Co je to?
Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Co je to Cikorka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cikorka?

Cikorka je rozdrcený kořen čekanky, který se praží a pak se používá jako náhražka za kávu. Její výhodou je to, že v ní není obsažen kofein, takže ji mohou pít i děti, těhotné nebo kojící ženy. Vypadá jako káva a také tak voní. Největší obliby dosáhla cikorka v dobách, kdy byl kávy nedostatek. V našich končinách se objevuje již od 17. století.
V Čechách se stala velice oblíbenou a vyrábělo ji několik továren. Čekanka se pro ně pěstovala jako polní plodina. Příprava cikorkové kávy je jednoduchá. Čerstvě umletá cikorka se sype do vařící vody a dál se už nevaří. Nechá se stát a po několika minutách se scedí. Nevaří se, protože by se ztratila vůně i chuť. Cikorku je možné zkombinovat s pravou kávou. Pije se v podobě horké i studené, někdy se do ní namáčí pečivo. Velká část lidí si cikorku dále dochucuje mlékem a sladí.


Co je to Cikorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cikorka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, Jídlo, co je to Cikorka?, heslo, popis, význam, význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, slovo, pojem, co to je, přesný význam, co znamená, přesný výraz, slovník


Pojem Cikorka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cikorka dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cikorka je pražený drcený kořen čekanky, a je používaná jako náhražka kávy. Na rozdíl od kávy však cikorka neobsahuje kofein, a tudíž je vhodná i pro děti a kojící matky. Jak barva, tak aroma je kávové.

Další zdroje informací o slovu Cikorka

Zkusit najít pojem Cikorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Cikorka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cikorka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cikorka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cikorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cikorka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cikorka? resp. jaká je definice termínu Cikorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cikorka, odpověď na dotaz co je to Cikorka?. Víte např. kdo to je Meryl Streep? Znáte a víte kdo je Blogerka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.