Co je to?
Výraz, termín, definice slova SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Co je to SUV? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu SUV

SUV je typ osobních automobilů. SUV je zkratka anglického výrazu Sport Utility Vehicle, což znamená sportovní užitkové vozidlo. SUV v sobě spojuje terénní a běžné osobní auto, je celkově mohutnější a větší než běžná auta, je lépe přizpůsobeno i pro pohyb v obtížném terénu, ale nejedná se přímo o terénní vůz - pojmy terénní vůz a SUV bývají někdy zaměňovány.


Co je to SUV? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova SUV. Co znamená odborný pojem SUV z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem SUV je v kategorii zkratky

Klíčová slova: popis, význam slova, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, odborné názvosloví, terminologie, co znamená, zkratky, co to je, pojem, termín, význam, přesný význam, názvosloví, informace, co je to SUV?, heslo


Pojem SUV je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín SUV? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SUV je zkratka pro Sport utility vehicle, tedy sportovní užitkové vozidlo. SUV kombinují výhody terénních vozidel, tedy schopnost pohybu i mimo silnice, robustnost či větší vnitřní a zavazadlový prostor s pozitivními vlastnostmi silničních osobních vozidel (komfort, ovladatelnost na silnici). Oproti běžným automobilům mají však i některé nevýhody. V českém prostředí bývají vozidla kategorie SUV s těmi terénními často mylně zaměňována. U SUV zcela nepřevládá ani ryze terénní ani ryze sportovní či užitná složka jejich použití - jsou navrženy tak, aby se mohly pohodlně pohybovat jak v městském prostředí tak mimo pozemní komunikace.

Jiné zdroje informací o pojmu SUV

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SUV ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín SUV ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem SUV ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo SUV ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz SUV ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo SUV ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo SUV například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova SUV? resp. co se přesně ukrývá za slovem SUV? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SUV, odpověď na dotaz co je to SUV?. Víte např. kdo to je Ťaman? Znáte a víte kdo je Mohel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde