Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Bonita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bonita

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Bonita můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bonita je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, terminus technicus, wiki, lexikon, Bonita, formulace, význam slova, co je to Bonita?, přesný význam, termín, význam pojmu, Bankovnictví, pojem


Pojem Bonita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bonita?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Jiné zdroje informací o pojmu Bonita

Hledat videa s názvem Bonita na Youtube

Zkusit najít slovo Bonita ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Bonita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bonita ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bonita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bonita? resp. co přesně označuje termín Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Harry Potter? Znáte a víte kdo je Mars? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.