Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bonita. Co znamená slovo Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co je Bonita? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bonita. Co znamená slovo Bonita z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bonita s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Bonita patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: co je to Bonita?, přesný výraz, Bonita, informace, přesný význam, termín, význam, popis, definice pojmu, co to je, wiki, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, bankovnictví, terminus technicus


Pojem Bonita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bonita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Více informací o pojmu Bonita lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Bonita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bonita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bonita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Bonita ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bonita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Bonita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Bonita? resp. co znamená slovo Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Jitka Zelenková? Znáte a víte kdo je Starý mládenec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.