Co je to?
Výraz, termín, definice slova SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co je SUV?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu SUV

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici slova SUV můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín SUV je v kategorii zkratky

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, popis, zkratky, heslo, wiki, slovník, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, formulace, co to je, pojem, co je to SUV?, přesný výraz


Pojem SUV je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SUV? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín SUV na Google obrázcích

Zkusit najít termín SUV na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SUV ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem SUV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem SUV ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo SUV ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice slova SUV? resp. co se přesně ukrývá za slovem SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Jana Bernášková? Znáte a víte kdo je Učeň? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu SUV i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, sUV, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde