Co je to?
Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je to Osobnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Osobnost

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.


Co je to Osobnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Osobnost se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, terminologie, synonymum, přesný výraz, slovník, co je to Osobnost?, definice, Psychologie, popis, význam, formulace, přesný význam, informace


Pojem Osobnost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Osobnost dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Osobnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Osobnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Osobnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Osobnost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Osobnost na Youtube

Zkusit najít termín Osobnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Osobnost? resp. co přesně znamená slovo Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Obchodní referent? Znáte a víte kdo je Ajťák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.