Co je to?
Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Co to je Vlastizrada? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vlastizrada?

Vlastizrada je druh trestného činu, který je definován v trestním zákoníku. Může se jí dopustit občan České republiky, pokud se dostane do spojení s jiným státem nebo cizí osobou, která v cizím státě ovlivňuje politické dění. Tím dojde k trestnému činu označovanému jako trestný čin rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku či sabotáže.
Vlastizrada je trestána odnětím svobody, výjimečným trestem a samozřejmě i propadnutím majetku.


Co je to Vlastizrada? Význam slova, termín, Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vlastizrada s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vlastizrada je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, popis, slovník, terminus technicus, odborné názvosloví, vysvětlení, Právo, význam pojmu, co to je, wiki, lexikon, slovo, heslo, přesný výraz, Vlastizrada, definice pojmu, význam slova, formulace


Pojem Vlastizrada je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vlastizrada? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vlastizrada je trestný čin podle § 309 trestního zákoníku, který spáchá ten „občan ČR, který ve spojení s cizí mocí (každý stát mimo Českou republiku) nebo s cizím činitelem (osoba, která sice není oprávněna jednat jménem cizího státu, ale má na politické dění v něm významný vliv) spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314)“.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Vlastizrada ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Vlastizrada na Google.cz

Zkusit najít slovo Vlastizrada ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Vlastizrada ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Vlastizrada ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Vlastizrada ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastizrada například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vlastizrada? resp. co přesně znamená slovo Vlastizrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastizrada, odpověď na dotaz co je to Vlastizrada?. Víte např. kdo to je Štěpán Kotrba? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Vlastizrada i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.