Co je to?
Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je to Osobnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Osobnost

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.


Co je to Osobnost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Osobnost sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Osobnost je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, význam, definice, synonymum, informace, terminologie, slovník, Psychologie, pojem, přesný význam, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, názvosloví, Osobnost, význam pojmu, termín, wiki


Pojem Osobnost je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Osobnost můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Další informační zdroje o slovu Osobnost

Zkusit najít slovo Osobnost ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Osobnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Osobnost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Osobnost ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Osobnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Osobnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Osobnost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Osobnost? resp. jaký je význam pojmu Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Josef Mánes? Znáte a víte kdo je Ajťák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.