Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hřích. Co znamená pojem Hřích z kategorie Náboženství?

Co je to Hřích? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hřích?

Hřích je jedním z důležitých náboženských pojmů. Většinou je jako hřích označováno jednání zaměřené proti jiným lidem a proti Bohu. V původním významu byla hříchem nazývána také chyba nebo omyl, a dokonce i myšlenka. Biblická náboženství označují hřích i jako prohřešek proti řádu, popřípadě jako vzpouru proti Bohu.
Setkat se můžeme s pojmem všední (lehký) nebo těžký hřích. Těžký hřích má za důsledek odsouzení člověka a jeho vyloučení ze společenství Boha, všední hřích je označení pro méně závažný přestupek nebo ne zcela plně vědomé jednání.


Co je to Hřích? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hřích. Co znamená pojem Hřích z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hřích můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Hřích je v sekci náboženství

Klíčová slova: popis, formulace, slovník, odborný výraz, heslo, přesný význam, lexikon, termín, přesný výraz, náboženství, názvosloví, význam slova, slovo, terminologie, definice, wiki, informace, Hřích


Pojem Hřích je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hřích?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hřích (ze stsl. grěch, chyba, hřích) je náboženský pojem, který původně znamenal zbloudění, omyl, chybu, také ve smyslu urážky božstev. V biblických náboženstvích, v křesťanství, v judaismu a islámu, vyjadřuje hřích přesvědčení, že špatné jednání, hanebnost, zločin nezakládá jen vinu mezi lidmi, nýbrž znamená (také) porušení smlouvy (zákona) a řádu stvořeného světa a tím i vzpouru proti Bohu. Tomáš Halík definuje hřích jako „odcizení vůči Bohu i lidem i sobě samému, svému nejvlastnějšímu určení“.

Jiné informační zdroje o pojmu Hřích

Hledat videa s názvem Hřích na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hřích ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Hřích ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hřích ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hřích ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Hřích ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hřích například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hřích? resp. co přesně označuje termín Hřích? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hřích, odpověď na dotaz co je to Hřích?. Víte např. kdo to je Daniel Prokop? Znáte a víte kdo je Silvie Dymáková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?