Co je to?
Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Co to je Vlastizrada? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vlastizrada?

Vlastizrada je druh trestného činu, který je definován v trestním zákoníku. Může se jí dopustit občan České republiky, pokud se dostane do spojení s jiným státem nebo cizí osobou, která v cizím státě ovlivňuje politické dění. Tím dojde k trestnému činu označovanému jako trestný čin rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku či sabotáže.
Vlastizrada je trestána odnětím svobody, výjimečným trestem a samozřejmě i propadnutím majetku.


Co je to Vlastizrada? Význam slova, termín, Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vlastizrada s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vlastizrada se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, heslo, odborné názvosloví, lexikon, definice, slovník, co to je, význam pojmu, význam, formulace, co je to Vlastizrada?, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, termín, terminologie, popis, význam slova


Pojem Vlastizrada je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vlastizrada? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vlastizrada je trestný čin podle § 309 trestního zákoníku, který spáchá ten „občan ČR, který ve spojení s cizí mocí (každý stát mimo Českou republiku) nebo s cizím činitelem (osoba, která sice není oprávněna jednat jménem cizího státu, ale má na politické dění v něm významný vliv) spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314)“.

Pro více informací o heslu Vlastizrada zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Vlastizrada na Youtube

Vyhledat slovo Vlastizrada na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastizrada ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Vlastizrada ve Wikislovníku

Najít termín Vlastizrada ve Wikizdrojích

Najít výraz Vlastizrada ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastizrada například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Vlastizrada? resp. co přesně označuje termín Vlastizrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastizrada, odpověď na dotaz co je to Vlastizrada?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Pizda? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.