Co je to?
Odborný výraz, definice slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Co je Humoreska? Význam slova

Co znamená termín Humoreska? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Humoreska je jedním z literárních útvarů, který je charakterizován jako kratší text humoristického obsahu. Většinou se jedná o novelu nebo nepříliš dlouhou povídku, miniaturu.
Humoreska může být veršovaná či prozaická. Komické prvky jsou v ní propojovány se společenskými tématy a vážnějšími zamyšleními. Celé dílo se nese v duchu žertů a úsměvných situací a vždy vede ke smíru. Tyto útvary se nejčastěji používaly v kalendářích nebo časopisech s humorným zaměřením.


Co je to Humoreska? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Sepsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Humoreska doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Humoreska se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co to je, názvosloví, formulace, co znamená, terminus technicus, význam pojmu, literatura, význam slova, termín, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, slovo, lexikon, heslo, slovník, terminologie, definice


Pojem Humoreska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Humoreska můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Humoreska je literární žánr definovaný jako krátká povídka nebo novela s humoristickým obsahem, literární miniatura v próze nebo ve verších. Vyznačuje se úsměvným až rozmarným tónem. Má žertovný obsah, smírné vyústění, avšak jako humoristická literatura vůbec spojuje komično s vážnějším společenským cílem.
Humoresky byly oblíbenými formami humoristických časopisů a kalendářů, časté byly v německé literatuře 18. a 19. století a v české próze 19. století.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Humoreska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Humoreska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Humoreska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Humoreska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Humoreska ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Humoreska ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Humoreska například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Humoreska? resp. co to je Humoreska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humoreska, odpověď na dotaz co je to Humoreska?. Víte např. kdo to je Susan Sarandon? Znáte a víte kdo je Jan Bašta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.