Co je to?
Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co to je SUV? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu SUV?

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu SUV? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz SUV je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: definice, popis, přesný význam, formulace, význam, heslo, Zkratky, terminologie, terminus technicus, synonymum, slovník, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, slovo, názvosloví, co je to SUV?, informace


Pojem SUV je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín SUV? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo SUV ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem SUV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo SUV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo SUV ve Wikislovníku

Najít pojem SUV ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SUV ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo SUV? resp. jaký je přesný význam slova SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Risk manager? Znáte a víte kdo je Derviš? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu SUV v jiné sekci než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde