Co je to?
Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Co je to Herpes? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Herpes?

Jedním z nejrozšířenějších virových onemocnění na světě je herpes. Jedná se o nakažlivé puchýřnaté onemocnění pro většinu populace známé jako opar. Onemocnění je vyvolané virem jménem Herpes simplex virus.
Existují dva typy Herpes simplex viru, typ 1 a typ 2. Typ 1 odpovídá za vznik oparu v oblasti obličeje, nejčastěji na rtech. Typ 2 má na svědomí genitální opary. Jedná se o sexuálně přenosnou infekci.
Mezi lidské herpetické viry patří i tzv. Varicella zoster virus, který způsobuje pásový opar. Onemocnění se přenáší pouhým kontaktem, takže je lepší se vyhýbat infikované osobě.


Co je to Herpes? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Herpes. Co znamená odborný pojem Herpes z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Herpes? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Herpes je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, odborný výraz, lexikon, význam, přesný výraz, popis, přesný význam, co to je, co je to Herpes?, heslo, termín, Nemoce, definice, Nemoce, wiki, vysvětlení, informace


Pojem Herpes je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Herpes ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Herpes ve Wikipedii

Najít pojem Herpes na Google.cz

Zkusit najít výraz Herpes ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Herpes ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Herpes ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Herpes například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Herpes? resp. co označuje slovo Herpes? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Herpes, odpověď na dotaz co je to Herpes?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Hotař? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Herpes hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.