Co je to?
Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Co je to Cikorka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cikorka?

Cikorka je rozdrcený kořen čekanky, který se praží a pak se používá jako náhražka za kávu. Její výhodou je to, že v ní není obsažen kofein, takže ji mohou pít i děti, těhotné nebo kojící ženy. Vypadá jako káva a také tak voní. Největší obliby dosáhla cikorka v dobách, kdy byl kávy nedostatek. V našich končinách se objevuje již od 17. století.
V Čechách se stala velice oblíbenou a vyrábělo ji několik továren. Čekanka se pro ně pěstovala jako polní plodina. Příprava cikorkové kávy je jednoduchá. Čerstvě umletá cikorka se sype do vařící vody a dál se už nevaří. Nechá se stát a po několika minutách se scedí. Nevaří se, protože by se ztratila vůně i chuť. Cikorku je možné zkombinovat s pravou kávou. Pije se v podobě horké i studené, někdy se do ní namáčí pečivo. Velká část lidí si cikorku dále dochucuje mlékem a sladí.


Co je to Cikorka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cikorka. Co znamená odborný pojem Cikorka z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cikorka? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cikorka se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, slovo, heslo, Cikorka, wiki, informace, odborné názvosloví, přesný význam, Jídlo, definice, popis, definice pojmu, vysvětlení, pojem, synonymum, co to je, přesný výraz


Pojem Cikorka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cikorka můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cikorka je pražený drcený kořen čekanky, a je používaná jako náhražka kávy. Na rozdíl od kávy však cikorka neobsahuje kofein, a tudíž je vhodná i pro děti a kojící matky. Jak barva, tak aroma je kávové.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cikorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cikorka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Cikorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Cikorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Cikorka na Google.cz

Vyhledat pojem Cikorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cikorka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Cikorka? resp. co znamená výraz Cikorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cikorka, odpověď na dotaz co je to Cikorka?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Lucie Vondráčková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.