Co je to?
Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Co je to Humoreska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Humoreska

Humoreska je jedním z literárních útvarů, který je charakterizován jako kratší text humoristického obsahu. Většinou se jedná o novelu nebo nepříliš dlouhou povídku, miniaturu.
Humoreska může být veršovaná či prozaická. Komické prvky jsou v ní propojovány se společenskými tématy a vážnějšími zamyšleními. Celé dílo se nese v duchu žertů a úsměvných situací a vždy vede ke smíru. Tyto útvary se nejčastěji používaly v kalendářích nebo časopisech s humorným zaměřením.


Co je to Humoreska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Humoreska doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Humoreska se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: názvosloví, slovník, Literatura, definice, odborný výraz, terminus technicus, Humoreska, co znamená, popis, význam, heslo, přesný význam, definice pojmu, terminologie, formulace, přesný výraz, synonymum, odborné názvosloví


Pojem Humoreska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Humoreska? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Humoreska je literární žánr definovaný jako krátká povídka nebo novela s humoristickým obsahem, literární miniatura v próze nebo ve verších. Vyznačuje se úsměvným až rozmarným tónem. Má žertovný obsah, smírné vyústění, avšak jako humoristická literatura vůbec spojuje komično s vážnějším společenským cílem.
Humoresky byly oblíbenými formami humoristických časopisů a kalendářů, časté byly v německé literatuře 18. a 19. století a v české próze 19. století.

Pro více informací o heslu Humoreska zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít heslo Humoreska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Humoreska na Youtube

Zkusit najít slovo Humoreska ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Humoreska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Humoreska ve Wikimedia Commons

Najít pojem Humoreska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Humoreska například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Humoreska? resp. co přesně znamená slovo Humoreska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humoreska, odpověď na dotaz co je to Humoreska?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.