Co je to?
Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co to je SUV? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu SUV?

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Definice výrazu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova SUV můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín SUV je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, odborný výraz, popis, definice, SUV, názvosloví, pojem, Zkratky, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, termín, co to je, význam slova, wiki, přesný výraz, informace


Pojem SUV je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu SUV dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Pro další informace o termínu SUV zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SUV ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo SUV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SUV ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín SUV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem SUV na Google.cz

Vyhledat heslo SUV ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená SUV? resp. co označuje slovo SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Nekrofil? Znáte a víte kdo je Muftí? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde