Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co je to Bonita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bonita?

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bonita. Co znamená odborný pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Bonita? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bonita je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, slovo, bankovnictví, heslo, odborný výraz, význam slova, význam, přesný výraz, co je to Bonita?, formulace, co znamená, termín, přesný význam, synonymum, pojem, slovník, vysvětlení


Pojem Bonita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Bonita můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Další informační zdroje o slovu Bonita

Hledat výraz Bonita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bonita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bonita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Bonita na Google.cz

Vyhledat pojem Bonita ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Bonita? resp. co je to Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Vypatlanec? Znáte a víte kdo je Višnu? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je bankovnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.