Co je to?
Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Co je to Humoreska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Humoreska

Humoreska je jedním z literárních útvarů, který je charakterizován jako kratší text humoristického obsahu. Většinou se jedná o novelu nebo nepříliš dlouhou povídku, miniaturu.
Humoreska může být veršovaná či prozaická. Komické prvky jsou v ní propojovány se společenskými tématy a vážnějšími zamyšleními. Celé dílo se nese v duchu žertů a úsměvných situací a vždy vede ke smíru. Tyto útvary se nejčastěji používaly v kalendářích nebo časopisech s humorným zaměřením.


Co je to Humoreska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Humoreska sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Humoreska patří do sekce Literatura

Klíčová slova: Humoreska, Literatura, definice pojmu, přesný význam, heslo, pojem, definice, vysvětlení, slovo, formulace, popis, význam slova, odborný výraz, wiki, lexikon, význam, slovník, přesný výraz


Pojem Humoreska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Humoreska? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Humoreska je literární žánr definovaný jako krátká povídka nebo novela s humoristickým obsahem, literární miniatura v próze nebo ve verších. Vyznačuje se úsměvným až rozmarným tónem. Má žertovný obsah, smírné vyústění, avšak jako humoristická literatura vůbec spojuje komično s vážnějším společenským cílem.
Humoresky byly oblíbenými formami humoristických časopisů a kalendářů, časté byly v německé literatuře 18. a 19. století a v české próze 19. století.

Pro další informace o termínu Humoreska zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Humoreska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Humoreska na Google.cz

Najít pojem Humoreska ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Humoreska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Humoreska ve Wikislovníku

Hledat slovo Humoreska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Humoreska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Humoreska? resp. co znamená slovo Humoreska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humoreska, odpověď na dotaz co je to Humoreska?. Víte např. kdo to je Velvyslanec? Znáte a víte kdo je Hobit? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Humoreska v jiné sekci než Literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.