Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Co je to Cikorka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cikorka

Cikorka je rozdrcený kořen čekanky, který se praží a pak se používá jako náhražka za kávu. Její výhodou je to, že v ní není obsažen kofein, takže ji mohou pít i děti, těhotné nebo kojící ženy. Vypadá jako káva a také tak voní. Největší obliby dosáhla cikorka v dobách, kdy byl kávy nedostatek. V našich končinách se objevuje již od 17. století.
V Čechách se stala velice oblíbenou a vyrábělo ji několik továren. Čekanka se pro ně pěstovala jako polní plodina. Příprava cikorkové kávy je jednoduchá. Čerstvě umletá cikorka se sype do vařící vody a dál se už nevaří. Nechá se stát a po několika minutách se scedí. Nevaří se, protože by se ztratila vůně i chuť. Cikorku je možné zkombinovat s pravou kávou. Pije se v podobě horké i studené, někdy se do ní namáčí pečivo. Velká část lidí si cikorku dále dochucuje mlékem a sladí.


Co je to Cikorka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cikorka s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Cikorka je v kategorii jídlo

Klíčová slova: popis, co to je, co je to Cikorka?, terminologie, lexikon, jídlo, slovník, informace, vysvětlení, formulace, wiki, Cikorka, slovo, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu


Pojem Cikorka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cikorka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cikorka je pražený drcený kořen čekanky, a je používaná jako náhražka kávy. Na rozdíl od kávy však cikorka neobsahuje kofein, a tudíž je vhodná i pro děti a kojící matky. Jak barva, tak aroma je kávové.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Cikorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Cikorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Cikorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Cikorka na Google.cz

Zkusit najít výraz Cikorka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cikorka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Cikorka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cikorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cikorka, odpověď na dotaz co je to Cikorka?. Víte např. kdo to je Žhář? Znáte a víte kdo je Štěpánka Haničincová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.