Co je to?
Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Co je to Humoreska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Humoreska

Humoreska je jedním z literárních útvarů, který je charakterizován jako kratší text humoristického obsahu. Většinou se jedná o novelu nebo nepříliš dlouhou povídku, miniaturu.
Humoreska může být veršovaná či prozaická. Komické prvky jsou v ní propojovány se společenskými tématy a vážnějšími zamyšleními. Celé dílo se nese v duchu žertů a úsměvných situací a vždy vede ke smíru. Tyto útvary se nejčastěji používaly v kalendářích nebo časopisech s humorným zaměřením.


Co je to Humoreska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Humoreska s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Humoreska se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, synonymum, formulace, odborný výraz, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, termín, definice pojmu, Literatura, Literatura, co je to Humoreska?, slovo, význam pojmu, co znamená, terminologie


Pojem Humoreska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Humoreska

Hledat videa s názvem Humoreska na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Humoreska ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Humoreska ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Humoreska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Humoreska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Humoreska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Humoreska například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Humoreska? resp. co vlastně znamená slovo Humoreska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humoreska, odpověď na dotaz co je to Humoreska?. Víte např. kdo to je Edward Norton? Znáte a víte kdo je Hobit? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Humoreska i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.