Co je to?
Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co to je SUV? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu SUV?

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text SUV s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín SUV se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: přesný výraz, Zkratky, terminologie, význam pojmu, význam slova, přesný význam, lexikon, synonymum, slovník, definice, co je to SUV?, popis, co znamená, Zkratky, co to je, odborný výraz, wiki, názvosloví


Pojem SUV je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SUV? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Pro více informací o heslu SUV zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SUV ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz SUV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz SUV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz SUV ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SUV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo SUV ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova SUV? resp. co znamená SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Sériový vrah? Znáte a víte kdo je Derviš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu SUV i v jiných kategoriích (než Zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde