Co je to?
Odborný výraz, definice slova Záhlubník. Co znamená pojem Záhlubník z kategorie Nástroje?

Co je Záhlubník?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Záhlubník?

Záhlubník je nástroj, který se používá na zahlubování děr ve všech obvyklých materiálech. Je určený především pro šrouby s válcovou hlavou. S jeho pomocí se dají upravit předvrtané díry pro šrouby i závity ve dřevě, litině nebo v oceli. Záhlubník je druh nástrčného nástroje, dostupný v různých velikostech. Při použití tohoto nástroje lze dokonale zapustit hlavu šroubu tak, aby byla vodorovně s povrchem výrobku.
Záhlubník je využitelný i při zapouštění hlavy vrutu. S jeho pomocí lze odstranit otřepy, které vzniknou při opracování díry. Záhlubník může být ruční nebo strojní. Materiálem pro jeho zhotovení může být rychlořezná ocel nebo ocel nástrojová.


Co je to Záhlubník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Záhlubník. Co znamená pojem Záhlubník z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Záhlubník se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: popis, slovo, odborné názvosloví, informace, formulace, termín, synonymum, definice, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, co je to Záhlubník?, nástroje, co znamená, wiki, nástroje, odborný výraz, terminologie


Pojem Záhlubník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Záhlubník můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Záhlubník je nástrčný nástroj pro zahloubení díry v obrobku.
Zahloubení se provádí proto, aby bylo možné zapustit hlavu šroubu do obrobku rovně s povrchem obrobku. Otvor se zvětší takovým záhlubníkem, který má stejný úhel jako šroub. Různé typy záhlubníků proto mají různé vrcholové úhly hlavy, které jsou vhodné pro daný úhel hlavy zápustného šroubu. Obdobně jako pro šroub se záhlubník může použít pro zapuštění hlavy vrutu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Záhlubník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Záhlubník ve Wikimedia Commons

Najít heslo Záhlubník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Záhlubník na Youtube

Zkusit najít výraz Záhlubník ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Záhlubník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Záhlubník například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka již bezesporu víte co to je Záhlubník? resp. jaký je význam pojmu Záhlubník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Záhlubník, odpověď na dotaz co je to Záhlubník?. Víte např. kdo to je Ladislav Pešek? Znáte a víte kdo je Desperát? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, cedník, záhlubník, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.