Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Bonita? Význam slova

Co znamená termín Bonita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bonita klienta (někdy též solventnost) v bankovnictví znamená jeho důvěryhodnost, kredibilitu, schopnost dostát svým finančním závazkům, schopnost splatit úvěr. Klient s dobrou bonitou pro banku nepředstavuje riziko a má proto šanci získat úvěr za výhodných podmínek.


Co je to Bonita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bonita. Co znamená pojem Bonita z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bonita? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bonita je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, význam, slovník, definice pojmu, názvosloví, co znamená, slovo, popis, co je to Bonita?, odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, informace, lexikon, význam slova, přesný význam, Bankovnictví, termín


Pojem Bonita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bonita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bonita (anglicky credit worthiness) je převrácená hodnota úvěrového rizika a vyjadřuje důvěryhodnost ekonomického subjektu (firmy, jednotlivce, ale i obce nebo státu) na finančním trhu. Souvisí s hospodařením subjektu a vyjadřuje tak jeho solventnost, kredibilitu, schopnost a ochotu dostát svým závazkům, případně zhodnotit vkládaný kapitál. V širším pohledu souvisí i s dobrou pověstí. Ačkoli často bývá ztotožňována s ratingem, který představuje schopnost splácet své dluhy, bonita má širší rozsah a rating je jen jednou z jejích složek.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Bonita ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Bonita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Bonita ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Bonita ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bonita ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Bonita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bonita například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bonita? resp. jaký je význam pojmu Bonita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bonita, odpověď na dotaz co je to Bonita?. Víte např. kdo to je Hana Hegerová? Znáte a víte kdo je Nicole Kidman? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bonita v jiné sekci než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.