Co je to?
Definice výrazu Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co je Bonita?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Definice výrazu Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bonita je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, termín, vysvětlení, formulace, co znamená, bankovnictví, význam pojmu, informace, význam, heslo, pojem, co je to Bonita?, bankovnictví, popis, slovník, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Bonita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bonita píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Bonita ve Wikizdrojích

Hledat výraz Bonita ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Bonita ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonita ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Bonita ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Bonita? resp. co to je Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Husička? Znáte a víte kdo je Starý mládenec? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, měna  graf, bonita, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.