Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bonita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bonita můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Bonita je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminologie, pojem, definice pojmu, slovník, informace, popis, význam, bankovnictví, význam pojmu, co znamená, Bonita, lexikon, co to je, definice, přesný význam, wiki, význam slova


Pojem Bonita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bonita?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Bonita na Google.cz

Zkusit najít termín Bonita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Bonita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonita ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bonita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Bonita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Starý mládenec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.