Co je to?
Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Co je to Humoreska? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Humoreska

Humoreska je jedním z literárních útvarů, který je charakterizován jako kratší text humoristického obsahu. Většinou se jedná o novelu nebo nepříliš dlouhou povídku, miniaturu.
Humoreska může být veršovaná či prozaická. Komické prvky jsou v ní propojovány se společenskými tématy a vážnějšími zamyšleními. Celé dílo se nese v duchu žertů a úsměvných situací a vždy vede ke smíru. Tyto útvary se nejčastěji používaly v kalendářích nebo časopisech s humorným zaměřením.


Co je to Humoreska? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Humoreska. Co znamená pojem Humoreska z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Humoreska s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Humoreska se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: termín, význam pojmu, co to je, slovník, informace, popis, lexikon, terminologie, pojem, terminus technicus, Humoreska, definice, co znamená, přesný význam, co je to Humoreska?, synonymum, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Humoreska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Humoreska?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Humoreska je literární žánr definovaný jako krátká povídka nebo novela s humoristickým obsahem, literární miniatura v próze nebo ve verších. Vyznačuje se úsměvným až rozmarným tónem. Má žertovný obsah, smírné vyústění, avšak jako humoristická literatura vůbec spojuje komično s vážnějším společenským cílem.
Humoresky byly oblíbenými formami humoristických časopisů a kalendářů, časté byly v německé literatuře 18. a 19. století a v české próze 19. století.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Humoreska ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Humoreska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Humoreska ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Humoreska ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Humoreska ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Humoreska ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Humoreska například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Humoreska? resp. co to je Humoreska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Humoreska, odpověď na dotaz co je to Humoreska?. Víte např. kdo to je Pazgřivec? Znáte a víte kdo je Dorian Gray? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.