Co je to?
Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Co je to Cikorka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cikorka

Cikorka je rozdrcený kořen čekanky, který se praží a pak se používá jako náhražka za kávu. Její výhodou je to, že v ní není obsažen kofein, takže ji mohou pít i děti, těhotné nebo kojící ženy. Vypadá jako káva a také tak voní. Největší obliby dosáhla cikorka v dobách, kdy byl kávy nedostatek. V našich končinách se objevuje již od 17. století.
V Čechách se stala velice oblíbenou a vyrábělo ji několik továren. Čekanka se pro ně pěstovala jako polní plodina. Příprava cikorkové kávy je jednoduchá. Čerstvě umletá cikorka se sype do vařící vody a dál se už nevaří. Nechá se stát a po několika minutách se scedí. Nevaří se, protože by se ztratila vůně i chuť. Cikorku je možné zkombinovat s pravou kávou. Pije se v podobě horké i studené, někdy se do ní namáčí pečivo. Velká část lidí si cikorku dále dochucuje mlékem a sladí.


Co je to Cikorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Cikorka můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Cikorka je v sekci jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, termín, odborné názvosloví, popis, význam, lexikon, slovník, wiki, definice, co je to Cikorka?, význam slova, formulace, co znamená, co to je, přesný výraz, vysvětlení, jídlo, názvosloví


Pojem Cikorka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cikorka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cikorka je pražený drcený kořen čekanky, a je používaná jako náhražka kávy. Na rozdíl od kávy však cikorka neobsahuje kofein, a tudíž je vhodná i pro děti a kojící matky. Jak barva, tak aroma je kávové.

Hledejte výraz Cikorka v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Cikorka ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Cikorka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cikorka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cikorka na Youtube

Vyhledat pojem Cikorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Cikorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Cikorka? resp. co znamená slovo Cikorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cikorka, odpověď na dotaz co je to Cikorka?. Víte např. kdo to je Jezíd? Znáte a víte kdo je Kate Hudson? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Cikorka v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.