Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Bonita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Bonita sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bonita je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: definice pojmu, význam, termín, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, informace, odborný výraz, co je to Bonita?, slovo, heslo, co to je, význam slova, wiki, formulace, terminologie, pojem, definice


Pojem Bonita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bonita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Další zdroje informací

Najít pojem Bonita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bonita ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Bonita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Bonita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bonita? resp. jaký je význam pojmu Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Petr Smejkal? Znáte a víte kdo je Višnu? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.