Co je to?
Výraz, termín, definice slova Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Co je to Herpes? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Herpes?

Jedním z nejrozšířenějších virových onemocnění na světě je herpes. Jedná se o nakažlivé puchýřnaté onemocnění pro většinu populace známé jako opar. Onemocnění je vyvolané virem jménem Herpes simplex virus.
Existují dva typy Herpes simplex viru, typ 1 a typ 2. Typ 1 odpovídá za vznik oparu v oblasti obličeje, nejčastěji na rtech. Typ 2 má na svědomí genitální opary. Jedná se o sexuálně přenosnou infekci.
Mezi lidské herpetické viry patří i tzv. Varicella zoster virus, který způsobuje pásový opar. Onemocnění se přenáší pouhým kontaktem, takže je lepší se vyhýbat infikované osobě.


Co je to Herpes? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Herpes s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Herpes je v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, význam slova, nemoce, význam pojmu, slovník, synonymum, přesný výraz, co to je, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, formulace, heslo, co znamená, význam, Herpes


Pojem Herpes je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Herpes hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Herpes ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Herpes ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Herpes ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Herpes ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Herpes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Herpes na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Herpes například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Herpes? resp. co se přesně ukrývá za slovem Herpes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herpes, odpověď na dotaz co je to Herpes?. Víte např. kdo to je Transhumanista? Znáte a víte kdo je Hotař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.