost na Youtube

Zkusit najít heslo Osobnost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Osobnost ve Wikislovníku

Najít pojem Osobnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Osobnost ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Osobnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Osobnost? resp. co znamená výraz Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Ochlasta? Znáte a víte kdo je Herobrine? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Osobnost v jiné sekci než Psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.