Co je to?
Definice výrazu, termínu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co je to SUV? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu SUV?

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova SUV můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz SUV je v sekci zkratky

Klíčová slova: terminologie, slovo, lexikon, zkratky, pojem, význam slova, informace, odborný výraz, definice, význam, synonymum, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, slovník, SUV, termín, co znamená


Pojem SUV je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín SUV? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi SUV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo SUV ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem SUV na Youtube

Najít výraz SUV ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SUV ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín SUV na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu SUV? resp. co se přesně ukrývá za slovem SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Linda Finková? Znáte a víte kdo je Preceptor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín SUV hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde